معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی پکن

بیمارستان های پکن

از آنجایی که حادثه در سفر به هیچ وجه خبر نمی کند و به هر دلیلی ممکن است نیاز به دارویی خاص یا مراجعه به پزشک داشته باشید، بر آن شدیم تا بیمارستان های پکن را معرفی کنیم. در مجله ی گردشگری الی گشت آنچه که برای رفتن به بیمارستان ها و البته تهیه داروهای مورد نیاز خود لازم دارید، گفته شده است. هر چند که تمام مناطق توریستی و گردشگری شهرهایی مانند شانگهای و پکن، چنین خدماتی را برای گردشگران فراهم نموده اند. در ضمن راهنما و تور لیدر سفر شما می تواند نقطه امنی در چنین مواقع باشد. اگر نیاز به خرید دارویی خاص و نسخه دکتر دارید یا اینکه مسموم غذایی شده اید این مطلب ما را در سفر به چین دنبال کنید.

کلینیک-و-بیمارستان-های-پکن

بیمارستان های چین

مطالب مرتبط:
هرگز بدون دانستن این نکات به چین سفر نکنید!
نکاتی که قبل از سفر به چین باید بدانیم
راهنمای دریافت ویزای کار چین

در کل شهرهای بزرگ و توریستی چین مانند پکن، شانگهای، شنزن و گوانگژو بیمارستان هایی در حد استانداردهای کشورهای غربی دارند. به همین دلیل از این بابت خیالی آسوده داشته باشید. همانند بیمارستان های ایران، بخش اورژانس هم در پکن فعال بوده و در صورت نیاز به آمبولانس در این شهر، می بایست با شماره تلفن اضطراری ۱۲۰ تماس بگیرید که رایگان است. اگر هنوز نتوانسته اید سیم کارت چین را خریداری کنید، از مردم اطراف بخواهید تا برای شما با اورژانس تماس بگیرند. یادتان باشد که همواره از مردم چینی زبان در این مواقع کمک بگیرید. چرا که نه تنها می دانند با چه شماره ای تماس بگیرند بلکه می توانند به خوبی به ماشین آمبولانس آدرس مکان شما را بدهند.

در هر صورت حتی خود چینی ها ترجیح می دهند به جای تماس با اورژانس، با تاکسی خود را به مراکز درمانی و بیمارستان های پکن برسانند.

بیمارستان-های-پکن-در-تور-چین

داروهای مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید

اگر از داروهای خاصی همانند داروهای فشار خون یا دیابت استفاده می کنید، حتما این داروها را با خود به همراه داشته باشید. به تمام گردشگران توصیه می شود که از پزشک معالج خود، نسخه ای به همراه داشته باشند که توصیه های لازم را در آن گفته باشد. به طور مثال اگر آلرژی خاصی دارید، نوع گروه خونی شما یا هر نوع سابقه بیماری مهم می بایست در آن گفته شود. همچنین نام دکتر، آدرس مطلب، شماره تلفن اضطراری و البته بیمه مسافرتی که شامل خدمات درمانی هم شود، لازم است.

مصرف دارو-بیمار نشدن در سفر-بیمارستان های پکنوسایل سفر به چین

اگر شرایط پزشکی ویژه ای دارید که نیاز به مصرف داروهای خاص حتی در سفرید، مقررات گمرکی به شما به عنوان گردشگر و توریست اجازه می دهد تا تنها به اندازه مصرف شخصی و به اندازه مدت زمانی که در چین هستید، دارو داشته باشید. هر چند که این داروها در چین هم یافت می شوند و از داروخانه می توانید آن ها را تهیه کنید اما گمرک هم به شما اجازه داروی مخصوص مسافر را هم می دهد.

برای سفر به پکن در تور چین لیستی از داروهای مجاز را برایتان فراهم آورده ایم:

 • اگر فکر می کنید که به مشکلات تغذیه ای دچار می شوید، با خود داروی ضد عفونی کننده معده به همراه داشته باشید.
 • داروهایی مانند ایبوپروفن، موترین، ادویل یا در مجموع انواع مسکن هایی که برای کمردد، پا درد، سردرد یا دردهای عضلانی استفاده می شود، مجاز است.
 • به همراه داشتن داروهای سرماخوردگی که به کاهش تب و درد بدن هم کمک می کند، موردی ندارد.
خدمات-درمانی-بیمارستان-های-پکن

واکسن هایی که باید قبل از سفر بزنید

در زمان ۴ هتفه تا ۶ هفته قبل از شروع سفر واکسن های مورد نیاز را بزنید. اگر چه بیمارستان های پکن مجهز هستند اما هیچ گردشگر و مسافری دلش نمی خواهد در هنگام سفر به بیماری های مردم بومی آن منطقه دچار شود. واکسن هایی که باید حتما برای تور پکن و شانگهای و سفر به چین زده باشید، عبارتند از:

