مسیرهای گردشگری آلمان

گردشگری آلمان

مسیرهای گردشگری یعنی راه هایی که گردشگران از طریق آن ها به مناطق دیدنی و توریستی کشورها سفر می کنند خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

چرا که گردشگران گاهی زمان زیادی را در این مسیرها سپری می کنند و حتی این مسیرها می توانند به جاذبه ای از آن منطقه تبدیل شوند که گردشگر خاطره آن را سالها فراموش نکند. در این مسیر قصد داریم مسیرهای گردشگری کشور آلمان را برای تان شرح دهیم

مطالب مرتبط:
نکات و توصیه های حیاتی، در سفر به برلین
شهرهای دوست داشتنی اروپا

مناطق دیدنی و زیبا در کشور آلمان بسیار فراوان است و گردشگران می توانند شهرها و مسیرهای جذابی را برگزیده و از تنوع طبیعی، فرهنگی، ورزشی و هنری این کشور لذت ببرند.

مهم ترین مراکز گردشگری آلمان از تاکستان های این کشور عبور می کند. اما در عین حال، استادیوم های فوتبال مردم آلمان بیش از هر جای دیگری لذت بخش است.

در ایالت «نوردراین وستفالن» آلمان که بزرگ ترین ایالت این کشور است، ۱۵ استودیوم وجود دارد که سالانه مسابقات هیجان انگیزی زیادی در آنها برگزار می شود.

مسیر افسانه ها

شهر «هاناو» در آلمان، محل تولد برادران گریم است. برادران گریم یعنی یاکوب و ویلهلم گریم، قصه های خاطره انگیز فراوانی برای کودکان خلق کرده اند. در این شهر خیابانی به نام «افسانه» وجود دارد که به هشت پارک طبیعی و چندین روستا منتهی می شود. سفیدبرفی، سیندرلا، هانسل و گرتل و شنل قرمزی از معروف ترین داستان های فولکلوریک این دو برادر نویسنده می باشد. شهر «هاناو» ، یکی از جاذبه های گردشگری آلمان می باشد

مسیر خانه های قدیمی

در شهر «لیمبورگ آن» در «لاهن» آلمان، خانه های قدیمی به سبک زیبایی بازسازی شده اند. در کوچه های تنگ و پیچ در پیچ، فضایی خاطره انگیز از گذشتگان دور آلمان برای گردشگران تداعی می شود. این شهر و روستاهای کوچک آن که در کنار هم یک مسیری ۲۸۰۰ کیلومتری را تشکیل می دهند، از جذاب ترین مسیرهای گردشگری آلمان به شمار می روند.

مسیر دامنه های آلپ

دامنه های آلپ، مسیری ۴۵۰ کیلومتری برای گردشگران به حساب می آید. این مسیر در جنوب آلمان واقع شده است. درا ین مسیر تنها کوه ها نیستند که جلب توجه می کنند بلکه دریاچه های فراوانی چون «بودنزه» یا «تگرنزه» نیز جذابیت ویژه ای به این منطقه داده اند. مناطق اطراف «تگرنزه» به غذاهای اشتهاآور آلمانی که کدبانوها در خانه می پزند معروف می باشند.

 مسیر رمانتیک

المان کشوری است که شهرهای قدیمی زیادی از جمله «روتن بورگ» در خود جای داده است. این شهر از قرون وسطی باز مانده است و قصر معروف «نوی شوان اشتاین» این شهر که در دامنه کوه های آلپ واقع شده است، معروفیت جهانی دارد. مسیر رسیدن به این قصر، از رویایی ترین و رمانتیک ترین مسیرهای گردشگری این کشور محسوب می شود.

مسیر آبی- جاده ای

این پل نه عابری را از خود عبور می دهد و نه اتوموبیلی را. این پل درواقع برای عبور قایق ها ساخته شده است! پل آبی ۹۱۸ متری «ماگ دِبورگ» بزرگ ترین پل آبی در جهان می باشد.

برنامه ساخت این پل از سالیان بسیار دور وجود داشته است. اما جنگ سرد، ساخت آن را به تعویق انداخت. امروزه قایق ها و کشتی ها متناسب با این کانال می توانند از منطقه راین لند به راحتی به برلین برسند. عظمت این پل آبی به قدری زیاد است که به «وان حمام بتونی یک کیلومتری» نام گرفته است. این پل روگذر در نزدیکی شهر برلین و در شمال شهر ماگدبورگ آلمان واقع شده است، طولانی ترین سازه آبی جهان می باشد.

مسیر تورهای صنعتی

گردشگرانی که به اندازه کافی از قصرها، تاکستان و جاذبه های طبیعی آلمان را دیدن کرده اند، حال می توانند به مسیر صنعتی گردشگران این کشور نیز سری بزنند. در منطقه روهر آلمان در غرب این کشور، مسیری ۴۰۰ کیلومتری وجود دارد. بخش هایی از این مراکز صنعتی، پس از تعطیلی به مراکز فرهنگی تبدیل شده اند. یکی از معادن زغال سنگ این منطقه از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهان ثبت شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد