بلیط هواپیما

موزه‌ کاپیتولین در رم

رم پایتخت ایتالیا بزرگ ترین شهر این کشور است. در این شهر باستانی موزه های زیادی هست که یکی از آن ها موزه کاپیتولین می باشد. این موزه مجموعه از آثار هنری و باستان شناسی است که در بالای تپه ای در رم قرار دارد. موزه از سه ساختمان اصلی تشکیل شده که هر کدام از آن ها در دوره های مختلف زمانی ساخته شده اند. در این موزه می توانید شماری از بهترین مجسمه های تاریخی را پیدا کنید، اگر می خواهید از موزه کاپیتولین در رم بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
از چه جاذبه های تاریخی ای در رم باید بازدید شود؟
راز کودک مومیایی شده

موزه‌ کاپیتولین در رم

موزه کاپیتولین که ساخت آن به سال۱۴۷۱برمی گردد، از جمله قدیمی ترین موزه های عمومی در جهان است. کلکسیون مجسمه های کلاسیک، یکی از بهترین های ایتالیا است که شامل نمونه های مورد توجه عموم مردم همچون لوپا کاپیتولینا (گرگ کاپیتول)، مجسمه رومولوس و ریموس پایین یک گرگ، و گالاتا مورنته (فرانسوی در حال مرگ)، تصویری محرکت از یک جنگجوی فرانسوی در حال مرگ می شود. همچنین، گالری عکس ترسناکی با شاهکارهایی همچون تیتان، تینتورتو، روبنس و کاراواجو نیز وجود دارد. زمانی که نمایشگاهی موقت دائر باشد قیمت بلیط افزایش می یابد

ورودی موزه، در پالازو دی کونزرواتوری واقع است جایی که جایگاه اصلی مجموعه مجسمه ها در طبقه ۱ و پیناکوتکا (گالری عکس) در طبقه ۲ را خواهید یافت.

قبل از اینکه به طبقه بالا برسید لحظه ای را صرف تحسین سنگ تراشی باستانی در اطراف حیاط طبقه نمایید که مهمترین آنها، سر، دست و پای یک ماموت هستند. تمام این ها مربوط به مجسمه ای با ارتفاع ۱۲متر از کنستانتین هستند که در ابتدا در کلیسای دی ماسنزیو در میدان روم برجا بود.

سالن موزه

از میان مجسمه های طبقه ۱، اتروسک لوپا کاپیتولینا معروف ترین است. گرگ برنزی اهدا شده به مردم روم توسط سیکتوس IV در۵ قرن قبل از میلاد نمادی ازنگهبان های کوچک او هستند که در سال۱۴۷۱، اضافه شدند. دیگر موارد برجسته شامل اسپینارو، برنز ظریف قرن ۱ پیش از میلاد از پسری در حال خارج کردن خار از پای او و مدوزای جیان لورنزو برنینی است. همچنین در این طبقه در اسدرا دی مدرن مارکو اورلیو بخش اصلی مجسمه سوار بر اسب دیده می شود که در خارج محوطه در پیازا دل کامپیدوگلیو ایستاده است.

در طبقه بالا مجموعه عکس موزه در پیناکوتئا در معرض نمایش است. هر اتاق شاهکارهایی را در خود جای داده اما دو مورد برجسته تر هستند: سالا پیترو دا کورتونا، با مشخصه تصویر معروف پیترو دا کورتونا از سابین دله راتو (تجاوز به زنان سابین) و سالا سانتا پترونیلا، که پس از نقاشی بزرگ گوئرسینو، سپلیمنتو دی سانتا پترونیلا (تدفین سنت پترونیلا) معروف شد. این سالن دو اثر مهم توسط کاراواجیو را به رخ می کشد: لا بونا ونتورا که کولی متظاهر به فال خوانی دست مردی جوان را نشان می دهد، اما در واقع در حال سرقت انگشتر اوست و سان جیووانی باتیستا که تصویر نفسانی و غیر معمولی از قداست عهد جدید است.

موزه رم

یک راهرو پالازو دی کونزرواتوری را به پالازو نوئوا در طرف دیگر مربع از طریق تابولاریوم که آرشیو مرکزی روم باستان است در زیر پالازو سناتوریا، مرتبط می کند.

پالازو نوئوا شامل چند ایستگاه نمایشگاهی واقعی می شود. مهم ترین آنها گالاتا مورنته است، نسخه رومی از یک اصل یونانی ۳ قرن پیش از میلاد، که بطور ملموسی غم و اندوه جنگجوی فرانسوی در حال مرگ را به تصویر می کشد. یکی دیگر از قطعات مجازی فوق العاده منری کپیتالئنیا (کاپیتولین ونوس) است که تصویری متین و زیبا دارد.

 

روغن زیتونی متعلق به عصر برنز کشف شد! + تصویر
روغن زیتونی متعلق به عصر برنز کشف شد! + تصویر
معرفی اس اچ جی هتل کاتولو ورونا | ۴ ستاره
معرفی اس اچ جی هتل کاتولو ورونا | ۴ ستاره
نکاتی که قبل از سفر به ایتالیا باید بدانیم
نکاتی که قبل از سفر به ایتالیا باید بدانیم
۵ کافه در فلورانس که شهرت جهانی دارند
۵ کافه در فلورانس که شهرت جهانی دارند