معرفی زیباترین شهرهای گرجستان

جایی که باید دید

در سال های اخیر گرجستان تبدیل به مقصد پر طرفداری برای مسافران شده است و مردم ایران به دلیل امنیتی که در این کشور وجود دارد بیشتر از قبل از سفر به گرجستان استقبال می کنند. این کشور مقصد بسیار مناسبی برای افرادی است که از دیدن کوه های حیرت آور، غذاهای خوش طعم و مهمان نوازی مردم به وجد می آیند. برای اینکه با زیباترین شهرهای گرجستان آشنا شوید با الی گشت همراه شوید:

مطالب مرتبط:
رانندگی در گرجستان؛ از سکوت تا جنون
هتل بیلت موراین بار در قلب پایتخت گرجستان

تفلیس ؛ جواهر درخشان گرجستان

تفلیس که پایتخت گرجستان است به عنوان جواهر گرجستان هم شناخته می شود و هنوز هم همان شهر کوچک جادویی باقی مانده است، اگرچه بزرگترین شهر گرجستان است. با ورود به تفلیس گذر زمان برایتان بی اهمیت می شود و انگار جایی در آسمان و زمین در حال پرواز هستید. تفلیس در بین اروپا و آسیا و در منطقه ی بینظیر قفقاز قرار گرفته است. در این شهر می توان معماری، فرهنگ و تاریخ گرجستان را در یکجا دید. تفلیس جایی است که باید از آن دیدن کرد. در تفلیس انواع کلیساها و آتشکده ها و بناهای تاریخی با قدمت وجود دارد.

europe square

باتومی

باتومی یکی از بهترین تفریحگاه های ساحلی گرجستان است و هر کسی که خواهان گذراندن اوقات بهتری در زندگی و یا گذراندن یک تعطیلات تابستانی ساده است، در پیدا کردن تفریحات مورد نظرش در باتومی هیچ مشکلی نخواهد داشت. درختان نخل سر به فلک کشیده و ساختمان های رنگارنگ چیزی است که در باتومی زیاد به چشم می خورد. از نظر انتخاب محل اقامتی هم انتخاب های زیادی وجود دارد، انواع اقسام اقامت گاه های لوکس ساحلی در این شهر وجود دارند.

در باتومی حتما باید از “خیابان اروپا” دیدن کرد. باتومی نه تنها ساختمان های شیک و مدرن زیادی دارد بلکه تقریبا می توان گفت که بهترین ساختمان های آن مربوط به قرن نوزدهم است. ساختمان های قدیمی و جدید دورتادور این میدان را محاصره کرده اند و تضاد زیبایی را به وجود آورده اند. یکی دیگر از خیابان های خوب باتومی که پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن شود، میدان پیزا نام دارد. در اولین لحظه ی ورود به میدان فرد این احساس را می کند که جایی در وسط ایتالیا است. رستوران های فانتزی، موزیک زنده و زنگی که هر ساعت از ساعت ۳ بعدازظهر به بعد زده می شود، میدان پیزا را به یک مکان دوست داشتنی تبدیل کرده است.

ushguli

روستای اوشگولی

اهمیت این روستای قدیمی آنقدر زیاد بوده که توانسته در فهرست میراث جهانی یونسکو جای بگیرد. دسترسی به این روستا شاید چندان راحت نباشد اما مطمئنا ارزشش را دارد.  امروزه فقط ۲۰۰ نفر در این روستا زندگی می کنند. یکی از بهترین راه های دسترسی به این روستا با اسب و از طریق منطقه ی مستیا است. انتخاب اسب بهترین کار برای دیدن این روستا است چون علاوه بر اینکه مسیر دسترسی ساده می شود، در راه می توان از طبیعت حیرت انگیز اطراف لذت برد و خود را برای مدتی دور از هر چیزی در جهان احساس کرد.  در سفر به گرجستان بازدید از این روستا را از دست ندهید.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد