بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو

مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو

شهر ریو دو ژانیرو شاید به سواح آفتابی و دیدنی اش شهرت داشته باشد، اما این سواحل تنها جاذبه هایی نیستند که در شهر ریو وجود دارند. این شهر جنگل ملی تیجوکا، بزرگترین جنگل شهری دنیا را در خودش دارد. این جنگل پر است از مسیرهای دیدنی و نفس گیر طبیعت گردی. در سفرتان به این شهر، بهتر است تجربه ی سفر به زیباترین مناظر طبیعی آن را با ماندن در سواحل از دست ندهید. ریو دو ژانیرو شهری است که همه ی سلیقه ها را راضی می کند. اگر به دنبال دیدن طبیعتی خاص هستید، کوله بارتان را ببندید و با الی گشت همراه باشید تا شما را با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو آشنا کنیم.

ریو دو ژانیرو

۱- دویس ایرمائوس (Dois Irmaos)

مطالب مرتبط:
مجسمه ای که ناجی شهر ریودوژانیرو است!
حمل و نقل عمومی در برزیل چگونه است؟

دویس ایرمائوس یا دو برادر، یکی از محبوب ترین مسیرهای کوهنوردی در ریو است. اگر قصد دارید فقط یک مسیر طبیعت گردی را در این شهر تجربه کنید، دویس ایرمائوس را انتخاب کنید. دویس ایرمائوس دو کوه هستند که در انتهای خط ساحلی ایپانما می توانید چشم انداز آن ها را ببینید. صعود به بالای قله ی بلندتر این دو کوه، کمتر از یک ساعت وقت می گیرد و زمانی که به بالای آن می رسید می توانید از دیدن چشم انداز بی نظیر این کوه به شهر زیبای ریو لذت ببرید. علاوه بر اینکه از این طریق می توانید چشم انداز متفاوتی از شهر ریو را ببینید، یکی از مزایای انتخاب این مسیر، کوتاه و راحت بودن آن است که باعث می شود هر کسی بتواند خودش را به بالای آن برساند.

دویس ایرمائوس

۲- سوگارلوف (Sugarloaf)

سوگارلوف یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ریو است. بنابراین چه قصد بازدید از آن را داشته باشید چه نداشته باشید، ممکن است در انتهای سفرتان سر از این جاذبه دربیاورید! پس بهتر است که تجربه ی متفاوتی از سفر به آن داشته باشید. می توانید به جای مسیر رایج، از تپه های پوشیده از جنگل های بارانی به سمت بالا بروید و علاوه بر دیدن چشم اندازی متفاوت، با میمون های کوچک این جنگل ها بازی کنید. همچنین می توانید در اینجا سوار تله کابین بشوید و از دیدن منظره ی نفس گیر زیرپایتان لذت ببرید. اگر دلتان می خواهد فعالیت بیشتری داشته باشید، بهتر است مسیر کوه مورو ده اورکا که در کنار سوگارلوف قرار دارد را پیاده روی کنید و در راه بازگشت از تله کابین استفاده کنید.

سوگارلوف

۳- پدرا دا گاویا (Pedra da Gavea)

اگر کوهنوردی حرفه ای می کنید، سری به پدرا دا گاویا بزنید. این مسیر یکی از سخت ترین مسیرهای کوهنوردی ریو را دارد. البته به سختی اش هم می ارزد! بسیاری از افراد پدرا دا گاویا را زیباترین مسیر طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو می دانند. این مسیر در پشت کوه های دویس ایرمائوس قرار گرفته است و به یکی از زیباترین چشم اندازهای شهر ریو منتهی می شود. این کوه بزرگترین کوه یکپارچه و یک تکه در دنیا است. اگر می خواهید تجربه ای منحصر به فرد از سفر به ریو داشته باشید، می توانید به تورهای کوهنوردی در این منطقه بروید. این تورها در شب هایی که ماه کامل است برگزار می شوند و شامل تماشای غروب و شب نشینی در یکی از زیباترین مناظر طبیعی ریو هستند.