 • واکسن هپاتیت A یا ایمونوگلوبین
 • واکسن هپاتیت B را حتما زده باشید. دوره زدن واکسن هپاتیت B یک دوره ۶ ماهه است. اگر تاکنون این واکسن را نزده اید، حتما برای آن به مراکز درمانی مراجعه کنید. یادتان باشد که کودکان بین ۱۱ تا ۱۲ ساله نیز باید حتما این واکسن را زده باشند.
 • واکسن هاری: این واکسن از جمله واکسن هایی است که برای مسافران و گردشگران توصیه می شود تا در صورت حمله حیوانات وحشی، مخصوصا در تورهای طبیعت گردی با مشکل بیماری هاری روبرو نشوند.
 • زدن واکسن تیوفوئید را هم که برای سفر به تمام کشورهای در حال توسعه سفارش می کنند.
 • واکسن مالاریا: این واکسن تنها برای گردشگران و توریست هایی توصیه می شود که می خواهند به مناطق جنوبی و روستایی کشور چین مراجعه کنند. مخصوصا اگر وارد جزایر توریستی مانند هاینان می شوید. قبل از سفر به این مناطق و از ۴ تا ۶ هفته قبل از سفر مصرف داروهای مالاریایی را که از دکتر گرفته اید، شروع نموده و پس از آن سفر خود را شروع کنید.
بیمارستان-های-پکن-بیمارستان-خانوادگی
شرایطی که نیاز به بیمارستان ندارید

در بسیاری از هتل های ستاره دار شانگهای خدمات درمانی و دارویی وجود دارد. درمانگاه های مجهز به امکاناتی ساده و پزشک عمومی در هتل ها یا کشتی های کروز مشهور وجود دارد. در صورتی که در طول سفر صدمه دیدید یا سرما خورده شدید، اولین مراجعه شما باید به این مراکز باشد.

سفر-به-چین-بیمارستان-های-پن

دریافت درمان در بیمارستان های پکن

برای اینکه در پکن بتوانید از خدمات ارائه شده در بیمارستان ها استفاده کنید، می بایست همانند مردم چین، ابتدا مبلغی را به عنوان حق ویزیت پرداخت کنید. همچنین هر شخص بیمار بهتر است که یک همراه هم داشته باشد تا به او در مواقع لزوم کمک کند. یادتان باشد که در بیمارستان ها، غذا سرو نمی شود. بنابراین برای صرف غذا باید از بیرون غذا سفارش دهید.

برای دریافت خدمات درمانی در اکثر بیمارستان های پکن باید ابتدا پول پرداخت کنید. به همین دلیل حتما پول نقد به همراه داشته باشید.

اگر بیمه مسافرتی دارید، دقت کنید که بیمارستان شما بیمه خارجی را قبول کند و بشناسد. در غیر این صورت، بیمه به کارتان نمی آید. در پکن و در مجموع در تمام شهرهای بزرگ چین بیمارستان هایی وجود دارند که به زبان انگلیسی خدمات می رسانند یا دکترهای انگلیسی زبان دارند. پزشک های بین المللی هم در بیمارستان ها، کار می کنند و می توانید برای مشاوره، تشخیص و درمان به این بیمارستان ها بروید. در ادامه لیستی از بیمارستان های پکن به همراه آدرس و تلفن آن ها را خواهید خواند.

بیماری در بیمارستان های چین

لیستی از مراکز درمانی و بیمارستان های پکن

در ادامه لیستی از مراکز درمانی و بیمارستان های پکن را برای شما گردشگران آماده نموده ایم که به زبان انگلیسی به بیماران خدمات رسانی دارند.

بیمارستان فرندشیپ (Friendship Hospital)

کلینیک پزشکی جهانی است.

 • تلفن: +۸۶-۱۰-۸۴۵۶-۹۱۹۱, +۸۶-۱۰-۸۳۱۵-۱۹۱۵
 • ایمیل: [email protected]
 • آدرس: ۹۵ Yong’an Lu, Xuanwu District, Beijing 100050

 

بیمارستان خانوادگی متحده پکن (Beijing United Family Hospital)
 • تلفن: +۸۶-۱۰-۶۴۳۳ ۳۹۶۰/۱/۲/۴/۵
 • خط اضطراری: +۸۶-۱۰-۶۴۳۳ ۲۳۴۵
 • آدرس: ۲ Jiangtai Lu, Chaoyang District, Beijing 100016

 

کلینیک خانوادگی متحد پکن – شونیی (Beijing United Family Clinic — Shunyi)
 • تلفن: +۸۶-۱۰-۸۰۴۶ ۵۴۳۲
 • آدرس: Pinnacle Plaza, Unit 818, Tianzhu Real Estate Development Zone, Shunyi District, Beijing 101312

 

اورژانس بین المللی (International SOS)

این اورژانس خدمات شبانه روزی ارائه می دهد و در صورت هر گونه اتفاق می توانید با آن ها تماس بگیرید.

 • تلفن: +۸۶-۱۰-۶۴۶۲ ۹۱۰۰, +۸۶-۱۰-۶۴۶۲ ۹۱۱۲
 • آدرس: Suite 105, Wing 1, Kunsha Building, 16 Xinyuanli, Chaoyang District, Beijing 100027

 

مرکز دارویی بین المللی شانگهای (International Medical Center)
 • تلفن: +۸۶-۱۰-۶۴۶۵ ۱۵۶۱/۲/۳
 • آدرس: Lufthansa Center, Office Building, Suite 106, 50 Liangmaqiao Rd., Chaoyang District, Beijing 100016

این بیمارستان و مرکز هم به صورت شبانه روزی خدمات دهی دارند.

منبع: chinahighlights.com

۶ ایده ی سریع و خوشمزه برای آشپزی در سفر
۶ ایده ی سریع و خوشمزه برای آشپزی در سفر
معرفی برخی از قارچ های سمی وحشی و علائم مسمویت آن ها
معرفی برخی از قارچ های سمی وحشی و علائم مسمویت آن ها
عوارض جانبی مهاجرت به ایتالیا!
عوارض جانبی مهاجرت به ایتالیا!
چطور بهترین دوربین عکاسی برای سفر را انتخاب کنیم؟
چطور بهترین دوربین عکاسی برای سفر را انتخاب کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code