نکات سفر به کوبا

آنچه در سفر به کوبا باید بدانیم

کوبا بزرگ ترین جزیره کارائیب است و در بین جزایر کارائیب واقع شده است. پایتخت این کشور هاوانا نام دارد. مساحت کشور کوبا برابر ۱۱۰٫۸۶۱ کیلومتر می باشد. نام کوبا همواره ماشین های رنگارنگ دهه ۵۰ را در ذهن ها یادآور می شود. این ماشین ها برخلاف تفکر عمومی یکی از جاذبه های گردشگری کشور کوبا هست و باعث جذب توریست های زیادی به این کشور می شود. کوبا دارای شهرهای زیبایی مثل هاوانا، سواحل شنی سفید و مناظر طبیعی زیبای هست. اما برای هر گردشگری نیاز است بداند که کشور مقصدش چه نکاتی دارد پس نکات سفر به کوبا هم از جمله نیازهایی است که برای سفر دانستن آنها لازم است. حال در این پست الی گشت می خواهد نکات سفر به کوبا را شرح دهد، تا هنگام سفر به این کشور بتوانید نهایت لذت را ببرید.

کشور کوبا

مختصری از تاریخ کوبا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کوبا
۳ مکان جذاب برای بازدید در کوبا

کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ جزیره ای را کشف کرد که نام آن هم اکنون کوبا است. در ابتدا این جزیره به امپراطوری اسپانیا تعلق گرفت و اولین اقامتگاه اسپانیایی ها در کوبا ۱۵۱۱ تاسیس شد. این استعمار به مدت ۴۰۰ سال در کوبا به طول انجامید، در طی این سال ها افراد زیادی تلاش کردند تا استقلال کوبا را به آن برگردانند. سرانجام در سال ۱۹۵۲ تمام تلاش هایی که برای این هدف صورت گرفته بود نتیجه داد و کشور کوبا توانست استقلال خود را به طور کامل بدست بیاورد.

کوبا

مواردی که هنگام سفر به کوبا نباید فراموش کنید

 

حتما اسپانیایی یاد بگیرید

همانطور که گفتیم کشور کوبا مدت ها مستعمره ی اسپانیایی ها بوده از همین رو زبان رسمی این کشور اسپانیایی می باشد. پس برای سفر به این کشور حتما باید اسپانیا بلد باشید، تا بتوانید کارهای روزمره خود را به راحتی انجام دهید. برای اینکه کارتان راحتر شود می توانید از برنامه دونولینگو (Duolingo) در موبایل خود استفاده کنید. همچنین یک برنامه ی یادگیری زبان اسپانیایی دیگری هم  به نام Spanish Class 6.19 هست، که با برنامه ریزی مشخص در یادگیری این زبان به شما کمک بسزایی می کند. هر دو این نرم افزارها را می توانید بر روی موبایتان دانلود کنید.

توریست در کشور کوبا

کوبا شهری متنوع برای گردشگری

شاید به دلیل اینکه کوبا در بین دریای کارئیب واقه شده شما تصویری همچون این دریا را نسبت به کشور کوبا داشته باشید. اما این طور نیست، کوبا دارای جاذبه های گردشگری متنوع، پرانرژی و با مردمی خون گرم و هنرمند می باشد. گردشگران به محض ورود به این کشور تمامی این موارد را حس خواهند کرد.

شهر زیبای کوبا

حتما همراه خود پول داشته باشید

تکنولوژی هایی که در کشورهای توریستی دیگر وجود دارند مثل وای فای و کارت‌های اعتباری ممکن است در کوبا نبینید، پس باید به مقدار نیازتان همراه خود پول نقد داشته باشید. کوبا همانند دیگر کشورها از تکنولوژی های روز مانند وای فای و کارت های اعتباری به طور گسترده بهره مند نیست. به همین دلیل گردشگرانی که به این کشور می روند هنگام خرید با مشکل روبرو خواهند شد. از همین یکی از نکات سفر به کوبا این است که مقدار پول مورد نیازتان را به صورت نقد همراه داشته باشید.

بازارکوبا

همیشه این موارد را همراه داشته باشید

به غیر از پول نقد که گفتیم همراهتان داشته باشید، به عنوان یک توریست در کشور کوبا فراموش نکنید که مدارک شناسایی از خودتان را هم همراه داشته باشید. ممکن است بگویید که این کار سخت است و نمی توانیم، اما یک راه حل وجود دارد و آن داشتن عکس از مدارک مهم شناسایی شما در موبایلتان است.

حتما یک دوربین عکاسی مناسب همراه داشته باشید

یکی از جذاب ترین نکات سفر به کوبا همراه داشتن دوربین عکاسی است. شهر کوبا از معماری و رنگ های زیادی برخوردار است. پی همراه داشتن یک دوربین عکاسی نیاز اساسی هر گردشگر است.

