بلیط هواپیما

معرفی بزرگترین مراکز خرید در جهان

بزرگترین مراکز خرید

بزرگترین مراکز خرید امکان خریداری کردن هرچیزی که تصور آن را داشته باشید برای شما فراهم می کند. در این مطلب می خواهیم لیستی از بزرگترین مراکز خرید در جهان را بر اساس ناحیه قابل توجیه در آن ها بررسی نماییم. ناحیه قابل توجیه در مراکز خرید به معنی فضایی بر اساس مترمربع می باشد که برای فعالیت های درامد زای مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. رونق ساخت و ساز در منطقه آسیا و قیمت پایین زمین در کنار هزینه های پایین کار موجب شده است تا بزرگترین مراکز خرید در این بخش از جهان شکل بگیرند. جالب اینجاست که در این لیست تنها دو مرکز خرید وجود داشته که خارج از آسیا قرار گرفته اند. پس با الی گشت همراه شوید تا در مورد این مکان های جذاب بیشتر بدانیم.

بزرگترین مراکز خرید

سیام پاراگون | Siam Paragon

مطالب مرتبط:
۸ مورد از بهترین مراکز خرید کوالالامپور مالزی
راهنمای خرید و معرفی مراکز خرید ارزان در بانکوک
معرفی بازارها و مراکز خرید پوکت

سیام پاراگون که در بانکوک واقع شده است یکی از بزرگترین مراکز خرید در تایلند به شمار می رود و تنها مرکز جهانی در نزدیکی آن است که بزرگتر می باشد. این مجموعه با مساحتی به اندازه ۳۰۰ هزار متر مربع شامل طیف گسترده ای از فروشگاه های تخصصی و رستوران ها و همچنین یک سینمای چند منظوره، آکواریوم جهانی سیام، گالری هنر تایلندی و یک سالن کنسرت اپرا می باشد. علاوه بر این ها این مرکز خرید دارای یک سوله بزرگ بولینگ نیز می باشد.

سیام پاراگون

میدان برجایا تایمز | Berjaya Times Square

میدان برجایا تایمز که در کوالالامپور مالزی واقع شده است در یک مجتمع شامل دو برج دوقلو قرار گرفته که هم شامل یکی از بزرگترین مراکز خرید و همچنین دو هتل پنج ستاره می باشد. این مجموعه که یکی از بزرگترین مراکز خرید را در خود جای داده است ۳۲۰ هزار متر مربع فضا را به بازدیدکنندگان ارائه می نماید. البته که لازم به ذکر است تمام مجموعه این ساختمان وسعتی در حدود ۷۰۰ هزار متر داشته که در حال حاضر پنجمین ساختمان بزرگ در جهان از لحاظ وسعت به شمار می رود. این مرکز خرید شامل بیش از هزار خرده فروشی، ۶۵ فروشگاه مواد غذایی و چندین جاذبه سرگرم کننده مانند بزرگترین پارک تفریحی در آسیا می باشد. اولین تئاترهای آی مکس ۲ بعدی و ۳ بعدی در مالزی نیز در طبقه دهم این ساختمان قرار گرفته است.

میدان برجایا تایمز

سواهیر استانبول | Istanbul Cevahir

مرکز خرید و سرگرمی سواهیر که در بخش اروپایی شهر استانبول در ترکیه واقع شده است در سال ۲۰۰۵ افتتاح گردید. این مکان با مساحتی بالغ بر ۳۲۲ هزار متر مربع به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید در اروپا شناخته می شود. ۳۴۳ مغازه، ۳۴ رستوران فست فود و همچنین ۱۴ رستوران با غذاهای منحصر به فرد در این مرکز خرید قرار گرفته اند. از جمله امکانات دیگری که این مکان به شما ارائه می کند شامل یک صحنه بزرگ برای برگزاری رویدادها، ۱۲ سالن سینما، یک سالن یولینگ، یک ترن هوایی کوچک و چندین مورد امکانات سرگرم کننده دیگر می باشد.

سواهیر استانبول

اس ام مگامال | SM Megamall

اس ام مگامال که در مترومانیلا قرار گرفته است یکی از بزرگترین مراکز خرید در فیلیپین بوده که در سال ۱۹۹۱ افتتاح شده است. این مرکز خرید با مساحتی نزدیک به ۳۳۵ هزار متر مربع بسیار شلوغ بوده و روزانه ۸۰۰ هزار نفر را به سوی خود جذب می نماید. لازم به ذکر است که این مرکز خرید دارای دو ساختمان اصلی بوده و ظرفیت جذب ۴ میلیون نفر را دارد. از جمله امکانات ساختمان شماره یک این مجموعه می توان به سینما، سالن بولینگ، فودکورت و همچنین یک شهربازی کوچک اشاره کرد. ساختمان شماره ۲ دارای فروشگاه های خرده فروشی می باشد. رستوران ها در پل ارتباطی میان دو ساختمان اصلی قرار گرفته اند. اس ام مگامال در حال حاضر در تحت بازسازی و توسعه می باشد و زمانی که این طرح به پایان برسد می تواند به عنوان بزرگترین مرکز خرید در فیلیپین ادعا نماید.

اس ام مگامال

مرکز خرید غرب ادمونتون | West Edmonton Mall

مرکز خرید غرب ادمونتون در شهر ادمونتون در آلبرتا کانادا واقع شده است. این مجتمع که از سال ۱۹۸۱ راه اندازی شده در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید در آمریکای شمالی شناخته می شود. این مرکز با ۳۵۰ هزار متر مربع وسعت در کنار ۸۰۰ فروشگاه و خدماتی که ارائه می دهد دارای بزرگترین پارک تفریحی سربسته و همچنین بزرگترین پارک آبی سربسته در جهان می باشد. علاوه بر این در این مجموعه یک پیست یخی بر اساس مقررات NHL نیز وجود دارد. جاذبه های دیگر این مرکز خرید نیز شامل یک زمین گلف مینیاتوری با ۱۸ سوراخ و همچنین یک سینما و یک سالن بولینگ می باشد.

