بلیط هواپیما

می خواهید در زمستان کمپ بزنید؟ این نکات را بخوانید!

۸ نکته مهم برای کمپ زدن در زمستان

شاید بگویید مگر کسی در زمستان هم کمپ می زند؟ همه کسانی که در تابستان کمپ می زنند و چند روزی را در میان طبیعت سرسبز می گذرانند با آمدن فصل زمستان انگار به خواب زمستانی فرو می روند چون طبیعت را سردتر از آنی می بینند که بشود در آن کمپ زد!  زمستان که می شود طبیعت چشم اندازهای متفاوت را رو می کند. دیگر درختان هیچ برگی ندارند و سطح دریاچه ها و رودخانه ها یخ زده است. حتما شما هم موافقید که در هنگام ریزش برف زمستان به زیباترین حالت خود می رسد و می تواند یکی از بهترین زمان ها برای کمپ زدن در طبیعت باشد. افراد زیادی هستند که عاشق کمپ زدن در میان برف ها اند. اگر می خواهید کمپ لذت بخشی در میان سرمای زمستان داشته باشید باید وسایل لازم را با خود به همراه داشته باشید. الی گشت را همراهی کنید تا با نکات مهم برای کمپ زدن در زمستان آشنا شوید.

کمپ زدن در میان طبیعت

در انتخاب مقصد واقع بین باشید!

مطالب مرتبط:
بدون این تجهیزات در کمپ آب نخورید
چطور در طبیعت کمپ بزنیم؟

در انتخاب مقصد مناسب برای کمپ زنی زمستانه محدودیت ها و انتظارات خود را در نظر بگیرید. آیا واقعا از بودن درهوای سرد لذت می برید؟ خوابیدن در میان برف را دوست دارید؟ اگر فکر می کنید که آب و هوای سرد و سخت برایتان لذتبخش نیست به دنبال آب و هواهای معتدل تر باشید چون احتمالا در این سفر بیشتر از آن که از طبیعت لذت ببرید در گیر گرم کردن خودتان هستید و نمی توانید چندان لحظات خوبی داشته باشید.

پیش بینی آب و هوا را چک کنید

قبل از اینکه از خانه بیرون بزنید و دنبال جایی برای  کمپ زمستانی باشید حتما پیش بینی آب و هوا را گوش کنید. مطمئن شوید که حداقل و حداکثر دما را می دانید و هیچ طوفانی هم در راه نیست. البته اگر پیش بینی هیچ طوفانی هم نشده باشد خودتان را برای طوفان های غیر منتظره آماده کنید چون آب و هوای زمستان ناگهان تغییر می کند.

کمپ زدن در طبیعت-نکات سفر به کمپینگ

حتما لباس های مناسب بپوشید

شما دارید در زمستان به وسط طبیعت سرد می روید پس لباس های مناسب را فراموش نکنید. جوراب پشمی، چکمه و کاپشن گرم  از لباس های ضروری هستند البته دستکش را هم دست کم نگیرید. لباس پوشیدن لایه لایه کمک می کند تا دمای بدنتان تنظیم شود و در دماهای به شدت پایین می تواند خیلی کمک کننده باشد. لباس های خودتان را مطابق با شرایط آب و هوایی جایی که برای کمپ زدن به آنجا می روید آماده کنید. برای آب و هواهای خشک لباس های کرکی خیلی مناسب هستند اما در جایی که برف و باران زیاد می بارد  لباس های کرکی معمولا انتخاب مناسبی نیستند چون بعد از خیس شدن به سختی خشک می شوند.

ابزارهای لازم برای کمپ زمستانی را همراه داشته باشید

اگر می خواهید در کمپ زمستانی راحت و آسوده باشید باید حتما همراه خودتان ابزارهای مناسب کمپ زنی را داشته باشید. حتما کیسه خوابی را انتخاب کنید که برای دمای مقصد کمپ زنی تان مناسب است و به خوبی گرمتان می کند. چند عدد تشک پشمی اضافه کمک می کند تا سرما از زمین به بدنتان نفوذ پیدا نکند و داشتن یک چادر ۴ فصل در سرمای سخت زمستان خیلی ضروری است. اگر می خواهید در میان برف ها کمپ بزنید حتما همراه خودتان پیکنیک داشته باشید تا بتوانید برف را به آب آشامیدنی تبدیل کنید.

