بلیط هواپیما

موزه هایی در نپال که حتما باید ببینید!

موزه های نپال | Museums to Visit in Nepal

کشور آسیایی نپال، جایی است که طبیعت، فرهنگ و تاریخی غنی دارد و به هر شخصی جاذبه ای دوست دوست داشتنی ارائه می دهد. مردم این کشور سنت های باستانی خود را حفظ کرده اند و اعتقادات خاص و جذابی دارند که شناختن آن ها، ذهنیت شما را راجع به آن ها عوض می کند. موزه های نپال نیز به موضوعات مختلف فرهنگی و تاریخی پرداخته اند که دیدنشان خالی از لطف نیست. پیشنهاد می شود که متن زیر را که ما در مجله الی گشت برایتان فراهم کرده ایم مطالعه کنید و در سفرتان، چند مورد از موزه های نپال را انتخاب و از آن دیدن کنید.

کشور نپال

موزه پاتان، پاتان | Patan Museum

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نپال
۱۰ سوغاتی نپال که از واجبات خرید است!
راهنمای سفر به کاتماندو

این موزه یکی از جاذبه هایی است که حتما باید در سفرتان از آن بازدید کنید؛ چه به معماری مذهبی یا صنایع دستی علاقه داشته باشید چه نه! این موزه که در کاخ سلطنتی قدیمی در میدان دوربار پاتان قرار گرفته، به عنوان بهترین موزه شرق آسیا شناخته می شود و از همان زمان که شما پا به داخل آن می گذارید، علت این انتخاب را خواهید دریافت. کل فضای داخلی آن به خوبی مرمت گشته (با کمک های مالی اتریش) و باعث شده که موزه جایی برای غرق شدن در حس و حالی متفاوت باشد.

شما می توانید از داخل پنجره های رنگی آن میدان دوربار و همچنین حیاط را ببنید و یا اگر علاقمند به یادگیری در مورد معماری کاتماندو هستید، در این موزه نمایش های مختلفی را خواهید دید. پیشنهاد می کنیم که در ابتدای سفرتان از این موزه بازدید کنید تا متوجه شوید که در آینده چه چیزی انتظارتان را می کشد. در این موزه همچنین یک مغازه سوغاتی فروشی خوب و رستورانی در فضای باز وجود دارد (اگر تنها می خواهید در رستوران غذا بخورید، نیازی به خرید بلیط موزه نیست).

موزه پاتان، پاتان

کاخ موزه نارایان هیتی، کاتماندو | Narayanhiti Palace Museum

کاخ موزه نارایان هیتی تا سال ۲۰۰۸ زنده بود، زمانی که نپال بعد از یک دهه شورش علیه خانواده سلطنتی به یک جمهوری تبدیل شد. این کاخ که در دهه ۱۹۶۰ ساخته شده، ممکن است به اندازه کاخ های قدیمی کاتماندو (مانند آن هایی که در پاتان و میدان دوربار هستند) زیبا نباشد، اما با این حال، با برج های بلند سفیدش و طراحی آن که شبیه معماری پاگوداهای سنتی نپال است، ساختمانی تاثیرگذار محسوب می شود. در داخل آن، می توانید زندگی شگفت انگیز خانواده سلطنتی سابق را درک کنید.

صف این موزه همیشه طولانی است که علاوه بر گردشگران، نپالی های زیادی را می بینید که به خاطر احترام به خانواده سطلنتی و قتل عامشان که در سال ۲۰۰۱ اتفاق افتاد، علاقمند به بازدید از کاخ موزه نارایان هیتی هستند. این موزه کمی دورتر از تامل در بخش شمالی منطقه دوربار مرگ (Durbar Marg)، واقع شده است.

کاخ موزه نارایان هیتی، کاتماندو

موزه ملی کوه، پخارا | International Mountain Museum

موزه ملی کوه با اینکه جایگزینی برای دیدن کوه های بی نظیر این منطقه و کل نپال نیست، اما شما می توانید در آن اطلاعات خوبی را در مورد کوهنوردی در نپال کسب کنید. این موزه بخش هایی در مورد فرهنگ محلی، پوشش گیاهی و جانوری موجود در کوه ها، عکس های بی نظیر، کتابخانه و یک مدل ۹ متری از کوه ماناسلو را در خود جای داده که یکی از بهترین موزه های نپال از نظر گردشگران محسوب می شود. پس توصیه می کنیم که اگر به پخارا رفتید، این موزه را یکی از جاذبه هایی در ذهن داشته باشید که بازدید از آن واجب است.

