مکان های مرموز و ناشناخته ایران! + تصویر

مکان های مرموز ایران

ماجراجویان همیشه به دنبال کشف چیزهای تازه و هیجان انگیزند و برای آن ها رفتن به جاههای ترسناک می تواند یکی از جذاب ترین بخش های سفرشان باشد. ایران با کوه ها، بیابان ها و جنگل های انبوهش تعدادی مکان ترسناک و اسزار آمیز دارد که داستان های عجیبی در دل هر کدام از آن ها نهفته است. می خواهیم شما را با بعضی از مکان های مرموز و ناشناخته ایران آشنا کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مکان های مرموز ایران

کویر ریگ جن

مطالب مرتبط:
راز کویر اسرارآمیز ریگ جن کشف شد
اسرارآمیزترین غارهای ایران را بشناسید

ریگ جن منطقه کویری با تپه های ماسه ای در کویر مرکزی ایران است که در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شرق انارک و غرب جندق قرار گرفته است. ریگ جن که باتلاق های نمکی آن را احاطه کرده هیچ چشمه یا چاه آبی ندارد و ترسناک ترین و رمز آلود جای ایران است. در این منطقه از ایران اتفاق های بد زیادی افتاده که هیچ پاسخ و دلیل قانع کننده ای برای علت وقوع آن ها وجود نداشته است. در نمک زارهای این کویر موجودات زیادی کشته و مدفون شده اند به طوری که همه این اتفاقات باعث شده که این منطقه از وحشتناک ترین مکان های ایران باشد. خیلی از قدیمی ها بر این باور بودند که این کویر نفرین شده و محل شیطان و ارواح پلید است . کسانی که محل زندگی شان در نزدیکی این کویر است معتقدند که اگر کسی به این کویر برود ناپدید می شود، با همه این حرف ها چیزی در حدود ۱۰ سال پیش یک ماجراجوی ایرانی موفق شد پس از تلاش های زیاد از این کویر عبور کند.

کویر ریگ جن

دره ستاره ها در قشم

در ۵ کیلومتری ساحل جنوبی قشم بعد از اینکه از روستای برکه خلف گذشتید به دره ای مرموز و ترسناک می رسید که یکی از ژئوسایت های جزیره قشم است و داستان های ترسناکی درباره آن وجود دارد. دالان های تو در تو و حفره ها و شکاف ها به این دره  ظاهری شبیه بناهای ویران شده داده است. بیشتر ساکنان قشم شب ها اطراف این دره نمی روند چون معتقدند با تاریک شدن هوا اینجا به محلی برای رفت و آمد ارواح تبدیل می شود. می گویند در این دره ستاره ای به زمین برخورد کرده و این سنگ های بزرگ در اثر همان برخورد ایجاد شده است. کسانی که به تماشای پدیده های آسمانی علاقه دارند شب ها بدون توجه به داستان هایی که پشت سر این دره وجود دارد به این محل می روند و از تماشای آسمان لذت می برند.

دره ستاره ها در قشم

جنگل سربرج

در نزدیکی های مشهد از توابع بخش طرقبه روستایی به نام سربرج هست که جنگل مرموزش آن را به مقصد گردشگری تبدیل کرده است. تا وقتی روز است و هوا روشن جنگل فرقی با جنگل های دیگر ندارد اما به محض تاریکی هوا صداهای جیغ مانند عجیب و رعب آوری از دل این جنگل شنیده می شود. مردم بومی منطقه می گویند احتمالا این صداها صدای ملخ هایی است که به این جنگل آمده اند و شب ها به لابلای درختان می روند، عده ای دیگر هم این صداها را از عوامل ناشناخته مثل تغییرات آب و هوایی می دانند. اما قسمت ترسناک ماجرا این است که برخی آن را صدای ارواحی می دانند که در شب در این جنگل پرسه می زنند. چیزی که وحشت از این جنگل را بیشتر می کند این است که در این جنگل رودی وجود دارد که در گذشته مدتی از سال خشک بود اما از سالی که این صداها از جنگل به گوش می رسد این رودخانه دیگر خشک نشده است!

جنگل سربرج

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code