کمپ زنی

قبل از اینکه به داخل کیسه خواب بروید آن را گرم کنید

فکرش را بکنید که به هوای گرم شدن و خواب راحت به کیسه خواب بروید و با تشکی سرد روبرو شوید! این اتفااقی است که می تواند به آسانی خواب راحت را ازتان بگیرد. اگر داخل کیسه خواب سرد باشد مدتی طول می کشد تا با حرارت بدنتان گرم شود پس حتما آن را از قبل گرم کنید تا خواب راحتی داشته باشید. برای این کار می توانید آب را بجوشانید و آن را در کیسه آب گرم بریزید،  حالا کیسه آب گرم را به مدت ۲۰ دقیقه در کیسه خواب بگذارید و بعد از این مدت به کیسه خواب بروید و خواب گرم و راحتی را تجربه کنید. کیسه خواب گرم، خواب لذت بخشی را برایتان فراهم می کند و دمای بدن شما را تنظیم می کند.

مقدار زیادی هیزم همراه داشته باشید

کمپ زدن در زمستان را نمی تون بدون آتش روشن کردن تصور کرد. البته اگر از قبل فکر هیزم را نکنید شاید با رفتن در میان این همه برف و پیدا نکردن حتی یک عدد هیزم کاملا غافلگیر شوید! در فصل زمستان پیدا کردن هیزم از روی زمین خیلی سخت است. هیزم هایی هم که پیدا می شوند آنقدر خیس هستند که قابل سوختن نیستند. آتش روشن کردن در کنار چادر در هنگام شب می تواند شما را گرم نگه دارد و غذا درست کردن در بیرون را لذت بخش تر کند.

نکاتی برای کمپ زنی در طبیعت-نکات مفید در کمپینگ

غذاهای سالم تهیه کنید

در حالی که ساندویچ و هندوانه برای کمپ زدن در تابستان عالی هستند اما اگر در زمستان این غذاها را آن هم در میان طبیعت بخورید مطمئنا سردی تان می کند! آب و هوای سرد نیاز به غذاهای سالم تری دارد. برای ناهار می توانید روی سوپ ها و یا خورشت های کنسروی حساب کنید و شام را هم می توانید با سبزیجات پخته شده بر روی آتش بگذرانید. نوشیدن یک لیوان چای یا قهوه داغ در میان سوز و سرما هم خیلی می چسبد و هم می تواند حسابی گرمتان کند.

همراه خودتان کتاب و سرگرمی داشته باشید

زمستان شب های طولانی تری دارد پس باید همراه خودتان وسایل سرگرم کننده داشته باشید تا ساعت های طولانی شب برایتان خسته کننده نباشد. می توانید در هنگامی که در کیسه خواب دراز کشیده اید کتاب بخوانید و یا اگر در ماشین کمپ می زنید کامپیوتر و تلویزیون برای سرگرمی داشته باشید. اگر هم زود می خوابید می توانید صبح قبل از طلوع خورشید از خواب بیدار شوید و مناظر تماشایی طلوع را ببینید.

منبع: tripsavvy.com

دریاچه آویدر، رویایی از جنس طبیعت
دریاچه آویدر، رویایی از جنس طبیعت
معرفی شگفتی های طبیعی در جهان
معرفی شگفتی های طبیعی در جهان
دره ساماریا، دره ای بکر در یونان برای طبیعت گردی
دره ساماریا، دره ای بکر در یونان برای طبیعت گردی
کلیساهایی که به جای زمین در آسمان ساخته شده اند!
کلیساهایی که به جای زمین در آسمان ساخته شده اند!