معرفی زیباترین شهرهای گرجستان

زیباترین شهرهای گرجستان

در سال های اخیر گرجستان تبدیل به مقصد پر طرفداری برای مسافران شده است و مردم ایران به دلیل امنیتی که در این کشور وجود دارد بیشتر از قبل از سفر به گرجستان استقبال می کنند. این کشور مقصد بسیار مناسبی برای افرادی است که از دیدن کوه های حیرت آور، غذاهای خوش طعم و مهمان نوازی مردم به وجد می آیند. برای اینکه با زیباترین شهرهای گرجستان آشنا شوید با الی گشت همراه شوید:

زیباترین شهرهای گرجستان

تفلیس | tbilisi

مطالب مرتبط:
رانندگی در گرجستان؛ از سکوت تا جنون
هتل بیلت موراین بار در قلب پایتخت گرجستان

تفلیس که پایتخت گرجستان است به عنوان جواهر گرجستان هم شناخته می شود و هنوز هم همان شهر کوچک جادویی باقی مانده است، اگرچه بزرگترین شهر گرجستان است. با ورود به تفلیس گذر زمان برایتان بی اهمیت می شود و انگار جایی در آسمان و زمین در حال پرواز هستید. تفلیس در بین اروپا و آسیا و در منطقه ی بینظیر قفقاز قرار گرفته است. در این شهر می توان معماری، فرهنگ و تاریخ گرجستان را در یکجا دید. تفلیس جایی است که باید از آن دیدن کرد. در تفلیس انواع کلیساها و آتشکده ها و بناهای تاریخی با قدمت وجود دارد.

 

تفلیس | زیباترین شهرهای گرجستان

باتومی | batumi 

باتومی یکی از بهترین تفریحگاه های ساحلی گرجستان است و هر کسی که خواهان گذراندن اوقات بهتری در زندگی و یا گذراندن یک تعطیلات تابستانی ساده است، در پیدا کردن تفریحات مورد نظرش در باتومی هیچ مشکلی نخواهد داشت. درختان نخل سر به فلک کشیده و ساختمان های رنگارنگ چیزی است که در باتومی زیاد به چشم می خورد. از نظر انتخاب محل اقامتی هم انتخاب های زیادی وجود دارد، انواع اقسام اقامت گاه های لوکس ساحلی در این شهر وجود دارند.

در باتومی حتما باید از “خیابان اروپا” دیدن کرد. باتومی نه تنها ساختمان های شیک و مدرن زیادی دارد بلکه تقریبا می توان گفت که بهترین ساختمان های آن مربوط به قرن نوزدهم است. ساختمان های قدیمی و جدید دورتادور این میدان را محاصره کرده اند و تضاد زیبایی را به وجود آورده اند. یکی دیگر از خیابان های خوب باتومی که پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن شود، میدان پیزا نام دارد. در اولین لحظه ی ورود به میدان فرد این احساس را می کند که جایی در وسط ایتالیا است. رستوران های فانتزی، موزیک زنده و زنگی که هر ساعت از ساعت ۳ بعدازظهر به بعد زده می شود، میدان پیزا را به یک مکان دوست داشتنی تبدیل کرده است.

europe square

روستای اوشگولی | ushguli

اهمیت این روستای قدیمی آنقدر زیاد بوده که توانسته در فهرست میراث جهانی یونسکو جای بگیرد. دسترسی به این روستا شاید چندان راحت نباشد اما مطمئنا ارزشش را دارد.  امروزه فقط ۲۰۰ نفر در این روستا زندگی می کنند. یکی از بهترین راه های دسترسی به این روستا با اسب و از طریق منطقه ی مستیا است. انتخاب اسب بهترین کار برای دیدن این روستا است چون علاوه بر اینکه مسیر دسترسی ساده می شود، در راه می توان از طبیعت حیرت انگیز اطراف لذت برد و خود را برای مدتی دور از هر چیزی در جهان احساس کرد.  در سفر به گرجستان بازدید از این روستا را از دست ندهید.

ushguli

مستیا | Mestia

یکی دیگر از زیباترین شهرهای گرجستان شهری در نزدیکی شهرهای کوتایسی و پوتی است و مستیا نام دارد. مستیا در واقع شهری کوهستانی در دامنه ی کوه های قفقاز در شمال غربی این کشور است و در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. مسیتیا به طور کلی ۲۶۰۰ سکنه دارد با این حال یکی از محبوب ترین شهرهای گرجستان برای گردشگرها است، طبیعت این شهر بی رقیب است و برای افرادی که اهل طبیعت گردی و پیاده روی های کوهستانی باشند، بهترین گزینه است.

مستیا | زیباترین شهرهای گرجستان

استپانتسمیندا | Stepantsminda

استپانتسمیندا شهری فریبنده با چشم اندازهای بی همتا در شمال گرجستان است که بیشتر به خاطر مسیرهای طبیعت گردی کوهستانی اش شهره است، چشم اندازهای قدرتمند آن به کوه کازبگ و کلیسای تاریخی ای که روی تپه ای در این شهر قرار دارد، آن را تبدیل به یکی از زیباترین شهرهای گرجستان کرده است. نام عجیب این شهر از روی نام یک راهب گرجستانی برداشته شده است، جاده ای که در این شهر وجود دارد بسیار شیبدار است و خیلی مناسب رفت و آمد در فصل زمستان نیست.

استپانتسمیندا | زیباترین شهرهای گرجستان

متسختا | Mtskheta

یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور گرجستان متسختا است که تاریخ آن به حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. این شهر با خیابان های سنگ فرش شده و با پس زمینه ای از کوه در پس خود، درست شبیه به یک کارت پستال است. همان طور که ممکن است بدانید، کشور گرجستان یکی از اولین کشورهایی بوده است که دین مسیحیت را پذیرفته است و در این میان طبق شواهد، شهر متسختا یکی از اولین شهرهایی بوده است که حضرت مسیح فعالیت های خود را در آن آغاز کرده. اگر دوست دارید تا با معماری های قدیمی گرجستان آشنا شوید سفر به متسختا را در نظر داشته باشید.

متسختا | زیباترین شهرهای گرجستان

لذت شام در فضای متفاوت رستوران های باتومی
بهترین رستوران های تفلیس برای امتحان کردن خاچاپوری!
در تفلیس از کجا خرید کنیم؟
معرفی بهترین رستوران های گیاهی تفلیس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code