بلیط هواپیما

هم خرید و هم تفریح، در مرکز خرید ابن بطوطه دبی

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

پس از سفر به دبی اگر به فکر تفریح و یا خرید هستید، می توانید به مرکز خرید ابن بطوطه بروید. فضای این مرکز خرید و طراحی داخلی آن برای ما ایرانیان بسیار آشنا بوده و شاهد در بعضی از نقاط مجتمع خرید، نماهای داخلی شما را به یاد بناهای تاریخی شهرهایی همانند اصفهان بیندازد. در مجله اینترنتی الی گشت برای شما مرکز خرید ابن بطوطه دبی را معرفی می کنیم. نحوه دسترسی به آن را می گوییم و برای شما خدمات، امکانات و دیگر ویژگی منحصر به فرد آن را نام می بریم. در دبی مراکز خرید متعددی ساخته شده است که هر یک ویژگی های خاص خود و طرفداران خود را دارند. با آشنایی بیشتر با این مراکز خرید بهتر می توانید از بین آن ها مرکز خرید مورد نظرتان را انتخاب کنید و برای خرید به آن بروید. همچنین بسیاری از این مراکز ساعات بازدید مشخصی دارند. باید از این ساعات نیز مطلع باشید تا احیانا به در بسته نخورید. گاهی هتلی که رزرو کرده اید، تنها به تعداد محدودی از مراکز خرید نزدیک است. در دبی مسافت ها طولانی هستند و بیشتر گردشگران ترجیح می دهند به مراکز خریدی بروند که در نزدیکی محل اقامت یا جاذبه های معروف دبی قرار دارند.

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

اطلاعات کلی مرکز خرید

مطالب مرتبط:
نگاهی به اولین مرکز خرید در دبی به نام مرکز خرید الغریر
نمایشگاه های ماه دسامبر دبی ۲۰۱۸ | آذر و دی ۹۷
شرایط زندگی در دبی چگونه است؟

مرکز خرید ابن بطوطه دبی جزو بزرگترین مراکز خرید در این شهر است که در خیابان شیخ زاید و در میان دو جزیره پالم جمیرا و پالم جبل علی قرار گرفته است. در نتیجه پس از دیدن این دو جاذبه دبی به راحتی می توانید به خود را به ورودی مرکز خرید برسانید. تنها کافیست که تاکسی یا اوبر بگیرید. به طور دقیق تر اگر بخواهیم موقعیت این مجتمع خرید را اعلام کنیم، باید بگوییم که به منطقه ۶ در روستای جبل علی (Jebel Ali Village) بروید.

در این مجتمع خرید ابن بطوطه دبی حدود ۲۷۰ مغازه و فروشگاه، ۵۰ رستوران، ۲۱ سالن سینما و پارکینگی با ظرفیت ۴ هزار و ۵۰۰ ماشین و با مساحتی حدود ۵۲۱۰۰۰ متر مربع وجود دارد که به ترتیب به شما آن ها را معرفی می کنیم. در سال ۲۰۱۳ فضای جدیدی به این مرکز خرید اضافه شد. در نتیجه این ساخت و ساز جدید، حدود ۱۵۰ مغازه دیگر نیز در این مکان افتتاح گردید.

خرید در دبی

در این مرکز خرید حدود ۶ میانه بازار یا سالن اصلی وجود دارد که هر یک، از شهرها و جاذبه هایی که سیاح بزرگ مراکشی قرن چهاردهم یعنی ابن بطوطه در طول دوران زندگی خود ازآن ها دیدن کرده است، الهام گرفته شده است. این سالن ها نمایان گر بناهای مربوط به آن شهرها از جمله ایران و چین می باشد. نام این سالن ها و حیاط های مرکزی را نام برده و راجع به هر یک توضیحاتی به شما می دهیم. اگر از شمال به سمت جنوب مرکز خرید حرکت کنید به ترتیب زیر با این محوطه ها روبرو می شوید:

 • حیاط چین
 • حیاط هند
 • حیاط پرشیا
 • حیاط مصر
 • حیاط تونس
 • حیاط آندولوسی

این مرکز خرید در طول سال، ۲۰ میلیون بازدید کننده و گردشگر را پذیرایی می کند. در سال ۲۰۱۶ نیز در این مرکز خرید، ۴۰۰ فروشگاه شامل ۶۰ مغازه با برند جدید، تعدادی رستوران و کافه به آن اضافه گردید.