مرکز خرید غرب ادمونتون

مرکز خرید دبی مال | Dubai Mall

مرکز خرید دبی مال بخشی از مجموعه برج خلیفه است که بلندترین ساختار ساخته شده توسط انسان می باشد. مرکز خرید دبی مال به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید در جان در مساحتی در حدود یک میلیون و ۱۱۵ هزار متر مربع ساخته شده است اما از منظر مساحت مورد استفاده به اندازه مرکز خرید غرب ادمونتون و برابر با ۳۵۰ هزار متر مربع می باشد. این مرکز خرید شامل بیش از ۱۲۰۰ مغازه بوده که از جمله آن ها می توان به بزرگترین فروشگاه آب نبات فروشی در جهان اشاره کرد. علاوه بر این یک پیست اسکیت روی یخ، یک مرکز بازی های سگا که شامل یولینگ سه بعدی نیز می شود، یک هتل ۵ ستاره لوکس، ۲۲ سالن سینما و همچنین ۱۲۰ رستوران و کافه است. در عین حال در مرکز خرید دبی مال یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان نیز قرار گرفته است.

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید اس ام آسیا | SM Mall of Asia

مرکز خرید اس ام آسیا در مترومانیلا فیلیپین قرار گرفته است. یک مجتمع که در مساحتی نزدیک به ۳۹۰ هزار متر مربع گسترده شده است در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده و شامل چهار ساختمان می باشد که به وسیله پیاده رو ها به یکدیگر متصل شده اند. همچنین این مجموعه دارای یک تراموای ۲۰ نفره بوده که مشتریان را در اطراف محوطه مرکز خرید جا به جا می نماید. یکی از جاذبه های اصلی این مرکز خرید سینمای آی مکس آن می باشد که یکی از بزرگترین صفحه نمایش های سه بعدی در جهان را دارد. علاوه بر این ها این مجتمع دارای یک پیست اسکیت روی یخ بوده که در سایز المپیکی می باشد بدین معنی که به طور همزمان می توان در ان هم به مسابقات اسکیت پرداخته و هم مسابقات هاکی روی یخ در آن برگزار شود.

مرکز خرید اس ام آسیا

مرکز جهانی | CentralWorld

مرکز جهانی ساختمانی هشت طبقه در بانکوک بوده که در سال ۱۹۹۰ افتتاح گردید و به عنوان بزرگترین مراکز خرید تایلند شناخته می شود. این مجتمع در فضایی به وسعت ۴۳۰ هزار متر گسترش یافته و خود را به عنوان یک مرکز خرید برای سطح متوسط طبقه بندی می کند برعکس سیام پاراگون که خود را لوکس در نظر گرفته است. در ۱۹ می سال ۲۰۱۷ این مرکز خرید یکی از مکان هایی بود که توسط معترضان ضد حکومتی به اتش کشیده شد. این آتش سوزی دو روز به طول انجامید و فروشگاه بزرگ زن (Zen) در میان آتش فرو ریخت. بعد از اینکه چندین ماه تعمیرات بر روی آن صورت گرفت این مرکز خرید در تاریخ ۲۸ سپتامبر مجددا بازگشایی شده و ۸۰ درصد از فضای خرده فروش آن باز گردید.

مرکز جهانی

مرکز خرید منابع طلایی | Golden Resources Mall

مرکز خرید منابع طلایی در چین در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵ به عنوان بزرگترین مرکز خرید جهان شناخته شده و ۱٫۵ برابر اندازه مرکز خرید آمریکا بوده است. این مجتمع در مساحتی نزدیک به ۵۵۷ هزار متر مربع گسترده شده است. اگرچه که توسعه دهندگان این مرکز خرید در ابتدا تخمین زده بودند که روزانه ۵۰ هزار خریدار از آن بازدید می نماید اما از سال ۲۰۰۴ تعداد واقعی ان بسیار کمتر بوده و به ۲۰ نفر در هر ساعت رسیده است. یکی از مشکلاتی که این مرکز خرید با آن مواجه شد این بود که قیمت اکثر کالاهای مورد فروش بسیار بالاتر از توانای خرید اکثر چینی ها بوده است. از طرف دیگر دیلیل بعدی که موجب کاهش استقبال از این مجتمع شد در دسترس نبودن ان برای گردشگران خارجی بوده است زیرا این مرکز خرید در خارج از مرکز شهر پکن قرار گرفته است.

مرکز خرید منابع طلایی

یکی از جنبه هایی که همیشه در سفر مورد استقبال افراد قرار می گیرد خرید کردن است. حال تصور کنید که برای این کار شما خود را درون یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان پیدا کنید. مطمئنا چنین مراکز خریدی بهترین فروشگاه ها را در کنار بهترین تفریحات و خدمات به شما ارائه می نمایند.

منبع: www.touropia.com

۱۰ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر لایپزیگ در آلمان
۱۰ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر لایپزیگ در آلمان
چه انتظاراتی از پوکت داشته باشیم؟
چه انتظاراتی از پوکت داشته باشیم؟
کشف رمز و راز مجسمه های بوداپست!
کشف رمز و راز مجسمه های بوداپست!
جاذبه های کی‌یف اوکراین از آسمان + ویدئو
جاذبه های کی‌یف اوکراین از آسمان + ویدئو