از بهترین مکان ها برای خرید، مجتمع تجاری مرکاتو در دبی

مرکز خرید مرکاتو دبی | Mercato Shopping Mall

از بهترین مراکز خرید دبی می توان به مرکز خرید مرکاتو دبی (Mercato Shopping Mall) اشاره کرد. این مرکز خرید توسط یکی از بهترین معماران معاصر ایتالیایی به نام دانیل مورلی (Daniele Morelli)، استاد تاریخ هنر و متخصص تاریخ دوره رنسانس، طراحی شده است. بنابراین معمار سعی داشته تا گوشه ای از معماری آن دوره از تاریخ ایتالیا را در نماهای داخلی و بیرونی بنا استفاده کند تا حال و هوای ایتالیای دوره رنسانس را به شما بازدید کنندکان انتقال دهد. بنابراین زمانی که در دبی (شهری با فرهنگ و تاریخ عرب زبان) وارد مجتمع تجاری مرکاتو دبی می شوید، از دیدن حال و هوای ایتالیایی تعجب نکنید. در این مطلب الی گشت شما را با مرکز خرید مرکاتو دبی آشنا می نماییم.

مجتمع تجاری مرکاتو دبی

ساختمان مجتمع تجاری مرکاتو

مطالب مرتبط:
شرایط زندگی در دبی چگونه است؟
بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل
چطور سفر ۷ روزه به دبی را برنامه ریزی کنید؟

در بنای این ساختمان از سقفی طاقی شکل و شیشه ای استفاده شده است. در نتیجه درون آن بسیار روشن و نورگیر است. درون این مجتمع تجاری پنجره هایی بزرگ، درختان کاشته شده در سالن ورودی، نرده های برنجی و فانوس هایی شبیه چراغ های خیابان ها به این فضا شخصیت بخشیده است.

موقعیت مرکز خرید

مرکز خرید مرکاتو دبی در محله جمیرا و در کنار خیابان جمیرا واقع شده است. میانگین قیمت ها در مجتمع تجاری مرکاتو نسبتا میانه است و با کارت های اعتباری و پرداخت های الکترونیکی نیز می توان در آن خرید کرد. در این مرکز خرید حدود ۱۲۰ مغازه و فروشگاه، یک مجتمع سینمایی، مرکز تفریحات و سرکرمی های خانوادگی و مکان هایی مناسب برای صرف غذا و نوشیدنی قرار دارد. از فروشگاه های برند بزرگ در این مرکز می توان به اسپینیز Spinneys، ویرجین مگااستور Virgin Megastore و لارا اشلی هوم Laura Ashley Home اشاره کرد. تمام این فروشگاه ها محصولاتی برای طراحی منازل و طراحی داخلی همگام با مد و طراحی روز را به فروش می رسانند.

مجتمع تجاری مرکاتو در دبی

کافه های متعددی در این مرکز خرید وجود دارد که تعدادی از آن ها را در ادامه برای شما نام می بریم:

فروشگاه اسپینیز Spinneys، یکی از فروشگاه های زنجیره ای در دبی بوده و مساحتی به اندازه ۴۰۰۰ مساحت را در طبقه همکف به خود اختصاص داده است. این فروشگاه در مرکز خرید مرکاتو دبی بزرگترین فضای فروشگاهی را داشته و محصولاتی برای خانه داری، تزئین خانه ها و مواد غذایی به فروش می رساند.

ویرجین مگااستور Virgin Megastore فروشگاهی پر از آلبوم های موسیقی، فیم ها و کتاب است که در طبقه اول قرار دارد. در این مغازه می توانید کتاب هایی با عناوین عربی و غربی (به زبان انگلیسی) پیدا کنید. همچنین بسیاری از بازی های الکترونیکی، برقی و آیپاد را می توان در آن خریداری کرد. اگر به دنبال نمایش های برتر اجرا شده در دبی و بلیت کنسرت ها هستید، می توانید از این فروشگاه آن ها را خریداری کنید.