مجتمع خرید ابن بطوطه دبی
محوطه آندلس
 • محوطه چین

در این سالن می توانید کشتی های چینی، دزدان دریایی و رویدادهای مشهور چینی را ببینید. همچنین برای ساخت دکور این مجموعه از هنرهای چینی استفاده شده است و محوطه نشان دهنده جادو و عظمت امپراطوری چین است. سالن اصلی با سرها و مدال های اژدها، ستون های سنگی از سنگ های مرمر سفید که نشان دهنده ورودی شهرهای چین است و سقف هایی که دقیقا نمایانگر معماری چینی است در این مجموعه دیده می شود.

 • محوطه هند

کشور هند که در قرن ۱۳ میلادی توسط مغولان حکمرانی می شد، دارای معماری هندی- اسلامی بوده و نشان دهنده ثروت است. شکوه و عظمت دوره حکومت مغول ها در هند در این میدان نمایش داده شده و سقف محوطه اصلی از تاج محل الهام گرفته شده است. همچنین بناهایی همچون قلعه قرمز و کاخ باد در اینجا نشان داده شده است. همچنین در مرکز محوطه ساعت فیل (the Elephant Clock) قرار داده شده که یک اثر هنری گرانقدر از هنرمند معاصر آل جزاری (Al Jazari) می باشد. در سر ساعت، شکل چوبی ساعت تغییر کرده و اژدها و ققنوسی از ساعت فیلی به شکلی زنده بیرون می آیند و به هم می چرخند و ساعت را اعلام می نمایند.

 • محوطه پرشیا

پرشیا در قدیم مرکز فرهنگ قرن ۱۴ ام بوده و در آن بناهای زیبا و متعددی ساخته شده است. آثار هنرمندانه ایرانی را با طراحی عربی در وسط طاق میدانی این محوطه خواهید دید. سقف پاساژها به صورت طاقی طراحی شده اند. طره های سرامیکی آبی فیروزه ای و موزاییک کاری های زیبای ایرانی در این محوطه دیده می شود. در میان عظمت بازارهای ایران می توانید به خرید بپردازید.

محوطه ایران
مرکز خرید ابن بطوطه در دبی
 • محوطه مصر

در محطوه مصر می توانید شاهد بناهای مصری در دوره فراعنه مانند اهرام، نقاشی ها و حکاکی های مصری، هیروکلیف و عبادتگاه ها باشید. دیوارهای ماسه سنگی با نقاشی های حکاکی شده، ستون های پاپیروس، طاق نقاشی شده مرکزی و فانوس های باشکوه که احساسی همچون بازارهای مصری را به شما منتقل می کند.

 • محوطه تونس

کشور تونس اولین کشوری بود که ابن بطوطه در سفر خود به دیدن آن رفت. مکانی که در آنجا به کلاس های درس، مساجدی با گنبد های منحصر به فرد، کاخ ها و باغ های عمومی رفته و آن ها را دیده است. این محوطه از روی شهر ساحلی تونس و کارتاژ طراحی شده درهایی آبی، نقاشی هایی بر روی گچ سفید، شیشه های رنگی و پنجره های آهنی و ظرافت خریه کننده بازارهای آفریقایی طراحی شده است. در حالی که کاشی کاری های موزاییکی از تأثیرات سلطنتی مراکشی سخن می گویند.

 • محوطه آندولوسی

محوطه آخر مرکز خرید ابن بطوطه دبی مکانی برای هنرهای آندولوسی، سفالگری، معماری، دانش و در کل هر آنچه که مربوط به آندولوس در قرن ۱۳ ام و ۱۴ است، می باشد. سقف هایی به صورت ستاره و فواره های شیر مانند که از ککاخ الحمرا الهام گرفته شده است. نشانه هایی از معماری مسجد گرند در کوردوبا را در اینجا خواهید دید. دیوارها با سنگ هایی با رنگ قرمز و کاشی های تراکوتا ساخته شده اند.

محوطه هند

از جاذبه های مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توان به سالن بازی بولینگ، مرکز تفریحی کودکان، باشگاه، رستوران ها و یک هتل ۵ ستاره را نام برد.

در برنامه هایی که در آینده برای گسترش مرکز خرید ابن بطوطه دبی در نظر گرفته شده است، نه تنها شاید افزایش مساحت مجموعه هستیم، بلکه به آن سالنی با سقف طاقی شیشه ای، سینمایی جدید و پارکینگ چند طبقه نیز افزوده خواهد شد. قرار است که یک مجتمع دو طبقه ای ساخته شود. از طریق این ساختمان دو طبقه می توانید خود را به ایستگاه مترو ابن بطوطه برسانید. حدود ۹۰ فروشگاه در این ساختمان ساخته خواهد شد و مرکز رستوران ها و غذاخوری آن به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود. در نتیجه نه تنها دسترسی شما به این مرکز خرید آسان است بلکه از همان زمان که از مترو بیرون می آیید، می توانید گشت و گذار در مرکز خرید را شروع کنید.

به جز هتل ۵ ستاره، در سال ۲۰۱۶ در این مجتمع خرید، یک هتل ۳ ستاره به نام هتل پریمیر این (Premier Inn Dubai Ibn Battuta Mall Hotel) با ۳۷۲ اتاق در این مجموعه ساخته شده است. همچنین به جز این، یک هتل ۲ ستاره نیز در این مجموعه در حال ساخت است.

برنامه های آینده مجتمع ابن بطوطه دبی

در این مجموعه می توانید برندها و فروشگاه های معروفی همانند فروشگاه دپارتمان دبنهامز (Debenhams department store)، مرکز خرید لوازم الکترونیکی شرف دی جی (Sharaf DG) و گالری های پاریس برای عطرها را پیدا کنید.

 • تنها به خرید بسنده نکنید. با نماها و دکور زیبای هر محوطه بازار عکس بگیرید و از آن ها دیدن کنید.
 • برندهایی همانند کارفور Carrefour، شرف دی جی Sharaf DG، دیکتلون Decathlon و مارکز اند اسپنسر Marks & Spencer در مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار دارند.

کارفور Carrefour یک فروشگاه و هایپرمارکتی فرانسوی در محوطه تونس است که مواد غذایی تمام موجود در تمام دنیا به همراه جوراب برای تمام سنین، لوازم الکترونیکی همانند تلویزیون ها، انواع موبایل، سیستم تئاتر خانگی، کاپیوترها، آیپادها، آیفون ها، آیپد ها، کتاب ها و مجله هایی با زبان انگلیسی و عربی، مبلمان، فرش ها و هر آنچه که لازم دارید را در خود دارد. تجهیزاتی برای باغبانی، ورزش و کمپینگ نیز در این مکان دیده می شود.

شرف دی جی Sharaf DG نیز در محوطه چین واقع شده و طیف گسترده ای از انواع وسایل کامپیوتری و الکترونیکی را برای خرید در اختیار گردشگران مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار می دهد.

رستوران هایی با انواع غذاهای جهانی را در این مرکز خرید پیدا خواهید کرد. در هنگام ورود به مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید نقشه ای از محل مغازه ها از مرکز اطلاعات مجتمع تهیه کنید.

مرکز خرید ابن بطوطه دبی-محوطه چین
مرکز خرید ابن بطوطه-بخش مصر

برای اینکه به راحتی به دبی سفر کنید، می توانید بلیط هواپیمای خود را از سایت الی گشت خریداری کنید. همچنین برای رزرو هتل به همین سایت بروید. اگر از طریق اپلیکیشن الی گشت اقدام به خرید کنید، مسلما راحت تر خواهید بود. بنابراین در هر کجا که هستید، تنها نیاز به گوشی همراه و اینترنت خواهید داشت تا مقدمات سفر خود را فراهم نمایید.

امیدواریم بهترین خرید خود را در مرکز خرید ابن بطوطه دبی داشته باشید.

منبع: ibnbattutamall.com

معرفی هتل آرمادا بلوبی دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل آرمادا بلوبی دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل ۵ ستاره سامرست در دبی
معرفی هتل ۵ ستاره سامرست در دبی
معرفی هتل نیو بلک استون دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل نیو بلک استون دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل گلوریا دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل گلوریا دبی | ۴ ستاره