محل اقامت خود را متفاوت انتخاب کنید

چه انتظاری از محل اقامت خود دارید؟

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که در انتخاب محل اقامت خود وسواس به خرج می دهید و به دنبال یک جای زیبا پر از دیدنی های آن منطقه هستید، بهتر است نگاهی به لیست ما داشته باشید. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۵ مورد از معروف ترین و خاص ترین هتل های جهان
با تنها هتل ۷ ستاره جهان آشنا شوید
محل اقامت متفاوت در ترکیه

هتل تاشکناک(Taşkonak)، گورمه، کاپادوکیه، ترکیه

برای کسانی که می خواهند یک محل اقامت مدرن در کاپادوکیه داشته باشند که خانه های غارمانند دارد، هتل های غار شکل روستای گورمه انتخاب مناسبی است. هتل تاشکناک از معماری محلی الهام گرفته است تا یک خانه خانوادگی را تبدیل به یک اقامت گاه صمیمی با قیمت مناسب کند. این هتل کوچک و دوستانه، از جاذبه های زندگی روستایی بهره گرفته است. تمام ۱۰ اتاق این هتل (۵ تای آنها سوییت های غاری شکل هستند) مملو از زیبایی های روستاهای دنج کاپادوکیه است. با اقامت در یکی از سوییت های غاری شکل می توانید حس زندگی به سبک انسان های غارنشین را تجربه کنید. وعده صبحانه پر از غذاها و خوراکی های تازه خانگی است و می توانید صبحانه تان را در تراس میل کنید که چشم انداز بسیار زیبا به روستا و دره های سنگی دارد که مثل سطح ماه پر از حفره هستند و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.گورمه دارای ده ها هتل غاری است، اما هتل تاشکناک دارای سوییت های غاری شکل و چشم انداز زیبا به کاپادوکیه بوده و قیمت اتاق ها مناسب است.

محل اقامت متفاوت در آفریقای جنوبی

لژ تونگا بیچ (Thonga Beach Lodge)، پارک تالابی ایزیمانگالیسو، آفریقای جنوبی

یک ریزورت لوکس کنار ساحل که همه چیز آن مناسب و خوب است. یک محل دنج با محیطی دوستانه که جزو معدود ریزورت های داخل پارک تالابی ۳۲۸ هزار هکتاری ایزیمانگالیسو که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. کلبه های بزرگ این مجموعه در روی تپه های جنگلی که بعضی از آن ها چشم انداز زیبایی به اقیانوس هند دارند. گاهی وال ها از آنجا عبور می کنند و لانه لاک پشت های دریایی و پشت چرمی نیز در نزدیکی ساحل دیده می شود.

کسانی که دنبال فعالیت های هیجان انگیز هستند می توانند در دریاچه سیبایا قایق سواری یا غواصی کنند و در کنار آن گزینه های دیگری مانند استراحت در ساحل سفید و استفاده از آب گرم هم وجود دارد و می توان از غذاهای تازه دریایی و سالاد هایی که در آشپزخانه لژ تهیه می شود نیز لذت برد.

برای من فعالیتی که علاقه مند به انجامش بودم تور پیاده روی همراه با یوجین راهنمای محلی بود که در واقع نمونه آفریقایی دیوید اتنبورو است. او در باره همه چیز از درخت های ماهون گرفته تا سوسک های سرگین غلتان را به ما معرفی کرد. بعد از آشنایی با یک مار خجالتی اما بسیار سمی، تمام روز می ترسیدم که با یکی از آنها مواجه شوم.

محل اقامت متفاوت در آمریکا

برج فانوس دریایی ساگرتیز (Saugerties Lighthouse)، نیویورک، ایالات متحده

فانوس دریایی ساگرتیز یک بنای شاخص تاریخی متعلق به سال ۱۸۶۹ میلادی است که  یکی از بهترین مکان ها برای دیدن دره زیبای هودسون است. این فانوس در ۱۰۰ مایلی شمال شهر نیویورک است و ساختمان آجری قرمز آن نقشی حیاتی برای راهنمایی کشتی های بخار، باری و سایر کشتی ها در رودخانه هودسون داشته است. از اواسط سال ۱۹۹۰ میلادی این فانوس دریایی به یک اقامت گاه ۲ اتاقه تبدیل شده است. اتاق های آن با وسایل ظریف و قدیمی آمریکایی تزیین شده اند و اتاق ها کاملاً پر نور هستند و پنجره ها چشم انداز خوبی به رودخانه دارند(در اتاق غربی از پنجره می توان چشم انداز کوههای کتسکیل را دید).

در اتاق ها دستگاه تهویه وجود ندارد، البته با وجود نسیم خنکی که از رودخانه می آید هم در کل نیازی به آن نیست. مهمانان برای رسیدن به این فانوس از یک پیاده راه چوبی حدوداً۱۵۰۰ متری عبور میکنند  که از روی مرداب سرسبزی می گذرد که پر از صدای پرندگان و طلوع و غروب های زیباست.همه می توانند از این فانوس دریایی بازدید کنند اما من به شدت توصیه می کنم که شب را در اینجا بمانید. دیدن بازی نور بر روی آب در هنگام غروب و شنیدن صدای مرداب اطراف آن در اوایل صبح ، حسابی آدم را سرحال می آورد و زمان را فراموش می کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code