کیوسک مینتس The Minutes kiosk خدمات متفاوتی از جمله تعمیر کفش های خراب شده، زدن کپی از روی کلید، حکاکی بر روی چوب و چرم، پرینت گرفتن کارت های تجاری، زدن مهر و نام، تعمیرات موبایل و ساعت های دیجیتالی در حالی که تبدیل ارز شرف Sharaf Exchange تمام خدمات مربوط به کارهای مالی و تبدلی ارز را انجام می دهد. تمام این ۲ مغازه در طبقه همکف قرار گرفته اند.

از فروشگاه های غذایی که در اطراف راهروهای طبقه اول قرار دارند هاردیز Hardee’s، کی اف سی KFS، مک دونالدز McDonalds و پیتزا هات Pizza Hut هستند. در مرکز خرید مرکاتو دبی دو رستوران دیگر به نام های پل Paul و استارباکس Starbucks غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه شما را برایتان سرو می کنند.

مرکز خرید مرکاتو دبی
  • کافه شکلات آلیسون نلسون Alison Nelson که در طبقه اول قرار داشته و برای صبحانه در منوی خود قهوه، سوپ، انواع سالادها، ساندویچ ها، پاستاها، غذاهای سبک، کیک ها و دسرها را قرار داده است.
  • رستوران عربی آزکادنیا Azkadenya در طبقه اول مکان مناسبی برای سفارش غذاهای عربی است.
  • اگر به دنبال غذاهای چینی هستید، می توانید به طبقه اول و رستوران Chinese Palace بروید.
  • رستوران غذاهای هندی با نام گزبو Gazebo در طبقه اول است.
  • کافه کوستا Costa برای صرف قهوه مکانی عالیست و در طبقه اول قرار دارد.
  • ایستگاه غذا به نام سینابون Cinnabon در طبقه اول قرار دارد.
  • اگر به دنبال دسرها و بستنی های خوشمزه و جذاب هستید به طبقه اول و هاگن دنز Haagen Dazs بروید.
  • رستوران غذاهای ایرانی نون و کباب Noon & Kabab در طبقه اول شما را از غذاهای غیر ایرانی می رهاند.
  • برای امتحان کردن غذاهای فرانسوی به رستوران پول Paul در طبقه اول بروید.
  • رستوران مانکی کوکیز Monkey Cookies و یک کافه در طبقه همکف قرار گرفته اند.
بیرون مرکاتو دبی

سرگرمی های مرکز خرید

از گزینه های سرگرمی در مرکز خرید مرکاتو دبی می توانید به طبقه اول بروید.  مهم ترین مقصد شما در این طبقه قطعا مجتمع سینماهای ووکس Vox خواهد بود. این مجتمع ۷ سالن و صفحه نمایش داشته و می تواند تماشاچی هایی به تعداد ۱۴۰۰ نفر را در خود جای دهد.

مرکز سرگرمی های خانوادگی به نام فان سیتی Fun City پر از سرگرمی هایی همانند بازی های ویدئویی، مناطق تفریحی و یک زمین استخر پر از توپ، دیواره ای برای صخره نوردی و … دارد. کسانی که در دبی زندگی می کنند یا گردشگرانی که به این مرکز تفریحی می آیند می توانند تولد دوستان خود را در اینجا بگیرند. در هنگام ورود به مرکز خرید و در طبقه همکف راهنمای فروشگاه و نقشه مغازه ها وجود دارد که می توانید با نگاه انداختن به نقشه به راحتی به هر نقطه از فروشگاه بروید. هر چند این فروشگاه فضای چندان بزرگی ندارد.

مراکز خرید دبی

از مجموعه امکانات خدماتی که در مرکز خرید مرکاتو دبی پیدا می شود، یک مرکز تلفن عمومی، سرویس های بهداشتی، اتاقی برای نوزادان، دستگاه کارتخوان و دستگاه های پرداخت است. این مجتمع خرید برای هر ۷ روز هفته باز بوده و آماده خدمات رسانی به شما گردشگران دبی است. اگر روزهای جمعه به این مجتمع تجاری می روید، شاید تعدادی از فروشگاه ها را بسته بیابید. نگران نشوید، تا ساعت ۱۳:۳۰ و باز شدن مغازه ها صبر کنید. یا برنامه رفتن به مرکز خرید را به گونه ای در روز جمعه بریزید که در ساعت گفته شده به آن برسید.

