alexaa

مناظر واقعی که خیالی به نظر می آیند

مناظر واقعی که انگار خیالی اند

تا حالا شده در طبیعت به منظره ای خیره شوید و بگویید چقدر شیبه نقاشی است؟ و یا اینکه چقدر شبیه صحنه های فیلم های خیالی است؟ این مناظر همان چیزی است که الان میخواهیم درباره اش صحبت کنیم، لیستی از مناظر جادویی جهان که فکر می کنید خیالی اند اما در واقع حقیقی اند! با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
زیباترین مناظر را در این مناطق گردشگری آفریقای جنوبی ببینید
این مناظر طبیعی فوق العاده را تنها در فرانسه می توانید ببینید!

کوه رورایما؛ ونزوئلا

با دیدن این کوه فکر می کنید که دارید فیلم علمی تخیلی می بینید اما این شگفتی طبیعی، کاملا واقعی است. رورایما بلندترین کوه رشته کوه های پاکارایما در فلات تپویی آمریکای جنوبی می باشد. این کوه شامل نقاط مرزی سه گانه ونزوئلا، برزیل و گویان است و با شکل میز مانند خود از جاذبه های دیدنی جهان است، برای بالارفتن از آن فقط می توان از شیب طبیعی کناره های کوه که به شکل پله هستند استفاده کرد و چون در بالای این کوه باران زیاد می بارد آبشارهای زیادی از این کوه روان هستند.

کوه رورایما

تونل عشق؛ اوکراین

در یکی از زیباترین نقاط شهر کلوان در کشور اوکراین تونلی اسرار آمیز است که درختان درهم تنیده و دالان سبز و زیبای آن  گذرگاهی رویایی و دلفریب را بوجود آورده است با اینکه طول این تونل زیاد نیست اما آنقدر سرسبز است که روزانه گردشگران زیادی به داخل این دالان می روند و تبدیل به بهشتی رمانتیک برای زوج های جوان شده است مخصوصا در فصل بهار که درختان کنار مسیر آنقدر رشد می کنند که قوس هایی زیبا را در بالای مسیر بوجود می آورند.

تونل عشق

کویر نمک سالاردو ییونی؛ بولیوی

 این کویر با وسعت ۱۰,۵۸۲ بزرگ ترین کویر نمک دنیا است که در جنوب غربی بولیوی در نزدیکی کوه آند قرار دارد. ارتفاع این کویر در ۳,۶۵۶ متری  سطح دریا است و از به هم پیوستن چندین دریای ماقبل تاریخی بوجود آمده و روی آن چند متر نمک پوشیده شده که فوق العاده صاف است، این پوسته نمکی به عنوان منبع نمک است و از نظر منابع لیتیوم هم غنی می باشد.

کویر نمک سالاردو ییونی

کوه گرینر؛ پارک ملی گلیشر آمریکا

پارک ملی گلیشر در ایالت مونتانا آمریکا قرار دارد و کوه گلیشر قله ای است که در قلب این پارک قرار گرفته و از هتل های گلیشر کاملا پیداست. این کوه با ظاهر خاص و زیبای خود چشم انداز حیرت آوری دارد.

کوه گرینل

جنگل سنگ؛ یوننان چین

جنگل سنگ یا شیلین ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و کوه ها و صخره ها در آن طوری اوج گرفته اند که انگار درختانی سنگی درست شده اند. جنس این صخره ها از کراست است و بیش از دویست میلیون سال پیش شکل گرفته اند بعضی از این صخره های زیبا به شکل حیوانات و پرندگان هستند.

جنگل سنگ

 ژانگی؛ چین

کوهستان رنگین کمانی ژانگی آنقدر زیباست که برای ساعت ها محو تماشایش می شوید. این ناحیه تا قبل از اینکه در لیست یونسکو قرار بگیرد چندان معروف نبود اما بعد از آن شناخته شد. آنقدر رنگارنگ هستند که انگار روی آن ها رنگ شده، دلیل رنگ زیبای این کوه ها این است که قبلا در این محل دریاجه بوده که رسوبات رنگی داشته است و بعد از خشک شدن دریاچه این رنگ های زیبا پدید آمده اند.

ژانگی

منبع: wonderslist.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد