بلیط هواپیما

ساعات کار موزه سینمای ایران در ایام نوروز ۹۸ اعلام شد

بازدید از موزه سینمای ایران

این روزها که در ایام تعطیلات نوروز به سر می بریم و طبعا اوقات فراغت بیشتری داریم بهترین زمان برای بازدید از موزه هاست. موزه ها مکان هایی ایده آل برای آشنا شدن با فرهنگ و تاریخ کشور عزیزمان ایران است. موزه سینمای ایران یکی از موزه های مشهور تهران است که در محله خوش آب و هوا و مشجر باغ فردوس قرار گرفته است. خبر خوب برای علاقمندان به هنر هفتم این است که این موزه در ایام نوروز میزبان بازدیدکنندگان است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد ساعات کار و جزئیات موزه سینمای ایران بیشتر صحبت کنیم.

باغ فردوس

ساعات کار موزه سینما در ایام نوروز

مطالب مرتبط:
باغ فردوس، موزه سینمای ایران
موزه سینما کجاست؟
آشنایی با باغ موزه هنر ایرانی

مجموعه فرهنگی موزه سینمای ایران در ایام نوروز از روزهای ۳ تا ۱۶ فروردین ماه باز است و میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان به تاریخ سینماست. ساعات کاری موزه سینما در این ایام از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ بعدازظهر خواهد بود. با این حال توجه داشته باشید که با توجه به این که بازدید از تالارهای موزه حدود ۱ ساعت به طول می انجامد بنابراین آخرین زمان فروش بلیت ساعت ۱۷:۱۵ بعدازظهر خواهد بود. روزهای تعطیل موزه سینمای ایران در ایام نوروز هم به ترتیب روزهای ۲۹ اسفند، ۱، ۲ و ۱۳ فروردین ماه ۹۸ خواهد بود.

ساعات موزه سینمای ایران در نوروز

تماشای فیلم های روز در موزه سینما

بازدید از موزه سینما می تواند یک تفریح نصفه روزه فوق العاده جذاب باشد. چرا که علاوه بر بازدید از موزه، می توانید در سالن های این مجموعه (سالن های سینماتوگراف، فردوس و تمدن) فیلم های در حال اکران را تماشا کنید. این فیلم ها عبارتند از «متری شیش و نیم»، «رحمان ۱۴۰۰»، «غلامرضا تختی» و «چهار انگشت».

برای خرید بلیط این فیلم ها می توانید به صورت حضوری به باجه فروش بلیط مراجعه کنید. در صورتی که قصد خرید آنلاین را دارید هم می توانید به وبسایت موزه سینما یا وبسایت سینما تیکت مراجعه کنید.

خرید بلیط موزه سینمای ایران

تاریخچه موزه سینمای ایران

موزه سینمای ایران در واقع آرزو و رویای همیشگی اهالی سینما و فرهنگ و هنر بود که در نهایت در سال ۱۳۷۳ به حقیقت پیوست. سال ها بود که اهالی سینما دوست داشتند موزه ای برای نمایش آثار و تاریخ سینمای ایران داشته باشند. این موزه با کمک ها و تلاش های بی دریغ برخی از بزرگان سینما مثل مرحوم عباس کیارستمی، عزت الله انتظامی و مساعدت آقایان غلامرضا جمال امیدی، امیر اثباتی، بهزاد رحیمیان و عزیزالله ساعتی در خرداد سال ۱۳۷۷ در یک ساختمان قدیمی در کوچه پیرنیا، خیابان لاله زاد رسما افتتاح شد. چهار سال بعد از افتتاح موزه سینمای ایران و در سال ۱۳۸۱ این موزه به مکان فعلی خود در باغ فردوس منتقل و با حضور ردیس جمهور وقت، آقای خاتمی بازگشایی شد. از آن زمان موزه سینمای ایران به محفل هنردوستان و هنرمندان و پاتوق جوانان علاقه مند به هنر هفتم تبدیل شد.

هتل های نزدیک به حرم در مشهد
هتل های نزدیک به حرم در مشهد
یک فوت و صد فن ویژه مدیریت آژانس های مسافرتی ایران
یک فوت و صد فن ویژه مدیریت آژانس های مسافرتی ایران
سفر به پناهگاه حیات وحش و پارک ملی بختگان شیراز
سفر به پناهگاه حیات وحش و پارک ملی بختگان شیراز
تابستان را در بهترین هتل های کیش بگذرانید
تابستان را در بهترین هتل های کیش بگذرانید