بهترین مسیرهای طبیعت گردی در اسپانیا

مسیرهای طبیعت گردی اسپانیا

اگر به دنبال جایی برای طبیعت گردی و مسیرنوردی هستید اسپانیا کشوری است که می توانید روی مناظر دیدنی و مناطق خوش آب و هوایش حساب کنید. در اینجا با وجود چشم اندازهای متنوع، رشته کوه ها، مسیرهای ساحلی و راه هایی که کاملا برای طبیعت گردی مجهز شده اند می توانید طبیعت گردی هیجان انگیزی را تجربه کنید. الی گشت را همراهی کنید تا بهترین و خوش منظره ترین مسیرهای طبیعت گردی در اسپانیا را به شما معرفی کنیم.

طبیعت اسپانیا

طبیعت کوه مولهاسن (Mulhacen) در رشته های سری نودا

مطالب مرتبط:
چرا کاتالونیا می خواهد از اسپانیا جدا شود؟
این غذاهای خوشمزه اسپانیا را امتحان کنید

بلندترین کوه شبه جزیره ایبرا در رشته کوه های سری نودا در نزدیکی شهر گرانادا قرار دارد. این کوه ۳۴۷۹ متر ارتفاع دارد و می توانید در طول روزهای تابستان یک روزه آن را بالا بروید. مسیرهای زیادی برای رسیدن به قله وجود دارد که با توجه به مهارتتان باید یکی از آن ها را انتخاب کنید. سخت ترین راه برای رسیدن به قله در جبهه شمالی کوه است که مسیریست که فقط کوهنوردان حرفه ای باید آن را انتخاب کنند. آسان ترین و پرطرفدارترین راه در جبهه جنوبی کوه است که رسیدن به بالای آن فقط دو ساعت طول می کشد. هدفتان را فقط رسیدن به قله نگذارید و تا می توانید از طبیعت بکر کوهستان لذت ببرید و اکسیژن خالص تنفس کنید. می توانید در گوشه ای مدتی استراحت کنید، چای و غذا بخورید و چشم اندازهای ناب و بکر را با دقت بیشتری تماشا کنید.

طبیعت کوه مولهاسن

پارک ملی Teide

این پارک ملی در جزیره تنریف جزایر قناری قرار دارد و طبیعت گردی جذابی را در میان چشم اندازهای آتشفشانی برایتان به ارمغان می آورد. این پارک در کوه Teide جای گرفته و پر از مسیرهای طبیعت گردی و قله هاست. اگر به بالای کوه Teide بروید می توانید از دهانه آتشفشانی ۸۰ متری دیدن کنید.

پارک ملی Teide

مسیر GR92، ساحل کاستا براوا

این مسیر که در کنار مرز فرانسه از مجاورت ساحل کاتالان شروع می شود چشم اندازهای ساحلی زیبایی دارد که جذابیت خاصی به مسیر بخشیده است. طبیعت گردی در این مسیر به ۲۰ مرحله مختلف تقسیم می شود و می توانید با توجه به زمانی که در اختیار دارد مسیر مناسب خود را انتخاب کنید. یکی از تماشایی ترین بخش های این مسیر در نزدیکی پارک طبیعی Aiguamolls de l’Empordà است که چشم اندازهای تماشایی دارد و در آن با هر قدمی که برمی دارید مناظری را می بینید که مثل تابلوی نقاشی هستند.

مسیر GR92، ساحل کاستا براوا

قله پنالارا (penalara)

معروف ترین مسیر پیاده روی و طبیعت گردی اسپانیا مسیر «سنت جیمز» است که یک سری مسیرهای باستانی زیارتی است که از مرز فرانسه شروع می شود و در کلیسای جامع سانتیاگو در گالیسیا به پایان می رسد. بالارفتن از این قله، تماشای مناظر بینظیری از طبیعت را به شما هدیه می دهد.

قله پنالارا

مسیر کامینیتو دل ری (Caminito Del Rey)، مالاگا

این مسیر که در واقع پلی باریک در کنار کوه است زمانی یکی از خطرناک ترین مسیرهای دنیا بود چون بخشی از آن ریخته بود و باید در حالی که بر روی دره ای عمیق بودید از روی این قسمت می پریدید تا بقیه مسیر را ادامه دهید. این مسیر در ناحیه کالاگا قرار دارد و سال های زیادی بسته شده بود اما سرانجام بعد از تعمیرات بسیار در سال ۲۰۱۵ دوباره به روی گردشگران باز شد. امروز با وجود نرده هایی که در کنار پل قرار دارد می توانید با خیال راحت از مناظر و چشم اندازها لذت ببرید و ترسی هم از بابت افتادن نداشته باشید! برای پیاده روی در این مسیر ۷٫۷ کیلومتری به ۴ ساعت زمان احتیاج دارید.

مسیر کامینیتو دل ری
کاخ الحمرا در اسپانیا
فستیوال های عجیب اسپانیا
شاید نتوانید دیگر به اسپانیا بروید!
راهنمای سفر به والنسیا در اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code