پدرا دا گاویا

۴- پیکو دا تیخوکا (Pico da Tijuca)

مسیر طبیعت گردی این کوه از تپه های منطقه ی شمالی ریو شروع می شود. در مسیرتان به سمت جنگل ها، از کنار آبشارهای خروشان، شاخ و برگ های انبوه و مسیرهای فرعی مختلفی می گذرید و در نهایت به چشم اندازی ۳۵۰ درجه به شهر ریو می رسید. از آنجایی که مسیر طبیعت گردی این جنگل ها از شمال شهر ریو می گذرد، می توانید چشم اندازی متفاوت از سایر مسیرها به شهر داشته باشید. از بالای این کوه می توانید استادیوم ماراکانا، خلیج گوانابارا و منطقه نیتروی را ببینید. بین قله های بلند ریو، پیکو دا تیخوکا از قله های محبوب این شهر است. بهتر است نهارتان را با خودتان بیاورید و روی بلندترین نقطه ی ریو نوش جان کنید.

پیکو

۵- پدرا بونیتا (Pedra Bonita)

درست در کنار کوه پدرا دا گاویا، کوه پدرا بونیتا قرار گرفته است. یکی از مزیت های این کوه این است که می توانید چشم اندازی مشابه به مناظر پدرا دا گاویا را ببینید اما با دردسر کمتر! مسیر کوهنوردی پدرا بونیتا بسیار ساده تر از پدرا دا گاویا است. محلی ها به این کوه سنگ زیبا می گویند. چرا که مناظر فوق العاده ای دارد. حتی اگر کوهنورد هم نباشید، می توانید به راحتی از این کوه بالا بروید و از چشم انداز نفس گیر آن لذت ببرید. رسیدن به بالای این کوه فقط نیم ساعت وقت می برد و در مسیرتان می توانید از دیدن حیات وحش و جنگل، پرنده ها و حتی میمون ها لذت ببرید.

پدرا بونیتا

۶- کریستو کورکووادو (Christo Corcovado)

کریستو کورکووادو هم مثل سوگارلوف یکی از بهترین راه ها برای دیدن جاذبه های معروف ریو از زاویه ای جدید است. علاوه بر این، با این کار می توانید پول بیشتری نگه دارید و به جای هزینه کردن برای تورهایی که با وسیله نقلیه شما را به بالای این نماد معروف می برند، خودتان دست به کار بشود و کمی هم فعالیت بکنید! باید از مسیر دیدنی «پارکی لاژ» کوهنوردی تان را شروع کنید و به سمت جنگل های بارانی بروید تا به چشم انداز منحصر به فرد بالای آن برسید. پیاده روی در این مسیر چندان سخت نیست اما بهتر است برای بالا رفتن از آن کمی آمادگی قبلی داشته باشید. مسیر های این جاذبه زوایای تقریبا تندی دارد.

کریستو کورکووادو

۷- سرا دوس اورگاییوس (serra dos Órgãos)

سرا دوس اورگاییوس، یکی از زیباترین مسیرهای کوهنوردی ریو است. این مسیر ۳۰ کیلومتری دیدنی، با مناظر کوهستانی احاطه شده است. ممکن است که مسیرهای سرا دوس اورگاییوس کمی چالش برانگیز و سخت باشد، اما رسیدن به انتهای مسیر بدون شک ارزشش را دارد. این مسیر در بین پتروپلیس و ترسپلیس قرار گرفته است. در این مسیر دو نقطه کمپ زنی هم وجود دارد که شامل امکانات ضروری می شوند. بنابراین می توانید بدون نگرانی به دل مسیر بروید!

سرا دوس

منبع: www.theborderlessproject.com

معرفی هتل لاز پلازا سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل لاز پلازا سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل نورماندی دیزاین سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل نورماندی دیزاین سائوپائولو | ۴ ستاره
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
معرفی هتل براستون سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل براستون سائوپائولو | ۴ ستاره