مغازه ای همانند اسپینرز که محصولات غذایی می فروشد از ساعت ۸ صبح تا آخر شب به صورت یکسره باز است. این مرکز خرید در خیابان ساحل جمیرا Jameirah Beach Road قرار گرفته و پارکینگی به اندازه ۱۰۰۰ ماشین را برای مشتریان و خریداران فراهم می آورد. پارکینگ این فروشگاه در زیرزمین مرکز خرید مرکاتو دبی ساخته شده است. کارواشی نیز به نام واتروایز WaterWise می تواند، ماشین شما را هنگامی که شما در حال چرخیدن و گشت و گذار در مرکز خرید هستید، کاملا بشورد و تمیز کند.

مجتمع تجاری مرکاتو دبی-ساعت مجتمع

اگر ماشین یا تاکسی نگرفته اید و می خواهید با اتوبوس به این مرکز خرید بروید، می توانید از ایستگاه اتوبوس ال قوبایبا Al Ghubaiba در بور دبی Bur Dubai، اتوبوس سوار شوید. ۸ اتوبوس برای این مقصد در نظر گرفته شده است. متاسفانه هیچ ایستگاه مترویی در نزدیکی مرکز خرید مرکاتو دبی قرار ندارد که با بیرون آمدن از ایستگاه مترو و پیاده بتوان خود را به مجتمع رساند. نزدیک ترین ایستگاه مترو نزدیک به این محل، خط مترو سبز رنگ و به نام ال قوبایبا Al Ghubaiba است. از این ایستگاه تا مرکز خرید باید تاکسی بگیرید.

زمان بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

تلفن: +۹۷۱۴۳۴۴۴۱۶۱

وبسایت: mercatoshoppingmall.com

مرکز خرید مرکاتو دبی

در آخر نیز لیستی از تعدادی از مغازه ها و فروشگاه های این مرکز خرید را برای شما می آوریم:

آگاتا پاریس Agatha Paris – فروشگاه جواهراتآلدو اکسسوریز Aldo Accessories – زیرورآلات و مد مانند کلاه، عینک و طلا
الکساندر جی (کیوسک) Alexander J.ال تاوب واتانی AL Thawb Al Watani – پارچه و خیاطی
ال لیالی Al Liali – جواهراتال ریفای Al Rifai – تنقلات
داروخانه آستر Aster Phamacyآکسیم تلکام Axim Telecom – موبایل و لوازم دیجیتالی
باگاتل Bagatelle – کیف، کفش، جواهرات و اکسسوریبالکیز هانی Balqees Honey – عسل
آرایشگاه مردانه باربریا Barberia Italianaبیاند د بیچ Beyond the Beach – لوازم شنا و ساحل
فوتو وان Photo One – عکاسی، چاپ عکسراساسی Rasasi – فروش عطر
گالری وان Gallery One – فروشنده وسایل هنریآرایشگاه زنانه برای طراحی ناخن
مجتمع تجاری مرکاتو دبی-طبقه اول

و بسیاری دیگر، در این مطلب مجالی برای معرفی آن ها نیست. هر چه که برای خرید بخواهید در این مرکز پیدا خواهید کرد. برای بانوان آرایشگاه، بوتیک های بسیار، فروشگاه لوازم آرایشی و لوازم بهداشتی داشته و برای آقایان نیز می توانید چندین مغازه با اجناس مردانه پیدا کنید. برای تبدیل ارز می توانید به صرافی مجتمع برویذ و پس از آن، برای خرید سوغاتی برای کودکان از فروشگاه لوازم بازی دیدن کنید. برندهای پوشاک معروف دنیا همانند زارا Zara، اچ اند ام H&M و … را در اینجا بیابید. اگر تصمیم به رفتن به دبی دارید یا می خواهید در این شهر به گشت و گذار بپردازید، می توانید به قسمت رزرو هتل در سایت الی گشت رفته و از میان هتل های ناحیه جمیرا، هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. با رزرو هتل در ناحیه جمیرا به مرکز خرید مرکاتو دبی فاصله اندکی خواهید داشت. برای خرید بلیط هواپیما دبی نیز می توانید از سایت الی گشت یا اپلیکیشن الی گشت اقدام کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code