زیباترین مناظر را در این مناطق گردشگری آفریقای جنوبی ببینید

چشم نوازترین نقاط گردشگری که در آفریقای جنوبی می توان یافت.

آفریقای جنوبی کشوری است پر از تنوع که تجربه‌ های بی نظیر بسیاری را به گردشگران عرضه می کند. چه شما قصد یک مسافرت خانوادگی را داشته باشید و چه بخواهید به تنهایی کوله گردی کنید، آفریقای جنوبی می تواند برای هر کسی سرگرم کننده باشد. این کشور با شهرهایی پر رونق و مناظری بکر همچون کیپ تاون(Cape Town ) و ژوهانسبورگ(Johannesburg) و روستاهای دیدنی، توانسته خودش را به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگردی عنوان کند.

مطالب مرتبط:
دانشتان را با حقایقی از آفریقای جنوبی آزمایش کنید
بهترین مناطق دیدنی در جاده باغ آفریقای جنوبی
مناطق گردشگری آفریقای جنوبی

با ماشین به اتوبان کوهستان چمپ من(Chapman’s Peak Drive) بروید

اتوبان چمپ من پیک درایو یا معروف به چپیز (chappies) در میان مردم بومی، یک بزرگراه پیچ در پیچ است که در پایین ساحل اقیانوس اطلس در امتداد راس جنوب غربی شمال آفریقا بین نوردهوک (Noordhoek ) و هاوت بی ( Hout Bay) قرار گرفته است. این اتوبان یک جاده ۹ کیلومتری با ۱۱۴ پیچ و ۵۹۳ متر خط ساحلی صخره ای است و از نظر بسیاری، بهترین جاده کنار دریا در جهان است. این مسیر یک منظره ۱۸۰ درجه ای از یک چشم انداز باورنکردنی به دست می دهد که تضاد زیبایی با کوه‌ هایی سربرافراشته با صخره‌ های سرازیر به دریا ایجاد کرده است. فرقی نمی کند که تنها سفر می کنید یا با خانواده، در این مسیر مکان‌ های بسیاری برای توقف و پیک نیک وجود دارد. در طول راه ، سه محل اصلی پیک نیک و ۴۵ نقطه  توقف با میزهای کوچک برای نشستن و استراحت در سمت هاوت بی وجود دارد. ماشین ندارید؟ ناراحت نباشید، شما می توانید این منطقه را با پیاده روی کردن به صورت کوه نوردی در پیاده روهای کوهستانی متعدد موجود در پناهگاه طبیعی سیلورماین(  Silvermine) و پارک ملی کیپ پنسیلوانیا (Cape Peninsula) ببینید. ارزش دارد که نصف روز یا حتی تمام روز برای اینجا وقت بگذارید. اگر در اواخر زمستان (زمستان آفریقای جنوبی ) به اینجا سفر کنید، حتی ممکن است چند نهنگ شکار جنوبی ببینید. یادتان نرود که در یکی از دهکده های کوچک توقف کنید تا از فروشنده های محلی سوغاتی یا از یک رستوران محلی غذای تازه بخرید.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

به تماشای نهنگ ها در کیپ غربی بروید

آفریقای جنوبی مکانی عالی در جهان برای دیدن نهنگ ها است؛ از آنجایی که مهاجرت ‌های سالانه نهنگ شکار جنوبی و نهنگ گوژپشت و همین طور دسته های دلفین در اینجا رخ می دهد. هر ساله در ماه ژوئن، نهنگ های شکار جنوبی از قطب جنوب به اقلیم گرم تر آفریقای جنوبی مهاجرت می کنند. بهترین زمان دیدن نهنگ ها در امتداد ساحل جنوبی کیپ، ماه ژوئن تا ماه نوامبر است. فصل زایمان  در ماه ژولای و آگوست است، اما نهنگ ها در سپتامبر و اکتبر قابل رویت هستند. بهترین مناطق برای یافتن این موجودات باشکوه از دورینگ بای (Doringbaai) تا ساحل سنت لوسیا ((St. Lucia می باشد. اگر در کیپ تاون هستید، اغلب امکان دیدن آنها در جاده کنار ساحل فالس بی (False Bay )  وجود دارد . هرمانوس (Hermanus) در واکر بی (Walker Bay) بهترین چشم انداز ها را از روی زمین در تمام دنیا به شما ارائه می کند. مسیر را در امتداد صخره ‌ها دنبال کنید و در آنجا می توانید در فاصله بیست متری نهنگ ‌های مهاجر قرار بگیرید.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

