alexaa

نگاهی نزدیک و جزئی به سیام پارک سیتی

siam park

پارکی در بانکوک که نباید به راحتی از کنارش گذشت …

سیام پارک سیتی Siam Park City نام یک تفریح گاه و پارک آبی مشهور است که در تایلند، حومه شهر بانکوک قرار داشته و در آن انواع سرگرمی ها و گردش های ویژه برای تمامی سنین وجود دارد. البته باید در ابتدا به این موضوع تاکید کنیم که از این پارک به عنوان یک محل تفریحی ۶ستاره و در عالی ترین سطح بین المللی انتظار نداشته باشید زیرا این محل اگرچه به عنوان یک مکان گردشگری ایده آل محسوب می شود اما دارای نواقصی نیز هست و علاوه بر موضوع فوق، این پارک حدود دو دهه پیش تاسیس شده و نسبتا قدیمی است.

از این موارد که بگذریم، سیام پارک سیتی محلی مناسب است که شما به همراه کودکانتان می توانید یک روز کامل را به همراه هیجان و تفریحات زیادی تجربه کرده و هزینه های این مرکز نیز بسیار ارزان و منصفانه است. حال با توجه به این مقدمات، به معرفی اجمالی این مرکز تفریحی مشهور شهر بانکوک می پردازیم، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

siam park 1

پارک:

ورودی این پارک به شکل یک قلعه بسیار زیبا و رنگارنگ است که باید در این محل بلیط تهیه کرده و همراه با بلیط یک نقشه جامع از پارک به همراه جاذبه های آن را دریافت می کنید که شما را در انتخاب گزینه‌هایتان یاری می کند. این پارک به طور کلی به پنج قسمت اصلی تقسیم شده که به ترتیب دنیای کوچک Small World، دنیای تخیلی Fantasy World، دنیای خانوادگی Family World، بخش ناشناخته X-Zone و پارک آبی هستند. در نظر داشته باشید که همه اسباب بازی ها و تجهیزات موجود در قسمت های اصلی پنج گانه پارک، دقیقا در یک نقطه قرار نداشته و شما ممکن است دو وسیله بازی متعلق به یک بخش را در دو گوشه مختلف پارک پیدا کنید.

siam park 5

برخی از مهم ترین وسایل تفریحی:

گرداب یا Vortex: گرداب در حقیقت یک ترن هوایی بسیار جالب توجه است که به عنوان یکی از بزرگترین ترن های جهان شناخته شده و شما با سوار شدن به آن تا حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت خواهید کرد. X-Zone

قطره بزرگ یا Giant Drop: در این بخش شما تجربه سقوط آزاد و البته کنترل شده و امن را از یک برج ۷۵ متری خواهید داشت. X-Zone

ترن دره بزرگ یا Grand Canyon Express:ترن هوائی مناسب برای خانواده ها و کودکان. Family World

siam park 7

برج سی آم  یا  Si-Am Tower: یک سکوی تماشای محیط اطراف که به صورت آرامی پیچ می خورد. این برج ۱۰۹ متر ارتفاع داشته و چشم انداز استثنائی و بی نظیری از پارک و مناطق اطراف را در برابر دیده افراد قرار می دهد. از فراز این برج حتی شهر بانکوک نیز قابل مشاهده است. Family World

گفتنی است سیام پارک سیتی تا ساعت ۲۲ به طور یکسره باز بوده و می توان از محیط آن لذت برد؛ شب ها در این پارک با توجه و رویکرد به اهمیت کشورهای آسه آن ASEAN، جشنواره زیبایی از نور و روشنایی ترتیب داده می شود که در آن سمبل برخی از شهرها از جمله Borobudur و Patuxai به نمایش گذاشته می‌شود.

نکته ویژه: در این پارک یک برنامه ویژه با نام ماجراجویی در آفریقا Africa Adventure نیز وجود دارد که شما در آن سوار بر قایق روی یک رودخانه مصنوعی حرکت کرده مناظری مشابه صحراهای آفریقا و محیط زیست آن را در اطرافتان شاهد خواهید بود. برخی از این مناظر به صورت واقعی بازسازی شده و برخی نیز با کمک فناوری های مدرن به نمایش گذاشته می‌شوند.  برای نمونه در این بخش شما با گروهی از اقوام بدوی آفریقایی روبرو می شوید که یک سفیدپوست را شکار کرده و قصد دارند روی آتش کباب کنند، بنابراین بهتر است از همراه بردن کودکان در این بخش خودداری کنید.

siam park 4

پارک آبی :

پارک آبی بسیار بزرگ این مجموعه را می توان شلوغ ترین بخش آن محسوب کرد. در این پارک آبی انواع استخرها، حوضچه ها و سرسره های مختلف قرار دارد. بخش موج ها  The Wave  را نمی‌توان به عنوان مرکز پارک آبی محسوب کرد اما این بخش به دلیل استخر بسیار بزرگی که در آن موج های مصنوعی ایجاد می شود دارای شهرت زیادی بوده و به عنوان بزرگ ترین نمونه مشابه در جهان شناخته شده و نام آن در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. در کنار این استخر بزرگ صدها سایبان و تخت مخصوص استراحت و حمام آفتاب قرار داشته و قطعا شما با شنیدن سر و صدای امواج و شناگران، احساس می کنید در یکی از سواحل واقعی حضور دارید.

siam park 3

در بخش پارک آبی حتما سرسره سرعتی یا ‘Speed Slide’ را نیز امتحان کنید که شامل یک سرسره ۷ طبقه دلهره آور است که فقط ایستادن در بالای آن و تماشای منظره پارک آبی برای بالا بردن آدرنالین خون هر کسی کفایت می‌کند. در بخش های مختلف این پارک آبی همچنین امکانات مناسبی برای اتاق تعویض لباس و کمدهای قرار دادن وسایل قرار دارد. علاوه بر موارد فوق، شما در این محل گزینه های مختلفی را برای صرف غذا در اختیار داشته و می توانید بر اساس سلیقه و بودجه خود به یکی از کافه ها و رستوران های متعدد این محل مراجعه کنید.

siam park 6

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد