همه چیز درباره ساحل جامتین پاتایا

ساحل جامتین ۶ کیلومتر ساحل صاف شنی است که در ۲ کیلومتری جنوب پاتایا و در ۴ کیلومتری شهر پاتایا قرار دارد. این ساحل برای کسانی مناسب است که از آرامش لذت می برند و دوست دارند از هیاهو و شلوغی مناطق تفریحی دور باشند. با اینکه آپارتمان های بلند، هتل ها و رستوران های زیادی در این ساحل ساخته شده اما اینجا همچنان آرام است و در بین مردم محلی، مردم بانکوک و گردشگران خانوادگی محبوب است. در کناره های این ساحل شنی، درختان نخل زیادی هست و لبه های آب هم کمی شیب دار است. ساحل، رستوران ها و کافه های زیادی دارد تا گردشگران هنگام تماشای دریا از غذاهای دریایی و نوشیدنی های مختلف لذت ببرند. در این ساحل می توانید تفریحاتی مثل موج سواری با کایت، پاراسیلینگ، جت اسکی و باد سواری انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با ساحل جامتین پاتایا در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بهترین مراکز خرید پاتایا
تفریحات هیجان انگیز در پاتایا

جامتین

چگونه به جامتین بروید

اگر از بانکوک با اتوبوس به ترمینال اصلی اتوبوسرانی پاتایا در شمال این شهر بروید از آنجا با اتوبوس با هزینه ۵ تا ۲۰ بات به شهر جامتین می رسید.

درباره جامتین

به محض اینکه از سمت جنوب شهر پاتایا از این شهر خارج می شویم به شهر جامتین می رسیم. جامتین هم مثل پاتایا از شهرهای محبوب گردشگران است اما ساکنان آن را بیشتر مهاجران دائم و کارگران تشکیل می دهند که باعث شده این شهر خلوت باشد. چون نام خیابان های تایلند با کاراکترهای لاتین نوشته می شود در تابلوهای خیابانی و یا نقشه های شهری نام این شهر را به نام «چوم تی ان» می نویسند. از اواخر دهه ۱۹۹۰ مدت ها پس از اینکه پاتایا تبدیل به یکی از تفریحگاه های ساحلی این منطقه شده بود جامتین کم کم تبدیل به مکانی محبوب برای خانواده ها و گردشگران سنتی پاتایا شد .

ساحل تفریحی جامتین

جامتین هر آنچه ازتفریحگاه های ساحلی می خواهید را در فضایی خلوت تر و آرام تر به شما می دهد. اگر از Paratamnak Hill  سوار بر تاکسی شوید ۱۰ دقیقه ای به جنوب پاتایا می رسید پس اگر به  پاتایا سفر کردید به آسانی می توانید به این ساحل زیبا هم سری بزنید. ساحل جامتین با هتل ها، آپارتمان ها و مهمان خانه های ارزان خود به مقصد گردشگری مناسب برای گردشگرانی تبدیل شده که تمایلی به گذراندن تعطیلات در مناطق تفریحی شلوغ پاتایا ندارند.

درختی در ساحل جامتین

بسیاری از بروشورهای گردشگری جامتین را به نوعی به عنوان برادر کوچک  پاتایا توصیف می کنند با اینکه جامتین شاید انتظاری که شما از سواحل استوایی دارید را برآورده نکند اما محیطی آرامش بخش تر را برای شنا، آفتاب گرفتن و لذت بردن از تفریحات ساحلی فراهم می کند. با وجودیکه  در سال های اخیر خانواده های روسی، گروه های چینی و گردشگرانی از بانکوک زیاد به این ساحل می آیند اما همچنان منطقه ای «کمتر توریستی» به حساب می آید. اولین هتل ها در ساحل جامتین در اوایل دهه ۱۹۸۰ ساخته شد و در دهه ۱۹۷۰ فقط گاهی قایق سواران به این محل رفت و آمد می کردند.  زمانی که تعداد مهاجران و گردشگران تایلند زیاد شد ناگهان در دهه گذشته ساخت و ساز زیادی در این ساحل انجام گرفت. مهمترین جاذبه گردشگری شهر جامتین همین ساحل ۶ کیلومتری آن است که با اینکه در آنجا صدای جت اسکی و موتور سواران زیاد شنیده می شود اما همچنان جایی است که می توانید روزی آرام را در آن سپری کنید.

ساحل جامتین پاتایا

منبع:  pattaya-funtown.com و pattaya.net

در سفر به بانکوک چه ببینیم و کجا برویم؟
در سفر به بانکوک چه ببینیم و کجا برویم؟
جاذبه های دیدنی تایلند (بخش دوم)
جاذبه های دیدنی تایلند (بخش دوم)
گردش در بازارهای شبانه بانکوک
گردش در بازارهای شبانه بانکوک
آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز
آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code