موزه ملی کوه، پخارا

موزه تاراگائون، بودانات | Taragaon Museum

یکی دیگر از موزه های نپال که از نظر بسیاری از بازدیدکنندگان اصلا نباید فراموش شود، موزه تاراگائون است. این موزه با هدف مستندسازی میراث فرهنگی نپال و دره کاتماندو و همچنین حمایت از حفظ تاریخ بنا شده است. نکته مورد توجه اینجاست که رویدادها و نمایشگاه های موزه به طور متداوم عوض می شوند، بنابراین موزه همیشه باز نیست و شما حتما باید قبل از اینکه برای دیدن آن برنامه ریزی کنید، از باز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. برجسته ترین نکته این موزه، معماری مدرن آن با آجرهای قرمز است؛ این ساختمان در دهه ۱۹۷۰ به عنوان یک اقامتگاه باز شد و پنجره های دایره ای شکلش، آن را منحصر به فرد می کند.

موزه تاراگائون، بودانات

موزه ملی نپال، کاتماندو | National Museum of Nepal

با اینکه موزه بیشتر به یک مدرسه قدیمی شبیه می ماند، اما ساختمان آن که قدمتش به قرن می رسد یکی از بناهای جذاب در کاتماندو است. در اینجا گالری های هنری و تاریخی به همراه آثاری خواهید دید که به نپال باستان و تاریخ معاصر تعلق دارند و همچنین اتاق هایی با آثار هنری-مذهبی قابل دیدن است. برجسته ترین آثار موجود را می توان مصنوعات برنزی و نقاشی های طوماری دانست. موزه ملی نپال در میان مردم محلی، مدرسه ها، دانشجویان و … معروف است و موقعیت آن تقریبا کنار سوایامبونات می باشد.

موزه ملی نپال، کاتماندو

موزه و گالری خانه قرمز کاگبنی، کاگبنی | Red House Kagbeni Gallery & Museum

موزه و گالری خانه قرمز کاگبنی شاید دورافتاده و پرت ترین موزه ای باشد که شما تا به حال دیده اید. شهر کوچک کاگبنی در موستانگ پایینی و حدودا ۱ ساعت دورتر از جامسوم قرار گرفته و آخرین جایی می باشد که شما می توانید بدون پرداخت مجوز بازدید گرانی دیدن موستانگ بالایی، به آن بروید. این موزه به تازگی بازسازی و مرمت شده و در طول تاریخ کاربری های فراوانی داشته که یکی از آن ها ساختمان مذهبی بوده است. صاحب حاضر این ساختمان قرمز، طوسی با راه های سفید متعهد شده تا آثار هنری و صنایع دستی این منطقه را در دامنه های کوه هیمالیا نگهداری و مراقبت کند.

موزه و گالری خانه قرمز کاگبنی، کاگبنی

در این خانه که یکی از بهترین موزه های نپال نیز شناخته می شود می توانید چرخ های دعای تبتی، نقاشی های تانگکا، لوازم آشپزی قدیمی، فسیل های محلی (بله، فسیل هایی که در بالای هیمالیا کشف شده اند) و مجسمه بزرگی را ببینید. شما لازم نیست که حتما در این روستا اقامت داشته باشید تا بتوانید از موزه بازدید کنید، بلکه اگر در مسیر پیاده روی آناپوورنا سیرکت (Annapurna Circuit) قرار دارید، از این روستا رد خواهید شد و لذت بازدید از موزه را آن موقع است که می چشید.

منبع: theculturetrip.com

موزه باغی که از تخریب آتش و گذر زمان در امان ماند!
موزه باغی که از تخریب آتش و گذر زمان در امان ماند!
عمارت سالار سعید، موزه تاریخی شهر سنندج
عمارت سالار سعید، موزه تاریخی شهر سنندج
موزه ملی ابریشم چین
موزه ملی ابریشم چین
گالری‌ها و موزه‌های جذاب هنرهای معاصر در شارجه(بخش اول)
گالری‌ها و موزه‌های جذاب هنرهای معاصر در شارجه(بخش اول)