بازدید از این مکان ها اکیدا ممنوع است! + تصویر

مکان های ممنوعه دنیا!

شاید برای شما بسیار عجیب باشد، اما در این جهان مکان هایی وجود دارند که یک شخص معمولی نمی تواند از آن ها بازدید کند. از متروهای محرمانه بگیرید تا مناطقی که مربوط به دولت هاست. در واقع اگر تلاش کنید که از این مکان ها بازدید کنید، یا به زندان می افتید یا اتفاق بدتری برایتان خواهد افتاد! برای آگاهی از این مکان های ممنوعه دنیا با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

مکان های ممنوعه دنیا

متروی استالین | Stalin’s Subway

مطالب مرتبط:
ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!
ورود آقایان به این جزیره ممنوع!

این تاسیسات دولتی دهه های زیادیست که همه را مسحور خود کرده است. عمدتا به این دلیل که آن را در اوج اقتدار حکومت اتحاد جماهیر شوروی ساخته اند. بنابراین واضح است که که کسی مجاز به رفتن به داخل آن نباشد! طبق گفته برخی منابع موثق، این مکان یک نوع پناهگاه بوده و در واقع به عنوان خانه ای برای همه چیز، از جمله آزمایشات هسته ای و موش های غول پیکر محسوب می شده است. می گویند که این تاسیسات در اعماق شهر مسکو احداث شده، اما دولت تا کنون این موضوع را تایید یا انکار نکرده است. متاسفانه تا به حال عکس واقعی از این منطقه منتشر نشده است.

مترو استالین

منطقه Mount Weather

اگر بخواهید در طی جنگ های هسته ای در جایی پناه بگیرید، Mount Weather بهترین گزینه برای شما خواهد بود! فقط با یک پرواز کوتاه از شهر واشینگتن، به پناهگاهی در جنگل های ویرجینیا خواهید رسید که همه نیازهای لازم برای پناهگیری رئیس جمهور را داراست. تلوزیون، سیستم تهویه مطبوع و البته یک سیستم رادیویی کمترین چیزهاییست که برای برقراری ارتباطات لازم است. بسیاری از افراد، نفوذ به این منطقه را غیر ممکن دانسته اند!

منطقه Mount Weather

جزیره سنتینل شمالی | North Sentinel Island

در حالی که این مکان با آب های شفاف و کریستالی و درختان زیبای استوایی احاطه شده است، اما مطمئنا این جزیره استوایی جایی نیست که بخواهید تعطیلات بعدی خود را به آن سفر کنید! البته اگر با پرتاب شدن نیزه و تیرهای تیر و کمان به سمتتان و خورده شدن توسط ده های بومی منطقه مشکلی ندارید، می توانید به فکر سفر به جزیره سنتینل شمالی باشید! این قبیله بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر جمعیت دارد و تمامی ارتباطات خود با خارج از این جزیره را قطع کرده است. آن ها هیچ تمایلی هم برای برقراری ارتباط با سایر مردم از خود نشان نمی دهند.

حتی اگر بخواهید شانس خود را برای این کار امتحان کنید، با مخالفت دولت هندوستان مواجه خواهید شد. این جزیره و مردم آن تحت محافظت دولت هند قرار دارند.

جزیره سنتینل شمالی

مژگوریه، روسیه | Mezhgorye, Russia

به گفته دولت روسیه، در این شهر فقط کارکنانی که بر روی کوه یامانتائو کار می کنند و به ذخیره سازی مواد غذایی برای پناهگاه دولت مشغولند، زندگی می کنند. البته ناتو عقیده دیگری در این رابطه دارد. آن ها عقیده دارند که این کوه، یکی از بزرگترین تاسیسات هسته ای روسیه است. در هر حال، شما هرگز نمی توانید بفهمید که در زیر کوه چه اتفاق هایی در حال رخ دادن است!

