حداقل یکبار این ۵ هرم مهم دنیا را ببینید

هرم های دنیا

به احتمال خیلی زیاد وقتی اسم هرم می آید، فورا یاد اهرام مصر می افتید اما اگر کمی بیشتر مطالعه کرده باشید می دانید که در آمریکای مرکزی هم تعدادی هرم وجود دارد. اگر چه در زمان های گذشته هرم ها به عنوان مکان های مقدسی ساخته می شده اند اما امروزه کاملا کاربرد گردشگری پیدا کرده اند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به جایی سفر می کنند تا از فرهنگش بیشتر بدانند، باید این هرم های دنیا را بشناسید و حداقل برای یکبار هم که شده سفر کرده و آن ها را از نزدیک ببینید. با الی گشت همراه شوید:

اهرام گویمار (Pyramids of Guimar)

یکی از منطقه های شناخته شده ی جزایرقناری، تنریف است.در این منطقه هم هتل های ارزان زیادی پیدا می شود و هم پروازهای ارزان و این یکی از دلایلی است که می تواند آن ها را تبدیل به پر بازدید ترین هرم های دنیا در خارج از مصر کند. این هرم ها بر روی صخره های آتشفشانی ساخته شده و بدون هیچ ملاتی در کنار هم قرار گرفته اند و راز اصلی این هرم ها این است که هنوز کسی نمی داند چه کسی آن ها را ساخته است.

هرم های دنیا | تنریف

هرم های مرو (Pyramids of Meroe)

مطالب مرتبط:
آتشفشان خاموشی که می توانید به داخل آن بروید!
شهرهایی که هیچ وقت پیدا نشدند! + تصویر

هرم های مرو در جنوب مصر واقع شده اند و یک تمدن کاملا متفاوت از تمام تمدن هایی هستند که تا حالا معرفی شده اند و آن ها را شناخته ایم. این منطقه از مصر دارای ۵۰ هرم مختلف است که در منطقه ی بیابانی ساخته شده اند و در جایی به نام سودان هستند. اگر دوست دارید هرم های مرو که از دیدنی ترین هرم های دنیا هستند را ببینید اما از طرفی دوست ندارید به آن جا سفر کنید، می توانید به رم بروید و هرم های سستیوس را ببینید که دقیقا از روی هرم های مرو کپی شده است، البته یادتان باشد کپی هیچ وقت برابر اصل نیست!

هرم های مرو

مقبره ژنرال (Tomb of the General)

مقبره ی ژنرال که به عنوان مقبره ی شرق هم شناخته می شود، در استان چینی جیلین در شرق چین واقع شده است و در گذشته محل زندگی پادشاهان کره ای بوده است. چین و کره گذشته ی در هم تنیده ای با هم دارند.

مقبره ژنرال

هرم Brihadeeswarar

هرم Brihadeeswarar در کشور هند قرار دارد و در قرن یازدهم قبل از میلاد مسیح برای امپراطوری تامیل ساخته شده است. شکل ظاهری و معماری این بنا با جزییاتی که در آن به کار رفته است واقعا دیدنی است و از آن جاهایی است که دیدن هر تکه از آن شما را ساعت ها مبهوت خود نگه می دارد. حتما این هرم را در سفر به هند ببینید.

هرم Brihadeeswarar

چیچن ایتزا (Chichen Itza)

یکی از معروف ترین مجموعه هرم های دنیا ، هرم های جادویی چیچن ایتزا است که در کشور مکزیک واقع شده اند. ساختار این هرم ها به اندازه ای حیرت آور بود که در سال ۲۰۰۷ به عنوان عجایب هفتگانه ثبت شدند. دیدن هرم های چیچن ایتزا که از دیدنی ترین هرم های دنیا هستند یعنی کشف زندگی مردمانی که مدت طولانی است دیگر در بین ما نیستند… در مورد این هرم های اسرار آمیز مطلب جالب و کاملی نوشته ایم پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: (چیچن ایتزا در مکزیک)

چیچن ایتزا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد