چه نکاتی برای سفر به گوا باید بدانید!

یکی از شهرهای ساحلی و ترویستی هند شهر گوا در منطقه غرب هند است اما با دانستن نکات سفر به گوا با موقعیت بهتری در سفر مواجه می شوید. شهر گوا با سواحل زیبایی که دارد اوقات مفرح و شادی را به همراه آرامش برای گردشگران و مسافران فراهم می آورد. در مجله الی گشت بسیار راجع به گوا و جاذبه های این شهر ساحلی نوشته است. با این وجود نکات سفر به گوا به شما امکان می دهد تا با دقت بیشتری به سراغ تور گوا یا تور هند بروید. اگر به گوا در هند سفر می کنید، مطالب زیر را رعایت کنید.

نکات-سفر-به-گوا

ویزای هند و سفر به گوا

مطالب مرتبط:
بهترین رستوران های گوا؛ هند
کلیسای جامع گوا، بنایی تاریخی در شهری تفریحی
چطور سفر به گوا در ۵ روز را برنامه ریزی کنیم؟

برای گرفتن ویزا و سفر به گوا می توانید به سراغ ویازی اینترنتی بروید. هر چند بسیاری از مسافرینی که از این طریق اقدام به گرفتن ویزای هند کرده اند، با مشکلات بسیاری مواجه شده اند. به عنوان مثال سرعت و اشکالات این سایت مسافران را بسیار اذیت خواهد نمود. ممکن است در هنگام وارد کردن اطلاعاتتان این سایت به شکل بخورد و یا مثلا عکس شما را آپلود نکند. این نوع ویزا که به eVisa هم معروف است می توانند زمان بسیاری از وقت شما را بگیرد. اگر نمی خواهید به سراغ سفارت هند بروید تا حضوری درخواست خود را بدهید بهتر است به سایتی همانند iVisa برودید. در هر کجای دنیا که هستید، می توانید به راحتی و با استفاده از این سایت ویزای هند خود را درخواست دهید.

برای ایرانیانی که قصد سفر به هند را از درون مرزهای ایران دارند اما توصیه می کنیم که به سفارت هند در خیابان شهید مطهری و خیابان میرعماد در منطقه ۷ تهران بروند. برای اطلاعات دقیق تر به سایت ویزای هند الی گشت مراجعه کنید.

ویزای هند و نکات سفر به گوا
تور گوا الی گشت

بهترین زمان برای سفر به گوا

شهر گوا تنها فصل های های سیزن و لاو سیزن ندارد. در بعضی از زمان ها تعداد گردشگران آنقدر زیاد است که به آن فصل پیک می گویند و در بعضی ماه ها، تعداد گردشگران حد معقول و متوسطی را در این شهر دارد که به آن فصل میانه می گویند. در نکات سفر به گوا اطلاعات زیر بسیار مهم است.

از ۲۵ دی ماه تا ۱۰ اسفندهای سیزنفصل مناسبی برای سفر به گواست اما قیمت اتاق ها به دلیل های سیزن بالاست
از ۱۰ اسفند تا ۱۰ خردادفصل میانهبهترین زمان برای سفر به گوا است. چرا که تمام کافه های ساحلی خلوت تر می شوند. همچنین جشن های ساحلی بیشتر می شود.
از ۱۰ خرداد تا ۱۰ شهریورلاو سیزنتمام کافه ها مخصوصا کافه های ساحلی اکثرا بسته هستند. چرا که فصل بارانی و موسمی در گوا است.
از ۱۰ شهریور تا ۱۰ آبانفصل میانهبهترین زمان برای سفر به گوا بوده چرا که بسیاری از کافه ها شروع به باز شدن می کنند و کم کم مراسم و جشن ها شروع می شوند
از ۱۰ آبان تا ۲۴ آذرهای سیزنفصل خوبی برای سفر است منتها قیمت ها بالاست.
از ۲۴ آذر تا ۲۵ دی ماهپیک سیزندر این زمان از گوا دیدن نکنید. قیمت اتاق ها بسیار بالاست. ترافیک شما را کلافه می کند و گوا آن حالت آرامش و سکوت خود را از دست می دهد.
نکات سفر به گوا و های سیزن

در گوا کجا اقامت نکنیم؟

در هنگامی که به سراغ بهترین هتل های ۵ ستاره گوا و بهترین هتل های ۴ ستاره گوا می روید. زمانی که می خواهید، هتلی را برای اقامت انتخاب کنید بهتر است هتل هایی را انتخاب کنید که از سواحل شلوغ و پر از گردشگر گوا دور باشد. اگر هم هتلتان نزدیک به سواحل شلوغ گوا بود، باز سعی کنید که به سراغ ساحل های خلوت تر بروید. سواحل شمالی گوا از بهترین سواحل توریستی و گردشگری گوا هستند. سواحلی به نام کالانگوت (Calangute)، باگا (Baga)، کاندولیم (Candolim) یا آنجونا (Anjuna) جزو شلوغ ترین سواحل گوا هستند.

ارزران ترین راه برای رسیدن به هتل از فرودگاه

اکثر افرادی که به گوا سفر می کنند، از طریق پرواز و با خرید بلیط هواپیما وارد این شهر می شوند. بر خلاف اینکه همه هزینه ها در این شهر بسیار ارزان است اما قیمت تاکسی ها و در مجموع حمل و نقل بسیار گران است. برخلاف دیگر شهرها و مقاصد هند که پر از توک توک هستند در نکات سفر به گوا یادآور می شویم که به راحتی نمی توانید توک توکی برای سوار شدن پیدا کنید. هر چند که هزینه سفر به گوا پایین است اما کرایه تاکسی ها بسیار بالاست.

از فرودگاه تا رسیدن به شهر و محل اقامت خود نیز تنها یک راه دارید و آن این است که تاکسی بگیرید. (اگر با تور آگرا الی گشت به گوا سفر کنید، ترانسفر فرودگاهی خواهید داشت و این مشکل رفع خواهد شد). با این وجود اگر به تنهایی به این شهر سفر می کنید و می خواهید هزینه تاکسی کمتری بپردازید، عجله نکنید. به بیرون از فرودگاه و ورودی تاکسی های فرودگاهی بروید. به دنبال مسافرانی بگردید که با شما مسیر مشخص و یکسانی دارند. با تقسیم کرایه تاکسی بین مسافران می توانید هزینه کمتری بپردازید.

فرودگاه گوا-نکات سفر به گوا

دسترسی به فرودگاه با اتوبوس

پس از اینکه سفرتان تمام شد، برای برگشت به فرودگاه می توانید اتوبوس سوار شوید. هر چند کسانی که تور گوا و تور هند را خریداری می کنند، ترانسفر فرودگاهی خواهند داشت. با این حال روی صحبت ما بیشتر با کسانی است که به تنهایی و جدای از تور وارد گوا شده اند. در نکات سفر به گوا یادآور می شویم که اتوبوس ها هم هستند. از شمال گوا، مثلا جایی مانند مورجیم (Morjim) به سمت سیلوم (Silom) یا ماپوسا (Mapusa) تاکسی یا توک توک بگیرید. اگر هم که محل اقامتتان نزدیک این دو مکان بود که چه بهتر!

از ایستگاه اتوبوس سیلوم یا ماپوس اتوبوس ویژه به سمت پانجیم (Panjim) سوار شوید. در پانجیم دوباره باید اتوبوس عوض کنید. از پانجیم به سمت واسکو (Vasco)  دوباره اتوبوس سوار شوید. این اتوبوس شما را در فاصله ۲ کیلومتری فرودگاه گوا پیاده می کند. یادتان باشد که حتما به راننده اتوبوس بگویید که می خواهید به فرودگاه بروید تا شما را در نزدیکی فرودگاه پیاده کنند.

  • نکته: این مسیر را تنها زمانی انتخاب کنید که می توانید مسافتی طولانی را پیاده روی کنید و چمدان های زیادی ندارید.
حمل و نقل فرودگاه گوا-نکات سفر به گوا

یادتان باشد که اتوبوس پانجیم به واسکو در ساعت ۷ حرکت می کند و بسیار شلوغ است. بنابراین حداقل نیم ساعت قبل از آن برای خرید بلیط اتوبوس به محل و ایستگاه اتوبوس پانجیم برسید. طبعا این مسیر برای کسانی که در جنوب گوا اقامت دارند متفاوت خواهد بود. در نهایت از جنوب گوا نیز باید به هر نحوی خود را به اتوبوس هاس واسکو برسانید و در نزدیک ترین نقطه به فرودگاه پیاده شوید.

  • نکته: اگر وقت زیادی دارید از این راه خود را به فرودگاه برسانید. چرا که تنها ۴ ساعت در راه خواهید بود. تنها هزینه بسیار کمی خواهید پرداخت.

تور گوا با الی گشت ترانسفر فرودگاهی داشته و شما را از طی کردن این مسیر طولانی در مدت زمان طولانی با اتوبوس یا هزینه بالای تاکسی های گوا می رهاند.

بهترین راه برای گشت و گذار در هند

اگر  علاقه مند به پیاده روی هستید، با پای پیاده می توانید در میان سواحل مختلف گوا پیاده روی کنید. اگر علاقه مند به گشت و گذار در مناطق دورتر هستید می توانید موتور و اسکوتر کرایه کنید. شاید اسکوتر و موتور سریع ترین و بهترین راه برای گشت و گذار در گوا باشد. از نکات سفر به گوا می توان به ترافیک بالای آن اشاره کرد. به همین دلیل موتور و اسکوتر به راحتی در میان ماشین ها و توک توک ها حرکت می کند و شما را از ترافیک می رهاند. برای موتور باید گواهینامه موتور داشته باشید. اگر نداشتید داشتن راهنمایی هندی با موتور می تواند جوابگو باشد.

کرایه-موتور-در-نکات-سفر-به-گوا

در گوا کجا برای شنا مناسب است؟

بعضی از مناطق ساحلی و دریا را با پرچم های قرمز نشانه گذاری کرده اند. این پرچم ها نشان دهنده علامت خطر بوده و نباید در این مناطق شنا کنید. هر چند که دریا آرام به نظر می رسد اما جریان های زیر آبی بسیار قوی و خطرناکی وجود دارد که شما را تا دوردست ها می برد. ممکن است از ترس یا خستگی جان خود را از دست بدهید. حتی اگر تعداد زیادی درون آب بودند باز هم به سراغ شنا در این مناطق نروید.

  • نکته: در مقابل سواحل کورلس (Curlees) و دره شیوا شنا نکنید!
استان-گوا-نکات سفر به گوا

غذاهای گوا

از خوردن غذاهای هندی لذت می برید؟ پس در نکات سفر به گوا حتما از غذاهای گوا لذت می برید. با این حال یادتان باشد که غذاهای گوا تا حدی تندتر از دیگر غذاهای هندی هستند. خود را برای آن آماده کنید. اگر نمی توانید غذاهای تند را تحمل کنید، به هر رستورانی که رفتید برای سفارش غذا از آن ها بپرسید که کدام یک از غذاهایشان فلفل ندارد.

امنیت در گوا

شاید بتوان در نکات سفر به گوا گفت که این شهر یکی از ایمن ترین شهرهای هند و جهان است. با این حال هیچ گاه حس ششم خود را فراموش نکنید. مراقب وسایل شخصی خود هم باشید. اگر در جایی بودید که احساس خطر کردید، وارد اولین مغازه ای که می بینید شوید و سعی کنید با پلیس تماس بگیرید.

منبع: drifterplanet.com

بهترین سفرهای خارجی تا ۵ میلیون تومان
خانه مریم مقدس در شهر افسوس
دو هفته ژاپن گردی (بخش اول)
راهنمای سفر به سویل در اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code