بلیط هواپیما

معرفی میدان کاتالونیا در بارسلونا

میدان کاتالونیا در بارسلونا

شهرهای بزرگ میدان هایی دارند که می توان در آنجا نبض شهر را به خوبی حس کرد؛ شلوغی، همهمه، رهگذران پرعجله، ساختمان های مهم، مغازه ها و ماشین های عبوری این میدان ها را به مکانی پر از شور و انرژی تبدیل کرده اند. شهر بارسلونا در اسپانیا میدانی بزرگ به  اسم کاتالونیا دارد که اطراف آن را ساختمان های مهم تاریخی احاطه کرده و شلوغ ترین میدان این شهر به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر با میدان کاتالونیا، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

میدان کاتالونیا در بارسلونا
مطالب مرتبط:
همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا
راهنمای متروی بارسلونا

میدان کاتالونیا (Placa de Catalunya) بین شهر قدیمی و منطقه قرن نوزدهمی Eixample  قرار گرفته است. دو خیابان «رامبلا» و «پسی د گراسیا» از خیابان های مهم و شلوغ شهر هستند که از این میدان شروع می شوند. میدان حدود ۵۰ هزار متر مربع مساحت دارد و به داشتن فواره های دل انگیز و مجسمه های زیبا و نزدیکی به معروف ترین جاذبه های بارسلونا معروف است.

میدان معروف بارسلونا

می توانید بر روی نیمکت های سمتی از میدان در زیر سایه ردیفی از درختان بنشینید و از تماشای معماری ساختمان های اطراف لذت ببرید. در سمت دیگری از میدات تعداد زیادی کبوتر را بر روی زمین می بینید که شور خاصی را ایجاد کرده اند و از دست رهگذران غذا می گیرند. وجود فواره ها، هوای اطراف را آنقدر مطبوع و دلپذیر کرده که دلتان نمی خواهد به این زودی ها میدان را ترک کنید. آب نماهای مدوری که در سمت شمالی میدان قرار دارند در شب با نورپردازی های دیدنی نمایی رویایی را پدید می آورند.

میدان کاتالونیا

در این میدان تعدادی از بهترین نمونه های مجسمه های هنری به نمایش در آمده است که جذابیت میدان را دوچندان کرده اند. موزائیک هایی که دیوراهای بخش زیرزمینی میدان را مزین کرده اند زیبایی خاصی را به این قسمت داده اند و از آثار برجسته هنری به حساب می آیند. اینجا قبلا از مکان های مهم فرهنگی شهر بود و ۴ سالن تئاتر داشت که امروز دیگر اثری از آن ها نیست. میدان کافه ها و رستوران های زیادی داشت که زمانی پاتوق نویسندگان و شاعران معروف اسپانیا بود اما هیچ کدام از آن ها به جز کافه زوریخ دیگر وجود ندارند.

شلوغ ترین میدان بارسلونا

مطمئنا میدانی به این بزرگی جایی مناسب برای خرید است، در این میدان سه مرکز خرید قرار دارد که می توانید در آن ها خریدی متفاوت و راحت را تجربه کنید. از آنجایی که این میدان دسترسی مناسبی به بقیه قسمت های شهر دارد و به جاذبه ها نزدیک است خیلی از مسافران اقامت در اطراف این میدان را به قسمت های دیگر ترجیح می دهند می توانید در یکی از ۴ هتلی که در اطراف میدان ساخته شده استفاده کنید. میدان کاتالونیا یکی از قطب های مهم حمل و نقل عمومی شهر است. قطار، اتوبوس و مترو در این میدان ایستگاه دارند و اگر در نزدیکی این میدان هستید برای رفت و آمد به نقاط مختلف شهر می توانید خودتان را به این میدان برسانید و از هر کدام از وسایل حمل و نقل آن که دوست داشتید استفاده کنید.

فواره میدان کاتالونیا

شاید برایتان جالب باشد که کمی هم درباره تاریخچه این میدان بدانید. بعد از اینکه دیوارهای قرون وسطایی شهر در قرن ۱۹ خراب شدند قرار بر این شد که با راهنمایی نقشه گران برجسته شهری مکان های عمومی تازه ای برای شهر طراحی شود. طرح میدان کاتالونیا از سال ۱۸۵۹ داده شده ولی اجازه رسمی برای ساختش داده نمی شد تا اینکه بالاخره نمایشگاه جهانی بارسلونا در سال ۱۸۸۸ باعث شد که ساخت این میدان شروع شود. در سال ۲۰۱۱ این میدان به محل اعتراضات ضد دولتی و اعتصاب تبدیل شد و تنش هایی به وجود آمد که به دیگر شهرهای اسپانیا هم کشیده شد.

منبع: en.wikipedia.org

بزرگ ترین کلیسای گوتیک جهان در سویل، سانتا ماریا
بزرگ ترین کلیسای گوتیک جهان در سویل، سانتا ماریا
مدینه الزهرا، شهری گم شده در اسپانیا
مدینه الزهرا، شهری گم شده در اسپانیا
معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا
معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا
شمال اسپانیا و جزایر شگفت انگیز آن
شمال اسپانیا و جزایر شگفت انگیز آن