مینی بیابان توریستی توتوری در ژاپن!

با شنیدن نام ژاپن یاد چه چیزی می افتید؟ احتمالا غذاهای ژاپنی مخصوصا سوشی، اولین چیزی است که از آن به ذهنتان می آید شاید هم یاد قصرهای ژاپنی یا شکوفه های گیلاس آن افتادید. اما ژاپن به عنوان یک کشور جزیره ای، چیزهای زیادی برای عرضه دارد. مثلا فکر می کردید که در ژاپن بیابان وجود داشته باشد؟ آن هم بیابانی دقیقا در کنار دریا؟ نام این بیابان، توتوری (tottori) است که هر ساله گردشگران زیادی از دور دنیا را جذب می کند. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از تپه های توتوری در ژاپن بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
از این حقایق ژاپن احتمالا بی خبرید
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!

تپه توتوری ژاپنتوتوری نام بیابانی کوچک در کنار آبهای دریا در ژاپن است که حدود ۳۰ کیلومتر مساحت دارد. البته نمی توان آن را یک بیابان کامل دانست اما می توان به آن تپه های شنی یا مینی بیابان لقب داد! نام این تپه ها توتوری است که در شهر توتوری کشور ژاپن و در هونشوی قرار گرفته است. تپه های شنی توتوری در امتداد ساحل شرقی توتوری به طول ۱۶ کیلومتر کشیده شده اند و عرض آنها هم حدود ۲ کیلومتر است.

تپه های توتوری چگونه بوجود آمده اند؟

تپه های شنی توتوری به خاطر رسوباتی که رودخانه ای به نام سندای به دریای ژاپن برده است تشکیل شده اند. باد و جریان های دریایی هم در به ساحل آوردن این شن و ماسه ها بی تاثیر نبوده اند. در این تپه زار، بلندترین تپه، ارتفاعی معادل ۹۰ متر دارد و شیب آن تقریبا به ۴۰ درجه می رسد. شاید یک مینی بیابان باشد اما دمای این تپه ها در روز گاهی ۵۰ درجه می شود. علاوه بر این گونه های گیاهی و جانوری نسبتا مقاومی در ماسه های آن زندگی می کنند.

تپه های توتوری در ژاپن
جالب است بدانید قدمت این تپه ها به ۱۰۰۰ سال می رسد اما مساحت آن ها روز به روز به دلیل برنامه ی احیای جنگل در حال کاهش است و جدای از این ها، مانع های بتنی ای برای جلوگیری از سونامی در ساحل ساخته شده است که باعث می شود تا ماسه ها نتوانند به سمت ساحل حرکت کنند.

شتر سواری در تپه های توتوری
تپه های شنی توتوری یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ژاپن هستند و هر ساله ۲ میلیون بازدید کننده دارند. بیشتر توریست ها از مناطق شرق آسیا و اهالی بومی ژاپن هستند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code