.در ساحل تخته سنگ ها با پنگوئن ها شنا کنید

مکانی مشهور به “ساحل تخته‌ سنگ” (Boulder’s Beach) در شهر سیمون (Simon) که با ماشین ۳۵ دقیقه از کیپ ‌تاون فاصله دارد، قرار دارد که زیستگاه بیش از ۲۰۰ پنگوئن در معرض انقراض آفریقای جنوبی است. قدمت تخته ‌سنگ ‌های منحصربه فرد که در امتداد ساحل ماسه‌ ای پراکنده ‌اند، به ۴۵۰ میلیون سال می ‌رسد. اینجا ناحیه حفاظت ‌شده دریایی است، بنابراین پول حق الورود به این پارک و تماشای پنگوئن ‌ها را آماده کنید. این تخته‌ سنگ ‌های بزرگ ساحل را امن کرده ‌اند و بنابراین ساحلی بسیار مناسب برای همراه آوردن بچه‌ هاست. هنوز جاهای زیادی وجود دارد که باید به آنجا بروید! پس مسیر چوبی‌ که از درون آشیانه و محل جفت ‌گیری پنگوئن ‌ها می‌گذرد، طی کنید. همه‌ روزه بازدیدکنندگان زیادی به اینجا رفت‌ و آمد می‌کنند و بنابراین پنگوئن ‌ها از مردم نمی ‌ترسند، اما به آن‌ ها احترام بگذارید و آن‌ ها برندارید یا لمس نکنید چون گاز می‌ گیرند. پنگوئن‌ ها با شما در درون آب شنا می‌ کنند و در ساحل پرسه می‌ زنند؛ باور نمی‌ کنید که این ‌قدر به شما نزدیک شوند. قطعاً فرزندان تان روزی فراموش ‌نشدنی را پشت سر خواهند گذاشت.

مناطق گردشگری آفریقای جنوبی

از روت گاردن (Garden Route) بازدید کنید

روت گاردن از ساحل جنوب شرقی آفریقای جنوبی، از خلیج موسل (Mossel Bay) در کیپ غربی تا روستای رودخانه استورمز (Storms River) در مرز کیپ شرقی پایین تر از بزرگراه ساحلی N2 امتداد دارد. این مسیر جاده‌ ای محبوب ‌ترین جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی است و در این کشور منحصربه‌ فرد است. این جاده، یکی از ویژگی های نمادین آفریقای جنوبی است که همه نوع منظره ‌ای دارد. بهترین مناظر را می ‌توانید در نقاط راز آمیز کنار جاده ببینید که مخصوص نگه‌ داشتن و عکس گرفتن هستند. شهری که جاده از درون آن می ‌گذرد، پیشینه ‌ای غنی از مردمان بدوی و داستان فیل‌ هایی دارد که قرن ‌ها پیش کوه‌ های کوتنیکوا (Outeniqua) و ساحل کوشورن (Oudtshoorn) را طی کردند. این نام بنابر اکوسیستم، پوشش گیاهی و سلسله های بزرگ گیاهان گل ‌دار، خلیج‌ های مجزا، دریاچه ‌ها و تالاب‌ های غنی آن اقتباس ‌شده است. راه در امتداد سواحل اقیانوس و از میان کوهستان‌ های سبز و روح ‌بخش و شهرهای کوچک شگفت ‌انگیز که دست جهان توسعه ‌یافته به آن‌ ها نرسیده است، می‌گذرد. چشمان تان را همیشه بازکنید تا وال ‌های کوهان ‌دار،  دلفین ‌های پوزه دار و دلفین ‌های عادی و حتی وال ‌های آدم ‌خوار که اغلب به ساحل و به ‌ویژه خلیج پلتنبرگ (Plettenberg Bay) می ‌آیند را ببینید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد