آشنایی با ۵ رستوران متفاوت دبی

طعم و مزه غذاهای دبی

غذای محلی اماراتی دقیقاً چیست؟ گوشت خوشمزه که از صحرا آمده است و غذای دریایی که ازخلیج فارس صید شده است که معمولاً با نان و برنج سرو می شود. مخلوطی از ادویه های مختلف که شامل گشنیز، زیره، زردچوبه و دارچین به نام بزار وجود دارد که تقریباً در همه غذاها وجود دارد و رد شرکای تجاری قدیمی امارات، یعنی ایران و هند نیز در غذاها دیده می شود. بسیاری از رستوران های جدیدتر علاوه بر غذاهای سنتی انواع غذاهای محبوب دیگر مانند ( Camel slider) را هم سرو می کنند. در اینجا به معرفی برخی از رستوران های موجود می پردازیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
تجربه هایی متفاوت از رستوران در دبی
غذاهای دبی
camel icecream

خوردنی های تهیه شده از شیر شتر در مجلس (Majlis)

رستوران مجلس در دوبی مال، متخصص انواع خوردنی ها از جمله کیک و قهوه و شیک، خصوصاً بستنی تهیه شده از شیر شتر است. شیر شتر تا اواسط قرن بیستم، جزو اصلی غذای صحرا نشینان بوده است که چربی کم تر و املاح و ویتامین بیشتری نسبت به شیر گاو دارد. قهوه کمل چینو اینجا را حتماً امتحان کنید که از قهوه اتیوپی تهیه شده است و همراه با شیرینی خامه دار تزیین شده با پسته سرو می شود.

Logma restaurant in dubai

خمیرهای خلاقانه در رستوران لقمه (Logma)

غذاخوری لقمه که در باکس پارک قرار دارد، دارای طراحی داخلی مدرن با نقوش شتر و چراغ های نفتی است و قیمت های مناسبی دارد. یکی از بهترین مکان ها برای ناهار است و غذای مخصوص آن یک نوع نون لواش خمیر است که داخل آن را با مرغ تیکا یا پنیر خامه ای شیره خرما پر میکنند.

sheikh muhammad caltural food

غذاهای فرهنگی در مرکز فرهنگی شیخ محمد

برای آشنایی با فرهنگ و غذاهای امارات سری به مرکز فرهنگی شیخ محمد بزنید که واقع در بادگیر بازسازی شده تاریخی در منطقه الفهیدی است. درحالی که روی فرش و بالش هایی که وجود دارد نشسته اید، می توانید از خوردن غذاهایی مثل مجبوس مرغ و دونات همراه با شیره خرما لذت ببرید. در اینجا جوانان داوطلب توریست ها را تشویق می کنند تا درباره فرهنگ امارات سوال کنند و بیشتر بدانند.

al barza restaurant

غذای خوب در البرزا (Al Barza)     

رستوران البرزا زیر یک مغازه کندوره در جاده ساحلی جمیره، یک بلوک عقب از تر ساحل و ۵۰۰ متری شمال مرکاتو مال قرار دارد و دارای طراحی داخلی شنی و تراس بیرونی است. این رستوران برای صبحانه، ناهار و شام باز است و غذاهای خوشمزه ای مثل بلالیت (تخم مرغ هم زده با رشته ورمیشل هل دار) و هریس خامه ای ( پوره گندم با تکه های گوشت بره) سرو می کند. برای شام می توانید تهته ماله را امتحان کنید که شامل ماهی نمک زده و برنج است که مزه خیلی خوبی دارد.

milas restaurant

رستوران میلاس

این رستوران یکی از جاهای شلوغ دوبی مال است که فضای داخلی آن با چوب طراحی شده و غذاهای اماراتی سرو می کند. در حالی که دارید نخود زیره دار می جوید می توانید از روی آی پد منوی غذاها را مطالعه کنید. می توانید با قهوه عربی هل دار و خرمای شیره دار شروع کنید و بعد از آن مرغ مبهر(مرغ با سس تند و برنج زعفرانی) را میل کنید. بنابراین در این محل به راحتی می توانید تلفیق سنت و مدرنیته را به نظاره بنشینید و لذت کافی ببرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد