هزینه های سفر در کشور زیبای بلغارستان

اطلاعاتی از هزینه های مختلف در کشور بلغارستان

کشور زیبای بلغارستان، کشوری تاریخی با دیدنیهای زیاد در اروپا است که هر ساله توریست های زیادی در سرتاسر دنیا را به سوی خود می کشاند. بلغارستان علاوه برجاذبه های گردشگری زیاد و دیدنی هایی که دارد، کشور ارزانی هم هست و این موضوع دلیل خوبی برای گردشگران برای سفر به این کشور است. سفری کوتاه به این کشور، شما را با مردمانی شاد و مهربان روبرو می کند و در حین سفر از تاریخ غنی این کشور و مناظر خارق العاده و سواحلی که دارد، حیرت زده می شوید. با الی گشت همراه باشید تا با این کشور و اطلاعات پایه ای از آن بیشتر آشنا شویم:

مطالب مرتبط:
سفری فراموش نشدنی به سرزمین ماجراجویی، بلغارستان
دیدار از ششمین شهر قدیمی جهان در بلغارستان

 هتلی در بلغارستان

هزینه ی اقامت در بلغارستان به چه صورت است؟

اگر بخواهید زیاد هزینه نکنید و به عبارتی بسیار ارزان سفر کنید، اتاقهای خوابگاهی یکی از گزینه های خوب پیش رو هستند.هزینه‌ ی اقامت در اتاق ‌های خوابگاهی بین ۷ تا ۱۰ دلاراست و اگر بخواهید در اتاق‌های خصوصی اقامت کنید باید بین ۱۵.۵ تا ۲۰.۵ دلار بپردازید که این هزینه می تواند برای اتاق‌های یک تخته یا دو تخته باشد.
همانطور که گفته شدبلغارستان کشور ارزانی است و بنابراین تعداد هتل های مقرون به صرفه که امکانت خوبی هم داشته باشند، کم نیست. و البته هزینه‌ ی هتل ‌های ارزان‌ این کشور بستگی به مکان و نوع اقامت تان دارد و معمولا بین ۲۰.۵ تا ۴۰ دلار برا ی هر شب هزینه می برد. اجاره‌ ی اتاق در خانه‌های خصوصی اقتصادی تر است و فقط ۱۵ دلار هزینه خواهد داشت.
هزینه ی صرف غذا در این کشور
اگر بخواهید غذای نسبتا سبکی میل کنید، با پرداخت ۲. ۱.۵ دلار می‌ توانید همبرگر تهیه کنید. در بلغارستان فست فودهای زنجیره ای معروفی مانند مک دونالد هم وجود دارد که برای انتخاب غذا از منوی مک دونالد باید ۵ دلار هزینه کنید.
یکی از انتخابهای دیگر غذایی که در این کشور می توانید داشته باشید، غذاهای محلی هستند که البته حتما باید امتحان کنید. اگر می‌ خواهید غذای محلی بخورید، بانیکا غذایی محلی و خوشمزه از این کشور است که بسیار هم ارزان است و با پرداخت ۰.۷ دلار می توانید بانیکا (که از خمیر، پنیر و کره درست می شود) به همراه نان و سوسیس تهیه کنید. علاوه بر این، غرفه‌های خیابانی زیادی وجود دارند که می ‌توانید از آن‌ها ساندویچی ترک (döner) که از مرغ، سبزیجات و سس درست شده، خریدارید کنید. جالب است بدانید در بلغارستان، مکان‌های زیادی هستند که فقط با پرداخت یک دلار یا کم‌ تر، یک قسمت از پیتزا را می فروشند!

غذاهای محلی بلغارستان

حمل و نقل
سیستم حمل و نقل عمومی در بلغارستان بسیار ارزان است. هزینه‌ ی اتوبوس‌های محلی بین ۰.۷ تا ۲.۵ دلار است و هزینه ‌ی حمل و نقل ریلی به مسیر بستگی دارد؛ مثلا برای سفر از شهر بورگاس (Borgus) به صوفیه نزدیک به ۷ دلار باید پرداخت کنید. کرایه‌ی تاکسی‌ها از ۰.۸ دلار شروع می‌شود که راهی مناسب و ارزان برای گردش در شهر است.
شهری ارزان برای همه ی فعالیت‌‌ ها
بلغارستان شهری بسیار ارزان برای سفر است. بسیاری از مکان‌ های دیدنی و موزه‌ها یک روز در هفته برای بازدید رایگان هستند. اما حتی ورودی این مکان‌ها هم در روز‌های عادی بین ۴ تا ۱۰ دلار‌ است.

منبع: nomadicmatt.com

توصیه های ایمنی سفر به بلغارستان (بخش دوم)
گشت و گذار در شمشین شهر باستانی جهان در بلغارستان
بهترین سواحل وارنا بلغارستان
کاخ بالچیک، اقامتگاهی سلطنتی در نزدیکی وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code