شهرهای دوست داشتنی اروپا (قسمت دوم)

شهرهای جذاب برای گردشگری در اروپا

سفرهای اروپایی را تجریه کنید و اگر تا به حال به کشورهای اروپا سفر نکرده اید، حتما یکی از این شهرهای آن را مقصد گردشگری خود تعیین کنید. در شهرهای زیر زمانی برای حوصله سفر رفتن و کلافگی پیدا نمی کنید. جاذبه های توریستی این شهرها به قدری است که سالانه گردشگران بسیاری به تماشای آنها می روند. با الی گشت همراه باشید تا با شهرهای جذاب اروپا آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
شهرهای دوست داشتنی اروپا (قسمت اول)
چگونه به اروپا ارزان سفر کنیم؟
سفر به اروپا

فلورانس، ایتالیا

فلورانس یکی از هنری‌ ترین شهرهای اروپا و میزبان هنرمندان بسیاری چون لئوناردو داوینچی بوده است. آنقدر نمایشگاه ‌های هنری و معماری در این شهر زیاد است که واقعا گیج می شویم از کدام شان شروع کنیم. فلورانس شهری زنده با رستوران ‌های فوق ‌العاده است که درواقع از کانون‌های مالی و بازرگانی اروپای سده‌های میانه و از ثروتمندترین شهرهای دوران خود بوده است. این شهر را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به شمار آورده و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌ اند.

برلین

گردشگران می توانند در طول تابستان از هوای مطبوع این شهر استفاده کنند. طبیعت زیبای این شهر شما را به تحسین وا‌ می ‌دارد. پس از سقوط مشهورترین دیوار جهان، این شهر به مقصد گردشگران تبدیل شد و سالانه میزبان خیل عظیم گردشگران اروپایی می باشد.

رم

آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای در کنار تاریخ کهن این سرزمین، گردشگران زیادی را به ویژه از کشورهای سرد شمال اروپا به خود جذب می ‌کند. رم بدون اغراق به یک صحنه تئاتر شباهت دارد. کافه‌ها و رستوران‌های بسیار زیبای این شهر می ‌تواند در حکم زنگ تفریح شما باشد. آنقدر گزینه در این شهر زیاد است که شاید وقت کافی برای امتحان کردن همه آن ‌ها نداشته باشید. مکان ‌های باستانی، کلیساهای کهن، برج پیزا و نقاشی ‌های ارزشمند شاید شما را هفته ها در این شهر نگه دارد.

اروپا

دوبروونیک، کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی یکی از باشکوه ‌ترین شهرهای این کشور است که اخیرا نامش در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای کرواسی بالاترین میزان گردشگر را به خود اختصاص داده است. گفتنی است شهر دوبروونیک روزگاری پایتخت جمهوری راگوسا (۱۳۵۸ تا ۱۸۰۸ میلادی) بود.
افراد زیادی در سال به قصد تفریح و نه تجارت، راهی این شهر می‌شوند. به جز معماری زیبای کلیساها، پیاده روهای این شهر باعث می‌شوند فکر کنید که در قرون وسطی زندگی کنید. در کنار تمام این موارد باید سواحل زیبا، دریای خوش رنگ و غذاهای دریایی دل ‌چسب را نیز به جاذبه های این شهر اضافه کنید.

استانبول

استانبول یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرهای جهان است و در واقع تنها شهری است که در دو قاره (آسیا و اروپا) واقع شده است. تنگه بوسفور، این شهر را به دو نیم تقسیم می‌ ‎کند. مناره‌ ها و گنبد مساجد، نمایی زیبا و تاریخی به این شهر داده است. نام قدیم این شهر قسطنطنیه و رم جدید بود، اما ساکنین این شهر چندان از این اسامی استقبال نکردند و امروزه با نام استانبول از آن یاد می‌شود.

ونیز

هرگز در هیچ زمانی چیزی از جذابیت های این شهر کم نمی شود و به ویژه در تابستان‌ها، گردشگران بسیاری به این نقطه از اروپا سفر می کنند.  یکی از دلایل اصلی این اتفاق ساخته شدن این شهر به روی آب و داستان های عاشقانه‌ ای است که در آن روی داده است. موزه‌ ها و کلیساهای این شهر سراسر از شکوه معماری است. جادوی شهر ونیز چنان جذاب و دلفریب است که روزانه هزاران گردشگر محو تماشای آن می‌شوند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد