موزه های فوق العاده تاریخ در جهان (بخش اول)

موزه لوور

آشنایی با موزه های فوق العاده تاریخ در دنیا

موزه ها از آن دسته از جاذبه های توریستی هستند که نشان از قدمت و اعتبار تاریخی کشورها دارند. در واقع گردشگرانی که به دنبال قدمت، تاریخ کهن و نشانه های تصویری آنها هستند غالبا سر از موزه ها در می آورند.  اگر از این دسته از مسافرها هستید و گذشتگان تاریخ سرزمین ها برای تان اهمیت دارد در این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با معرفی شش موزه برتر جهان، شما را به اعماق تاریخ ببریم.

مطالب مرتبط:
موزه هرمیتاژ، بزرگترین موزه جهان در روسیه
موزه تمدن آناتولی در آنکارا
موزه آکروپلیس

۱. موزه آکروپولیس، یونان

این موزه، بزرگترین موزه یونان و یکی از مهمترین موزه ‌های جهان از لحاظ آثار مربوط به تمدن یونان باستان به شمار می رود. موزه آکروپولیس بخش بزرگی از گنجینه و آثار باستانی و اکتشافات مجموعه تاریخی آکروپولیس را در خود جای داده است. موزه جدید آکروپولیس در ۴۰۰ متری موزه قدیم، در سال ۲۰۰۹ میلادی افتتاح شد.

۲٫ موزه اورسی، فرانسه

موزه اورسی از معروف ‌ترین موزه ‌های پاریس و یکی از موزه های مهم نقاشی و مجسمه ‌سازی جهان است. بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی ایستگاه قطار پاریس است. این موزه محل نگهداری آثار هنری فرانسه مربوط به سال ‌های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ بوده است. آثار موجود در این موزه شامل نقاشی، مجسمه، عکس و مبلمان می شود. مهمترین دلیل شهرت این موزه ، مجموعه‌های سبک امپرسیونیسم از جمله آثار «کلودمونه» و «رنوار» است. بسیاری از این آثار قبل از افتتاح این موزه در سال ۱۹۸۶ در موزه «ژودوپوم»، «موزه لوور» و «موزه ملی هنر مدرن» نگهداری می شدند.
ساختمان این موزه در ابتدا در سال ۱۹۳۹ به عنوان ایستگاه قطار استفاده می‌ شد. اما به علت مناسب نبودن برای قطار‌، تغییر کاربری داد. در سال ‌های جنگ جهانی دوم نیز قسمتی از این ساختمان به عنوان مرکز پست استفاده می ‌شد و در نهایت دولت فرانسه در سال ۱۹۷۷ تصمیم به تبدیل این بنا به موزه گرفت. امروزه مساحت موزه اورسی که در سال ۱۹۸۶ توسط «فرانسیس میتراند» رئیس جمهور فرانسه افتتاح شد در حدود ۴۵ هزار متر مربع است.

۳٫ موزه لوور، فرانسه

موزه لوور در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است و  بیش از ۳۵ هزار اثر هنری را در هشت بخش مختلف خود جای داده است. موزه لوور از سال ۱۹۷۳ میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده است، فعالیت موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ بوده است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزخ به معرض نمایش گذاشته شده اند که از جمله می ‌توان به لوح همورابی، تابلوی بانوی صحنه‌ ها و تابلوی مونالیزا اثر «لئوناردو داوینچی» اشاره کرد.

آنچه درباره ی فرانسه و گذر تاریخ آن نمی دانید
آنچه درباره ی فرانسه و گذر تاریخ آن نمی دانید
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد
کشف ردپاهای تازه از دایناسورها!
کشف ردپاهای تازه از دایناسورها!
سیل ۳۰۰ میلیارد تومان به بناهای تاریخی کشور آسیب زده است!
سیل ۳۰۰ میلیارد تومان به بناهای تاریخی کشور آسیب زده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code