مژگوریه

جزیره مارها، برزیل |  Snake Island, Brazil

قطعا شما به طور داوطلبانه خواهان سفر به مکانی که به جزیره مارها شهرت دارد، نیستید! این جزیره صخره ای، یکی از مکان های ممنوعه دنیا است که کارشناسان تخمین زده اند در هر یک متر مربع از آن یک مار سمی و مرگبار زندگی می کند! مارهای افعی که در این مکان زندگی می کنند سمی خطرناک و بسیار قوی دارند که می تواند در یک لحظه گوشت انسان را آب کند! بنابراین، اگر تمایل دارید که به این جزیره فوق العاده سفر کنید، تنها کاری که باید بکنید پیوستن به نیروی دریایی برزیل است!

جزیره مارهای در برزیل

سورتسی، ایسلند | Surtsey, Iceland

این جزیره در طول فوران یک آتشفشان در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد ایجاد شده است و از آن زمان تا کنون فقط تعداد کمی از دانشمندان مجاز به بازدید از آن بوده اند. اینجا نیز یکی از مکان های ممنوعه دنیا و یکی از بکر ترین چشم اندازهای طبیعی دنیاست که دولت ایسلند برای محافظتش، اجازه رفت و آمد به آن را نمی دهد. این جزیره جوان، از زمان تولدش به مکانی امن برای سکونت انواع حشرات، پرندگان و قارچ ها تبدیل شده است.

جزیره سورتسی

گودال کاج، استرالیا | Pine Gap, Australia

در یکی از دور افتاده ترین مناطق کشور استرالیا، یک ایستگاه محرمانه ماهواره ای وجود دارد که توسط دولت های استرالیا و ایالات متحده اداره می شود. احتمالا از این مکان، کارهای جاسوسی در سراسر دنیا انجام می گیرد! البته برخی نیز عقیده دارند که از این مکان برای ارتباط با ایستگاه فضایی هابل استفاده می شود. به هر حال، هیچ راهی برای ورود به این منطقه وجود ندارد، چرا که ۲۴ ساعته از آن محافظت می شود.

گودال کاج

اتاق شماره ۳۹، کره شمالی | Room 39, North Korea

درباره این اتاق مخوف، شایعات زیادی مطرح شده است. بسیاری می گویند که کیم جونگ یون تمامی تصمیمات مهم و خطرناکش را در این اتاق می گیرد! برخی دیگر عقیده دارند که اینجا مکانیست که دیکتاتورها مواد مخدر مصرف می کنند، پولشویی انجام می دهند یا افراد خانواده خود را به قتل می رسانند! اگر چه دولت کره شمالی همه این شایعات را رد می کند، ولی هیچکس اطلاع ندارد که پشت در اتاق ۳۹ چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

اتاق شماره 39

پریپیات، اوکراین | Pripyat, Ukraine

پریپیات یکی از مکان های ممنوعه دنیا است که به علت فاجعه ای هسته ای ویران شده است. این شهر، در حال حاضر یکی از شهرهای متروک دنیاست. با اینکه این شهر برای ۲۴ هزار سال نمی تواند سکنه داشته باشد، ولی افراد شجاعی به دستور دولت و با تجهیزات کامل به این مکان سر می زنند تا از امنیت آن اطمینان حاصل کنند.

پریپیات اوکراین

ناحیه ۵۱، نوادا | Area 51, Nevada

این منطقه حس کنجکاوی همه را در آمریکا بیدار کرده است! دولت ایالات متحده ادعا می کند که از این مکان برای آزمایش فضاورندهای جدید استفاده می شود. اما بسیاری عقیده دانرد که در این مکان موجوداتی فرا زمینی نگهداری می شوند! البته این یکی از شایعات پیرامون این مکان است. این مکان هرچه که باشد، وقتی بدون مجوز دولت از مرزهای آن عبور کنید، فورا مورد اصابت گلوله نگهبانان آن قرار خواهید گرفت. بنابراین بهتر است فقط به ایجاد شایعات در رابطه با آن بسنده کنید!

area-ناحیه 51

در هر حال این منطقه نیز یکی از مکان های ممنوعه دنیا محسوب می شود.

منبع: viralxfiles.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد