بلیط هواپیما

قبل از سفر به تایلند حتما این نکات را بخوانید

نکات مهم سفر به تایلند

تا به حال به تایلند سفر کرده اید؟ اگر جوابتان مثبت است، مجددا این سوال برایم پیش می آید که آیا در سفرتان به تایلند، به نکته ای برخورده اید که قبل از سفرتان از آن اطلاعی نداشته باشید؟ تایلند با این که از مقاصد محبوب گردشگران در سراسر جهان و کشورهای مختلف است و در نظر مقصدی منعطف به نظر می رسد اما باید بدانید که برای سفر به این کشور نکات بسیار مهمی وجود دارد که بی تعارف می توانیم آن ها را حیاتی بدانیم و آن ها را تحت لیستی به نام نکات مهم سفر به تایلند دسته بندی نماییم. به نظر می آید در این لیست برخی از نکاتی وجود داشته باشند که شما آن ها را هیچ وقت به چشم نکات مهم سفر به تایلند دسته بندی نکرده بوده اید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، این نکات مهم را بررسی نماییم.

نکات مهم سفر به تایلند
مطالب مرتبط:
بهترین زمان سفر به شهرهای مختلف تایلند
معرفی تندترین غذاهای تایلند
گردش در بازارهای شبانه بانکوک

مردم تایلند از آن دسته آدم های بسیار خون گرم و مهربان آسیایی هستند که از ارتباط گرفتن با غریبه ها بسیار استقبال می کنند. اگر در سفرتان به تایلند دیدید که به سمت شما می آیند و به شما توصیه هایی را می کنند و رفتاری بی آلایش و ساده دارند، تعجب نکنید و اگر می توانید شما هم با آن ها ارتباط برقرار نمایید.

به هر مقصدی که در تایلند می روید، در نکات مهم سفر به تایلند این نکته را به خاطر داشته باشید با این که خرید کردن نه تنها در تایلند بلکه در تمامی دنیا می تواند یک فعالیت بسیار دوست داشتنی و سرگرم کننده باشد، اما با این حال ما به شما توصیه می کنیم که تا جایی که می توانید با فروشنده های تایلندی بر سر قیمت چونه بزنید تا در نهایت به یک توافق مطلوب با آن ها برسید.

در لیست نکات مهم سفر به تایلند این مورد یکی از نکات بسیار مهم است زیرا تجربه ثابت کرده است که مهارت و قدرت چانه زنی در برابر فروشنده های تایلندی بسیار کارساز است.

45

به طور مثال زمانی که به بازار شبانه روزی چاتوچاک برای خرید و یا بازدید می روید و یا حتی مسیرتان به یکی از بازارهای معروف روی آب تایلند خورد، شما هم می توانید جنسی که به همراه خود برای فروش دارید را در همان مکان بفروشید و هم می توانید اگر از کالایی خوشتان آمده است با یک تخفیف درست و حسابی که حاصل قدرت چانه زنیتان است، آن را خریداری نمایید.

بین خودمان بماند اما به کم هم قانع نشوید زیرا در برابر فروشندگان تایلندی، شما قدرت این را دارید که خیلی بیشتر از قیمت کالای مورد نظر خود کم کنید. اگر هم در نهایت نتوانستید با آن فروشنده به نتیجه برسید، اهمیتی ندهید و به سراغ فروشنده ی دیگری بروید و این را مطمئن باشید که از آن کالای مورد نظر شما را جای دیگر هم دارد.

با تخفیف گرفتن در پایان روز خواهید دید که مبلغ بسیار زیادی را در نهایت از طریق تخفیف برای خود نگه داشته اید. الن که در شروع فصل پاییز هستیم، بهترین زمان برای سفر به تایلند است. با تور تایلند الی گشت می توانید تجربه ی سفری فوق العاده آرام و لذت بخش به این کشور را داشته باشید. برای سفر به تایلند همین الان از طریق وب سایت الی گشت اقدام کنید.

در برابر مردم تایلند به هیچ عنوان از پادشاهشان چیزی نگویید. مردم تایلند بسیار بر روی مقام پادشاهی و مقامات دولتی کشور خود حساس هستند و واکنش های شدیدی در برابر بردن اسم آن ها از خود بروز می دهند.

تاکسی

برای این که در سفر به تایلند در زمینه ی حمل و نقل خود راحت باشید، در روزها وسیله ی مخصوص آن ها یعنی تاک تاک را سوار شوید و شب ها از تاکسی استفاده نمایید.

در نکات مهم سفر به تایلند دانستن این نکته برای شما ضروری است که چندین هزار سگ ولگرد در خیابان های بانکوک سرگردان هستند. البته افرادی هستند که مراقب این سگ ها باشند و نه تنها در بانکوک بلکه در در گوشه و کنار تایلند با دادن غذا و آب به سگ ها از آن ها مراقبت می کنند اما، به هر حال بسیاری از آن ها را هنوز هم نادیده می گیرند و به آن ها رسیدگی نمی کنند.

به هر حال اگر از این سگ ها دیدید و خواستید به آن ها کمک کنید، در نظر داشته باشید که باید در ارتباط گرفتن با سگ ها حداقل مقداری مهارت داشته باشید وگرنه که اصلا این کار به شما توصیه نمی شود. برای این کار می توانید از کمک افرادی که مراقب سگ ها هستند استفاده نمایید.

تایلند

در تایلند مردم اکثرا با زبان انگلیسی آشنا هستند و شما به عنوان یک گردشگر می توانید با آن ها به این زبان ارتباط برقرار کنید. در نهایت اگر دیدید که هیچ کدام از راه های ارتباطی با آن ها برای شما مفهوم نیست، نگران نباشید چون تایلندی ها استاد ایما و اشاره های پانتومیم گونه هستند. آن ها این مهارت را دارند که با اشاره هم منظور شما را بفهمند و هم منظورشان را به شما برسانند.

میمون

یکی از نکات مهم سفر به تایلند علی الخصوص در قسمت جنوبی این کشور غذا ندادن به میمون ها است. اگر برایتان سوال پیش آمده است که چرا؟ خب باید به شما بگویم که در بیشتر سواحل جنوبی تایلند با میمون های بسیار زیادی ممکن است برخورد نمایید.

این میمون های گوگولی مگولی اکثرا هم زیبا و شوخ طبع هستند، بی شک دیدنشان از نزدیک براتیان جالب خواهد بود اما این به آن معنا نیست که شما مجاز هستید که به آن ها غذا بدهید. این زیاد جالب نیست که با غذا دادن به آن ها باعث بد عادتی آن ها شوید زیرا به این صورت آن ها با افراد را با غذا ارتباط می دهند.

به هر حال اصلا خوب نیست که میمون ها به خاطر یافتن غذا از میدان ها، کیسه های خرید، کیف افراد و لباس های آن ها سرقت کنند. به هر حال به یاد داشته باشید که آن ها حیوانات وحشی هستند و به دنبال غذا هستند نه چیز دیگری!

این نکته را در نکات مهم سفر به تایلند به خاطر داشته باشید که در تایلند همه جا غذا نخورید. اگر در غذاخوری های خیابانی بانکوک آشپزی و مراحل پخت غذا را به چشم خود نمی توانید ببینید، از آن محل چیزی نخرید و به جای دیگری بروید. در انتها سفر خوبی را با تور تایلند الی گشت برای شما آرزومندیم.

معرفی هتل ۵ ستاره مرا مار در پاتایا
معرفی هتل ۵ ستاره مرا مار در پاتایا
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون در پوکت
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون در پوکت
پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی
پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی
حیات وحش خائو خئوی تایلند را تجربه کنید
حیات وحش خائو خئوی تایلند را تجربه کنید