بلیط هواپیما

عید امسال با کمترین هزینه به کجا می توانیم برویم؟

مقاصد ارزان برای سفر در عید

عید بهترین زمان برای رفتن به سفر است، تعطیلات طولانی و هوا خوب بهاری خیلی ها را وادار می کند تا باروبندیل ببندد و راهی شوند. گاهی بارها در طول سال دلمان هوای سفر می کند اما مشغله های شغلی و زندگی معمولا باعث می شود تا سفر را به تعطیلات عید موکول کنیم. الان که چند ماهی تا تعطیلات عید مانده شاید اینکه برای عید به کجا بروید فکرتان را مشغول کرده باشد و مدام به این فکر کنید که آیا باید فقط به دیدن شهرهای ایران بروید و یا سفری خارجی داشته باشید و اگر قرار باشد به مقاصد خارجی بروید از بین آن ها کدام را انتخاب کنید. در میان برنامه ریزی هایتان ممکن است کمی هم برای سفر خارجی در عید دو دل باشید و فکر کنید هزینه های سفر در این تعطیلات چند برابر روزهای عادی ست اینجاست که دوست دارید مقاصدی را پیدا کنید که سفر به آن ها ارزان تمام می شود. می خواهیم در این پست از سفرهای خارجی ارزان در عید حرف بزنیم تا بدون دغدغه های مالی سفر لذتبخشی را داشته باشید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از مقاصد ارزان برای سفر در عید حرف بزنیم.

مقاصد ارزان برای سفر در عید

استانبول

مطالب مرتبط:
ببینید مردم دنیا شب عیدشان چی می خورند؟!
آب و هوای کوش آداسی در عید چگونه است؟

وقتی صحبت از مقاصد ارزان برای سفرهای عید می شود خیلی هایمان ناخداگاه یاد ترکیه می افتیم، کشوری که سفر به آن نیازی به ویزا ندارد و این می تواند حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در هزینه هایتان صرفه جویی کند. استانبول محبوب ترین شهر ترکیه، هم ارزان است و هم جذاب. اینکه چند روزی از تعطیلات عید را با بودن در این شهر توریستی و متفاوت بگذرانید می تواند حسابی خستگی یک سال کار را از تنتان بیرون کند و در عین حال نگرانی ای هم بایت خرج و مخارج زیاد نداشته باشید. برای رفتن به استانبول می توانید از تور استانبول نوروزی الی گشت استفاده کنید که هم پرواز و هم هتل را شامل می شود، البته حتی می توانید فقط به خرید پرواز و یا رزرو هتل هم اکتفا کنید. این را هم بدانید که الی گشت حدود ۸۰۰ هتل را در این شهر پوشش و پرواز به استانبول را هم با ماهان و ترکیش انجام می دهد. اگر استانبول گردی نوروز را با تور استانبول الی گشت بروید البته که هزینه های بازدید از جاذبه های این شهر هم در نهایت ارزان تر تمام می شود چون گشت ویژه استانبول شامل بازدید از مسجد سلطان احمد با ناهار، بازدید از منطقه اورتاکوی و بازدید از بازار بزرگ امینونو است.

استانبول

کوش آداسی

در عید هوای کوش آداسی کم کم ملایم تر می شود و این یعنی دوباره ساحل دوستان راهی کوش آداسی می شوند. هر چند آنتالیا هم از شهرهای ساحلی محبوب ایرانی هاست اما به نسبت کوش آداسی کمی هزینه های سفر به آن در عید گران تر می شود برای همین هم اگر به دنبال سفری ارزان تری هستید و ساحل را هم دوست دارید کوش آداسی گزینه ای مناسب است. چند روزی از عید را در سواحل آفتابی دریای اژه بگذرانید و سال جدید را پر انرژی تر از همیشه شروع کنید. اگر برای سفر به کوش آداسی در سال ۹۷ تور را از الی گشت بخرید پروازتان با ایرلاین آنادولو جت انجام می شود. تنوع هتل های تور نوروزی کوش آداسی الی گشت خیلی زیاد است پس نگرانی ای بابت هزینه های بالای هتل نداشته باشید چون دستتان در انتخاب باز است و می توانید هتل های ارزان تری را پیدا کنید.

کوش آداسی- تور ارازن قیمت

آنکارا

نظرتان درباره سفر به پایتخت ترکیه چیست؟ هر چند این شهر نسبت به ترکیه و کوش آداسی محبوبیت کمتری دارد ولی اگر جاذبه هایش را بشناسید می بینید که چندان کم از آن دو شهر پرطرفدار ندارد. اینکه این شهر نسبت به استانبول گردشگران کمتری دارد هم باعث می شود تا به دور از شلوغی و هیاهو تعطیلاتی آرامش بخش داشته باشید. حتما نگاهی به لیست جاذبه های این شهر بیندازید تا برای این سفر مشتاق تر شوید و بدانید که بیشتر شهرهای ترکیه جاذبه های زیادی برای گردشگران دارند و یک بار سفر به آن ها مطمئنا جذاب است و فراموش نشدنی.

آنکارا

باکو

هر چند سفر به باکو نیاز به ویزا دارد اما پروسه دریافت ویزایش آسان است! می توانید این ویزا را در عرض ۳ ساعت و با مبلغ حدود ۳۰۰ هزار تومان به طور اینترنتی دریافت کنید. همین پروسه راحت دریافت ویزا یعنی سفری راحت و بدون دردسر! قبلا درباره هزینه های سفر به باکو حرف زدیم و گفتیم هزینه های زندگی، اقامت در هتل ها، غذا و … در این شهر نسبتا ارزان است و این یعنی در نوروز هم می توانید سفری ارزان به باکو داشته باشید. باکو شهری است که از نظر فرهنگی اشتراکات زیادی با ما ایرانی ها دارد و می توانید در عید به چشم یک مقصد جدید و خارجی به آن نگاه کنید.

باکو

دبی

سفر به دبی در عید نسبت به شهرهای دیگر این لیست کمی گران تر است اما باز هم نسبت به کشورهای جنوب شرقی آسیا ارزان تر تمام می شود. خیلی از ایرانی ها در تعطیلات طولانی نوروز به سفری چند روزه به دبی فکر می کنند، در عید دبی هنوز چندان گرم نشده و پر از گردشگر است. مطمئنا اگر علاقه زیادی به سفر داشته باشید دلتان می خواهد حتی برای یک بار هم که شده نگین درخشان خلیج فارس را ببینید و از جاذبه های لوکس این شهر دیدن کنید.

دبی

صربستان

صربستان یک مقصد اروپایی! شاید همیشه یکی از آرزوهایتان سفر به اروپا بوده اما هزینه های زیاد سفر به این کشورها و مراحل دریافت ویزا باعث شده تا چشم خود را به روی سفر اروپایی ببندید. اما خبر خوبی برایتان داریم حتما می دانید که مدتی است ویزای صربستان لغو و سفر به این کشور آسان شده است. همین موضوع باعث شده تا ایرانی های زیادی به این کشور سفر کنند و البته که چه زمانی بهتر از عید برای سفر!  در عید می توانید با حدود ۳ میلیون تومان چند روزی را در یکی از هتل های مناسب این کشور بگذرانید و عیدی اروپایی را برای خودتان رقم بزنید. اگر به خاطر هزینه های بالا هیچ وقت حتی خیال سفر به اروپا را هم نمی کردید صربستان پای شما را به این قاره باز می کند البته با هزینه ای ارزان. صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته، پایتختش بلگراد است و با اینکه کوچک است اما قله های مرتفع، جنگلزارهای گسترده و پارک های ملی زیادی دارد که در همان چند روز سفر می توانید بیشتر قسمت های آن را ببینید و اروپاگردی را هم به ماجراجویی هایتان اضافه کنید. شهر سرزنده بلگراد شب ها هم خواب ندارد و همیشه حتی در نیمه شب ها هم مغازه های باز اطراف خیابان خبر از شور و هیاهو در این شهر می دهند.

۹ مورد از کوچک ترین کشورهای جهان از نظر جمعیت!
۹ مورد از کوچک ترین کشورهای جهان از نظر جمعیت!
کشورهایی که زلال ترین آب ها را برای شنا دارند
کشورهایی که زلال ترین آب ها را برای شنا دارند
trip advisor و ۷ شهر غیرمنتظره در لیست بهترین مقاصد گردشگری جهان
trip advisor و ۷ شهر غیرمنتظره در لیست بهترین مقاصد گردشگری جهان
در کم گردشگرترین کشورهای جهان چه می گذرد؟
در کم گردشگرترین کشورهای جهان چه می گذرد؟