بلیط هواپیما

میکنوس، جزیره بادها در یونان

یونان جزایر رویایی زیادی دارد، جزایری که با ظاهر خاص و منحصربفرد خود آرامشی دلپذیر را  برای شما به وجود می آورند. در جزایر یونان سواحلی زیبا، ساختمان هایی با معماری خاص و غذاهای خوشمزه را در کنار همدیگر دارید. می خواهیم در این پست درباره جزیره میکنوس (Myconos) در یونان حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

میکنوس جزیره ای زیبا

درباره جزیره میکنوس

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به جزیره پاتموس در یونان
در جزیره سانتورینی یونان چه کنیم؟

میکنوس جزیره ای یونانی و بخشی از شبه جزیره سیکلدیز است که در بین جزایر تینوس، سایروس، پاروس و نکسوس قرار دارد. مساحت این جزیره ۸۵٫۵ کیلومتر مربع است و ارتفاع آن در بالاترین نقطه به ۳۴۱ متر می رسد. طبق سرشماری سال ۲۰۱۱، این جزیره ۱۰۱۳۴ نفر جمعیت دارد که بیشتر آن ها در شهر  میکنوس که در ساحل غربی قرار دارد زندگی می کنند.  این جزیره بهشتی سفید، در قلب شبه جزیره سیکلدیز است و معروف ترین جزیره یونان در جهان می باشد. اسم این جزیره از نام نوه آپولو، میکنوس گرفته شده و به نام جزیره بادها هم شناخته می شود. سفری به این جزیره ترتیب دهید تا در آن جایی را کشف کنید که زرق و برق و سادگی با هم وجود دارد. چه برای گذراندن لحظاتی خوش به این جزیره سفر کنید و چه برای کشف تاریخ و سنت به بازدید این جزیره بروید در هر دو صورت این جزیره رویایی شما را به خواسته خود می رساند. در این جزیره فقط دریا در زیر نور تابش خورشید نمی درخشد بلکه خیابان ها و ساختمان های سفید که از ویژگی های معماری این جزیره هست هم درخششی خیره کننده دارند. سواحل جنوبی این جزیره با شن های نرم تر و آب زلال تر خود سواحل محبوب تری برای شنا هستند. سواحل ornos و psarou از سواحل مورد علاقه خانواده ها می باشند  اما که اگر می خواهید در ساحل تفریحاتی آبی مثل موج سواری، اسکی روی آب و غواصی داشته باشید ساحل psarou بهتر است. اگر ساحلی را دوست دارید که در آن لحظاتی آرامش بخش را بگذرانید و در گوشه ای روی شن ها به آب های نیلگون دریا زل بزنید در این صورت خلیج آرام در ساحل آگراری برای شما بهترین محل است. در این جزیره آسیاب های متفاوت، کلیساهایی پنهان، مغازه ها و کافه های زیادی را می بینید که نمونه آن ها را هرگز در جایی دیگر ندیده اید.

جزیره میکنوس

چگونه به جزیره میکنوس برویم؟

پروازهای بین المللی به سمت فرودگاه آتن می روند و از آنجا برای رفتن به جزیره میکنوس باید از هواپیما استفاده کنید. اگر می خواهید با کشتی خود را به این جزیره برسانید باید به بندر پیره در استان آتیک یونان بروید و حدود ۵ ساعت بعد به جزیره میکنوس برسید.

رفت و آمد زمینی

در شهر میکنوس هیچ ماشینی رفت و آمد نمی کند اما می توانید با پای پیاده همه قسمت های شهررا گشت و گذار کنید. بیشتر هتل ها به سمت فرودگاه ترانسفر دارند و تاکسی ها برای حمل و نقل محلی استفاده می شوند. برای رفت و آمد در بین شهرها هم می توانید از اتوبوس و یا قایق های کوچک استفاده کنید.

جزیره یونان

چه زمانی به جزیره میکنوس برویم؟

در تابستان به ویژه در ماه آگوست (مرداد) جزیره پر از گردشگر است. برای اینکه از جمعیت و شلوغی در امان باشید در بهار و پاییز به این جزیره بروید.  اگر می خواهید در این جزیره غواصی کنید بهترین زمان، ماه سپتامبر (شهریور)  است چون آب شفاف است و درجه حرارت خوبی دارد.

منبع: travelchannel.com

معماری شگفت انگیز آبراه های باستانی در سراسر جهان
معماری شگفت انگیز آبراه های باستانی در سراسر جهان
با این نکات چشم بسته به ایتالیا سفر کنید
با این نکات چشم بسته به ایتالیا سفر کنید
آثار باقی مانده از برخورد شهاب سنگ ها بر زمین
آثار باقی مانده از برخورد شهاب سنگ ها بر زمین
بروجن کجای ایران است؟ + معرفی جاذبه های بروجن
بروجن کجای ایران است؟ + معرفی جاذبه های بروجن