لباس مناسب با منطقه ای گرمسیر بپوشید

یکی دیگر از نکات سفر به کوبا نحوه لباس پوشیدن است. در این کشور به دلیل شرایط جغرافیایی حاکم هوا همواره گرم است. پس به یاد داشته باشید که لباس هایی مناسب با فصل تابستان بپوشید.

قلعه ای در شهر هاوای کوبا

شهر تاریخی هاوانا را فراموش نکنید

شهر هاواتا یکی از مراکز تاریخی و فرهنگی کوبا است و به پیشنهاد ما بیشتر مدت زمان گردش خود را برای این شهر تاریخی اختصاص بدهید. کوبا دارای جاذبه‌های دیگری هم هست که به طور مثال چند مورد از آنها را نام می بریم  پینار دل ریو (Pinar del Rio)، منطقه مشهور به تولید سیگار برگ در کوبا، سینفوئگوس (Cienfuegos) و ترینیداد (Trinidad) هستند که در سال ۱۹۸۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

شهر کوبا

هنگام سفر به کوبا حواستان را جمع کنید

کشور کوبا جزء کشورهایی قرار دارد که از امنیت بالای برخوردار است. پلیس های این کشور قبل از رفتن به خانه باید اسلحه های خود را تحویل دهند، و تقریبا هیچ گونه سلاح گرمی در این کشور وجود ندارد. اما با تمام این تفاسیر حتما حواستان را جمع کنید در لیست نکات سفر به کوبا این را هم فراموش نکنید که هر چیزی ممکن است در هر جا اتفاق بیافتد کوبا هم همانند دیگر کشورهای دنیا ممکن است دارای افرادی باشد که در کمین اموال دیگرا هستند پس حواستان را حسابی جمع کنید تا مشکلی در این سفر برایتان پیش نیاید.

در کوبا حوصله ی شما سر نمی رود

کشور کوبا دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد، گردشگرانی که با تور به این کشور سفر می کنند می توانند از اکثر جاذبه های گردشگری در این کشور بهره ببرند. حال ما در این قسمت تعدادی از جاذبه های کوبا را معرفی می کنیم تا هنگام سفر بدانید که کجا می خواهید بروید.

  • مقبره کریستف کلمب (Christopher Columbus Cemetery)

شاید کمی عجیب باشد اما گورستانی که مقبره کریستف کلمب کاشف جزیره کوبا این روزها تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری در کشور کوبا شده است. و علت آن هم این است که در این منطقه مشهورترین و مهمترین چهره های آرمیده اند. شاید دلیل تبدیل شدن این منطقه به جاذبه های گردشگری همین باشد.

مقبره کریستف کلمب
  • ساختمان ملی کاپیتولیو (El Capitolio)

این بنای تاریخی هم اکنون تبدیل به کتابخانه ملی و آکادمی علوم شده است. لازم است بگوییم که این بنا بلندترین ساختمان شهر کوبا هم عنوان شده است.

شهر توریستی کوبا
  • قلعه دلا ریل فوئرزا (Castillo de la Real Fuerza)

یکی از قلعه های تاریخی این کشور (دلا ریل فونرزا) نام دارد. که متلعق به قرن ۱۶ می باشد. دور تا دور این قلعه به منظور حفاظت از اهالی قلعه در آن زمان خندقی کنده شده است و پر از آب است. این قلعه به منظور مقابله با دزدهای دریایی ساخته شده بوده است.

قلعه دلا ریل فوئرزا

چند دانستی جالب درباره کوبا

  • کشور کوبا دارای بالاترین آمار سواد است کشور با درصد ۹۹٫۸% جزء بالاتری میزان باسوادی در دنیا است.
  • مردم کشور کوبا تا سال ۲۰۰۸ اجازه استفاده از تلفن همراه را نداشتند.
  • جالب است بدانید که مصرف کوکاکولا برای مدت ۶۰ سال در کوبا ممنوع بود. اخیرا این قانون لغو شده است.
  • اولین و آخرین باری که در این کشور برف باریده ۱۲ مارچ سال ۱۸۷۵ بوده است. به عبارت دیگر در کل طول تاریخ این کشور فقط یک بار برف باریده است.
درخشش هنر گوتیک در کلیسای وحدت ملی اکوادور
درخشش هنر گوتیک در کلیسای وحدت ملی اکوادور
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید
همه چیز درباره ی جزایر گالاپاگوس در اکوادور
همه چیز درباره ی جزایر گالاپاگوس در اکوادور
اولمک، اولین تمدن مرموز در قاره دور افتاده
اولمک، اولین تمدن مرموز در قاره دور افتاده

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code