نگاهی به کوچکترین هواپیماهای جهان

شما هم هواپیمای خودتان را داشته باشید!

وقتی که شرکت های هواپیما سازی مشغول رقابت با هم برای ساختن تایتانیک دیگری هستند (منظورم از لحاظ اندازه است البته!)، افراد دیگری هستند که می خواهند کوچک ترین پرنده فلزی را بسازند و روانه آسمان کنند.

کسی چه می داند، شاید به زودی قاره نوردهایی چنین کوچک و شخصی هم ساخته شوند. اما به هرحال قرار نیست با هواپیمای ۷۸۷ رقابت شود یا مسافران آن ها نگران باشند که باید با این هواپیماها خداحافظی کنند.

در ادامه با تعدادی از این هواپیماهای جیبی و جمع و جور  آشنا می شوید که شاید بتوانید آن ها را با کارت اعتباری تان خریداری کنید، سه میلیون دلار پول همراهتان هست؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
اسپورت جت; ساخت هواپیمایی مخصوص ورزشکاران
تجربه دنیایی متفاوت با هواپیماهای مدرن آینده

Stits SA-2A Sky Baby

این هواپیمایی است که یک خلبان تصمیم گرفت به عنوان کوچک ترین هواپیمای جهان بسازد. سپس آن را ساخت و نام Sky Baby را بر آن گذاشت. در سال ۱۹۵۲ ری سیتز به همراه رابرت اچ استار آن را به پرواز درآوردند و توانستند رکورد گینس را به عنوان کوچک ترین هواپیمای جهان به نام خود ثبت کنند. این رکورد تا سال ۱۹۸۴ هم به نام ایشان بود تا آن که استار در همان سال به تنهایی هواپیمای دیگری را ساخت. این هواپیما به نام Bumble Bee II توانست عنوان گینس را از آن خود کند. البته امروزه دیگر نمی توان Sky Baby را به پرواز درآورد ولی می توان آن را در مرکز هوایی Udvar-Hazy تماشا کرد.

Body-Stits

Cri-Cri

آیا می خواهید هنگامی که در هوا پرواز می کنید هم حافظ محیط زیست باشید؟ پس هواپیمای تک صندلی Cri-Cri  مناسب شماست. این کوچک ترین هواپیمای الکتریکی جهان است. در جولای ۲۰۱۵ یک خلیان فرانسوی توانست اولین هواپیمای تک نفره الکتریکی را از کانال انگلیس عبور دهد. این هواپیما هیچ جایی برای مسافر ندارد و البته برای هیچ چیز دیگر هم جایی ندارد! ولی می تواند به هرحال خلبانش را به مقصد برساند.

Body-cri-cri

BD-5J

هواداران جیمز باند ممکن است مدل های اولیه BD-5J را در فیلم اختاپوس به یاد بیاورند. در ماجراهایی که ۰۰۷ با کمک BD-5J توانست از چنگ hanger بگریزد. اما مدل جدیدتر آن یکی از کوچک ترین هواپیماهای جهان است که معمولا به آن ها میکروجت اطلاق می شود و تک سرنشین است. طول بال های آن اندکی بیش تر از ۲۱ فوت است و اگر بخواهید یکی از آن ها را بخرید، باید ۱۸۰ هزار دلار در جیبتان داشته باشید. جالب آنکه این هواپیما به صورت کیت فروخته می شود که می توانید آن را خودتان سرهم کنید.

Body-BD5J

Cessna Citation Mustang

اگر به دنبال کوچک ترین هواپیمای مسافربر و لوکس دنیا می گردید (با ادای احترام به مدل BTW) به سراغ Cessna Citation Mustang  بروید. این مدل دو کابین و چهار صندلی برای مسافران دارد. طول این کوچک ترین هواپیما در حدود ۴۱ فوت است. این هواپیما که یک خلبان دارد، دارای فضای داخلی زیباست که با چرم تزیین شده و عرشه ای زیبا دارد. بهترین قسمتش هم این است که خلبان های ماجراجو و مسافرانی که می خواهند سفر با هواپیماهای کوچک را تجربه کنند، می توانند در فضایی لوکس این تجربه را داشته باشند.

Body-Cessna-Citation-Mustang

منبع: www.flights.com

۲۰ حقیقت جالب درباره دیوار بزرگ چین که باید بدانید
۲۰ حقیقت جالب درباره دیوار بزرگ چین که باید بدانید
قبل از دیدن این استخر نوشابه انرژی زایتان را سر بکشید!
قبل از دیدن این استخر نوشابه انرژی زایتان را سر بکشید!
چگونه شهر کن مرکز فیلم جهان شد؟
چگونه شهر کن مرکز فیلم جهان شد؟
۵ جاذبه ی دیدنی کانبرا در استرالیا
۵ جاذبه ی دیدنی کانبرا در استرالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code