موزه هایی متفاوت درباره فرهنگ و هنر آلمان

معرفی سه موزه فرهنگی و هنری آلمان

بسیاری از افراد تصور می کنند که بازدید از موزه ها کاری کسل کننده است، اما واقعیت این است که امروزه موزه ها با تغییر سیاست هایشان جذابیت های بیشتری برای مخاطبان ایجاد کرده اند. در این یادداشت سه موزه متفاوت در زمینه فرهنگ و هنر آلمان به شما معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
بازدید از موزه های دبی را فراموش نکنید!
موزه هایی عجیب درباره غذا و سلامتی
Museum der Badekultur

موزه فرهنگ حمام

در این موزه همه چیز درباره حمام های شیک و مد روز نبوده و مجموعه گردآوری شده در آن در سطح اروپا بی نظیر است. در این مجموعه گستره وسیعی از آثاری شامل توالت های رومی تا حمام های قرون وسطی، اختراعات عجیب و غریب مربوط به قرون پیشین تا لباس های مدرن ساحلی و طراحی های امروزی حمام، ارائه شده و نمایش داده می شود. تعداد زیادی از تجهیزات صوتی و تصویری و رسانه ای به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا احساس دقیقی از این موارد نمایش داده شده، داشته باشند.  خوشبختانه بوهای مربوط به این حمام ها و توالت های قدیمی، شامل بازدید شما نمی شوند.

دسته بندی:  فرهنگ

نام : Museum der Badekultur یا موزه فرهنگ حمام

آدرس: Andreas-Broicher-Platz 1, 53909 Zülpich

ساعات کاری: سه شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر- روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی : ۱۱ صبح تا ۶ عصر

Deutsches Fastnachtmuseum

موزه جشنواره های آلمان: شادی و جشن به گونه ای که گویی فردا وجود ندارد

آیا می دانید موضوع کارناوال های ریو دوژانیرو، ونیز، دسلدورف و کلن یکی هستند؟ این زمان برای کاتولیک ها پیش از عید پاک، آخرین فرصت خوردن گوشت محسوب می شود. طبیعتا شما نمی توانید سنت ها و رسوم جشنواره ریودوژانیرو را با آن چه در ونیز و یا آن چه در میانه زمستان در شهرهای حاشیه رود راین در آلمان وجود دارد را مقایسه کنید. قطعا این موارد به زیبایی و جذابیت جشنواره برزیلی نیستند اما هر کدام دارای زیبایی ها و ویژگی های خاص خود بوده و موزه جشنواره های آلمان نیز به همین موضوع می پردازد. در بین سایر موزه های جشنواره های جهان، موزه جشنواره آلمان دارای مجموعه ای از همه موارد مرتبط با جشنواره ها از جمله هزاران وسیله آرایشی و سنتی، مدال ها، نوشته ها و قطعات ادبی، نقاب ها و بسیاری از موارد مشابه از قرون وسطی تا دوران مدرن است.

دسته بندی: فرهنگ

نام : Deutsches Fastnachtmuseum یا موزه جشنواره های آلمان

آدرس: Luitpoldstraße 4, 97318 Kitzingen

ساعات کاری: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر

Glasmalerei Museum

  موزه شیشه های رنگی: تماشای یک هنر منسوخ شده

قطعا شما هم در هنگام بازدید از بناهای قدیمی مانند کلیساها و صومعه های باستانی، با دهانی باز از فرط تعجب به تماشای شیشه های رنگی به کار رفته در این بناها پرداخته اید. روزگاری پیش تر از شیشه های رنگی برای تزئین کلیساها و خانه های اشراف استفاده می شد، هنری که امروزه منسوخ شده است. این موزه با معرفی شیشه های رنگی تولید شده در قرن ۲۰ و ۲۱ میلادی در ۷ طبقه و در بنایی که نور خود را از خورشید تامین کرده و در گذشته آسیاب بود، جز موزه های منحصر به فرد دنیا است. در این موزه شما می توانید شیشه های رنگی مشابه ان چه در کلیساها استفاده شده است را در برابر چهره خود و نه روی سقف و جایی دور از دسترس و بالای سر که هیچ جزئیاتی از آن مشخص نیست ، ببینید. شما همچنین می توانید در کارگاه های آموزشی این مرکز که به شما آموزش های لازم برای ساختن این نوع شیشه داده می شود، شرکت کرده و آن را بیاموزید. گران ترین نوع شیشه رنگی، زرد بوده و از ترکیب برخی فلزات گران قیمت به دست می آید.

دسته بندی: هنر

نام : Glasmalerei Museum یا موزه شیشه های رنگی

آدرس: Rurstraße 9-11, 52441 Linnich

ساعات کاری: سه شنبه تا یکشنبه- ۱۱ صبح تا ۵ عصر

راهنمای دریافت ویزای آلمان
۱۰ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر دوسلدورف در آلمان
همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی مونیخ
معرفی هتل ۴ ستاره نووُم در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code