بلیط هواپیما

نمک آبرود، شهرک توریستی شمال

نمک آبرود

نمک آبرود شهرکی گردشگری و ویلایی در استان مازندران است و سفر به آن آنقدر مفرح و جذاب است که حسابی روحیه تان را تازه کند. به راحتی می توانید خودتان را به این شهرک سرسبز و خوش آب و هوای شمالی برسانید و با دیدن جاذبه های زیبا و تجربه ماجراجویی های هیجان انگیزش سفری خاطره انگیز را بسازید. امروز می خواهیم درباره نمک آبرود صحبت کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

نمک آبرود
مطالب مرتبط:
در رامسر به کجا برویم؟
پارک ملی گلستان، اولین پارک ملی ایران

نمک آبرود آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد، زمستان های آن سرد همراه با ریزش برف و باران و تابستان هایش گرم و شرجی است. این شهر به دو بخش توریستی و مسکونی تقسیم شده که در بخش توریستی آن می توانید از امکانات مختلفی مثل تله کابین سواری، سورتمه، کارتینگ، زیپ لاین، موتور چهار چرخ و … لذت ببرید.  در این ناحیه هم مثل دیگر نقاط مازندران با پوشش گیاهی سرسبز و درختان بلندی مثل شمشاد، افرا و راش روبرو می شوید. برای رسیدن به نمک آبرود باید به شهر چالوس بروید، از آنجا پس از طی مسیر ۱۳ کیلومتری چالوس- نمک آبرود خودتان را در جلوی ورودی این شهرک زیبا می بینید. پس از اینکه هزینه ورودی را پرداخت کردید به شهرکی ۶۵۰ هکتاری وارد می شوید که شمال آن را دریای خزر و جنوبش را رشته کوه های البرز احاطه کرده است. به محض رفتن به داخل این شهرک، مناظر مه آلود جنگل و دریا حس خوب و مفرح را در شما ایجاد می کند، می توانید در جنگل قدم بزنید و تا می توانید هوای تازه تنفس کنید و از تماشای چشم اندازهای سرسبز لذت ببرید. آرامش بینظیر این منطقه می تواند چنان شما را تحت تاثیر قرار دهد که دلتان بخواهد تا ساعت ها در میان درختان و جنگل بمانید.

شهرک نمک آبرود

پس از مدتی گشت و گذار در جنگل احتمالا می خواهید تفریحاتی شاد و مهیج را هم امتحان کنید، بدون شک مهمترین تفریح این منطقه تله کابین معروفش است. این تله کابین بلندترین تله کابین کشور و دارای دو خط مختلف است. در خط ۱ این تله کابین بعد از خریدن بلیط ۲۵ هزارتومانی باید سوار یکی از ۴۲ کابین ۴ نفره شوید، با این تله کابین بعد از ۱۲ دقیقه به ارتفاع ۹۷۰ متری قله کوه مدوبن می رسید. به محض اینکه به بالای قله بروید چشم انداز رویایی از دریا و جنگل شما رابه وجد می آورد. اگر خطر ۲ را برای تله کابین سواریتان انتخاب کنید به بالای قله دیوحمام می روید، قله ای که غارهای طبیعی بینظیری دارد.

تله کابین نمک آبرود

اگر طبیعت سرسبز و آب و هوای خوب این محل باعث شده که بخواهید چند روزی بیشتر در این محل بمانید به تفرجگاه نمک آبرود در بخش شمالی این شهرک بروید آنجا پر از اقامتگاه ها و تفریحات مختلف است. می توانید یکی از کلبه های چوبی را برای شب مانی خود اجاره کنید و اقامتی رویایی را برای خودتان بسازید و یا می توانید به سکوهای مخصوص چادر زدن بروید و این چند روز را در کمپ بگذرانید.

جاذبه های دیدنی نمک آبرود
ماجراجویی هایی که تا قبل از ۳۰ سالگی باید امتحان کنید!
ماجراجویی هایی که تا قبل از ۳۰ سالگی باید امتحان کنید!
تصاویری دیدنی از اولین جشنواره انار در ارومان
تصاویری دیدنی از اولین جشنواره انار در ارومان
معرفی ۲۰ مورد از چهارطاقی های معروف ایران
معرفی ۲۰ مورد از چهارطاقی های معروف ایران
آیا امسال شعار، برند و رنگ ایران در دنیا معلوم می‌ شود؟
آیا امسال شعار، برند و رنگ ایران در دنیا معلوم می‌ شود؟