همه چیز درباره موزه ای با ابهت به نام لوور!

موزه مشهور لوور در پاریس و همه چیز درباره آن

تعداد موزه ‌های هنری ای که به ارزش یا ابهت موزه لوور پاریس باشند خیلی کم است و این باعث شده تا هرکسی که برای اولین بار از پاریس دیدن می‌کند، نتواند از بازدید آن چشم پوشی کند. حدود ۳۵ هزار قطعه هنری از آثار باستانی متعلق به بین النهرین ، مصر و یونان و شاهکارهایی از نقاش های بزرگی مثل داوینچی، میکل آنژ و رامبرانت در این موزه وجود دارد و چند ماه طول می کشد تا بتوان همه ی آثار هنری آن را دید. همراه الی گشت باشید و با این موزه معروف بطور کامل آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
در پاریس، مثل پاریسی ها باشید!
۱۰ پیشنهاد خوشمزه که باید در پاریس امتحان کنید

موزه لوور در پاریس

مرجع کامل آشنایی با موزه لوور

موزه دارای چهارطبقه با راه پله های متعدد و سه بخش اصلی است . بخش سالی (Sally Wing) که چهارسوی کورکاره (CourCarrée )؛ حیاط مربعی را در انتهای غربی مجموعه تشکیل می دهد، بخش دنون (Denon Wing ) به طول ۸۰۰ متر در امتداد رود سن به سمت جنوب و بخش ریشیلیو (Richelieu Wing ) که رو ده ریولی (rue de Rivoli ) را احاطه کرده است. قبل از این ظاهر مدرن ، کاخ بزرگ لوور در اصل به عنوان یک قلعه به کار می رفت که توسط فیلیپ آگوسته(Philippe-Auguste) در قرن دوازدهم میلادی بنا شده بود. ( آثار قرون وسطی هنوز هم در قسمت پایینی طبقه همکف وجود دارند.) بعد در اواسط قرن ۱۶، به عنوان محل اقامت شاهان، به سبک رنسانس، بازسازی شد تا اینکه کنوانسیون انقلابی در سال ۱۷۹۳ این کاخ را به موزه ملی تبدیل کرد.
در بین نقاشی ها، مجسمه ها و دست ساخته هایی که در موزه لوور است، آثار هنری و مجموعه آثار باستانی بسیار پر ارزشی وجود دارد. هدف اصلی لوور، در اصل نشان دادن هنر غربی ( در درجه اول فرانسه و ایتالیا و همینطور دانمارک و اسپانیا ) از قرون وسطی تا حدود ۱۸۴۸ ( آثار بعد از این زمان، در موزه اورسی (Musée d’Orsay) نگهداری می شود. ) و همین طور آثار تمدن های باستانی که اساس فرهنگ غربی را تشکیل داده، است.
وسعت این موزه برای بازدید بیش از حد بزرگ است. با این حال، مجموعه ای از مسیرهای پیاده روی و خلاقانه در آن هستند که شامل مسیر هایی مثل شاهکارهای لوور ، هنر خوردن و همینطور مسیرهایی جذاب برای کودکان ( شکار شیرها، تازیدن اسب ها ) است. از این بهتر راهنماهای چند رسانه ای هستند، به کمک آنها با سرعت خودتان می توانید در موزه گردش کنید.(۵ یورو). تورهایی که راهنما دارند، یکم رسمی تر و به زبان انگلیسی هستند.

تابلوی معروف مونا لیزا در لوور

برای خیلی از افراد جاذبه اصلی ، نقاشی ژوکوند معروف به لبخند مونالیزای لئوناردو داوینچی است. ( اتاق شش، طبقه اول). در واقع کل طبقه اول بخش دنون از شاهکارهای هنری پر شده است. در اتاق های ۷۵ و۷۷ نقاشی ‌های فرانسوی بسیار بزرگی از اینگر، دولاکروا و ژریکو (Géricault) ”  آویخته شده ، و در اتاق های یک ، سه ، پنج و هشت آثاری فوق العاده از رافائل ، تیتان (Titian ) ، بوتچینی (Botticini ) وبوتیچلی(Botticcelli) وجود دارد. در طبقه همکف بخش دنون نیز فرصتی دست می دهد تا از تابلوی “برده در حال مرگ” میکل آنژ و تابلوی “پسوخه و کوبیدو” کانوا در اتاق چهار دیدن کنید.
اما در قسمت گنجینه های آثار باستانی عجله نکنید. هر دو قسمت بین النهرین ( طبقه هم‌کف، ریشیلیو ) و مصر (هم‌کف و طبقه اول ،سالی) دیدی فوق العاده از تمدن ‌های باستانی مثل قانون حمورابی و کاتب نشسته بهتان می دهند. علاوه بر این، موزاییک ها و پیکره های کوچک متعلق به امپراطوری بیزانس (قسمت پایینی طبقه هم‌کف، دنون) هم ارزش دیدن دارد و از آنجا می توان به مجموعه هنر اسلامی در کور میسکونتی و البته گریک دوی بی دست (armless Greek duo) و ونوس میلو) و نیکه ساموتراس  ( بالای پله های دورا، طبقه اول، دنون) سر زد. علاوه بر این ها دیدن آپارتمانهای ناپلئون سوم با طلاکوبی بسیار زیاد و ارباب هلندی ورمیر در اتاق ۳۸، طبقه دوم ، ریشیلیو و رامبرانت ( اتاق ۳۱، طبقه دوم، ریشیلیو ) خالی از لطف نیست.

نمایی از داخل هرم لوور

ورودی اصلی از میان گرند پیرامید(Grande Pyramide) است ، یک هرم شیشه ای به بلندای ۲۱متر که توسط معمار آمریکایی زاده چین، آی ام پی طراحی شده است. اگر برگه ورود به موزه که به شما حق تقدم می دهد را ندارید ، می توانید از صف طولانی بیرون هرم ( برای مسائل امنیتی) اجنتاب کنید و از طریق مرکز خرید زیرزمینی کاروزل دِلوور (Carrousel du Louvre) به مجموعه لوور وارد شوید. البته در اینجا هم لازم است که برای خرید بلیط در صف بایستید؛ پس با خرید بلیط و اجاره یک راهنمای صمعی به صورت آنلاین می توانید در وقت تان صرفه جویی کنید.
بلیط ها برای تمام روز اعتبار دارند، بنابراین زمان ورود و خروج تان به خودتان بستگی دارد. دکور اصلی کرول دِ لوور ، پیرامید اینورسی (PyramideInversée ) شیشه ای است که آن هم توسط “پی” طراحی شده است.

نمایشگاههای هنری معروف در ترکیه
نمایشگاههای هنری معروف در ترکیه
باورتان می شود استیون هاوکینگ در این شهر به دنیا آمده است؟!
باورتان می شود استیون هاوکینگ در این شهر به دنیا آمده است؟!
ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!
ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!
جاذبه های گردشگری پلودیو، دومین شهر بزرگ بلغارستان!
جاذبه های گردشگری پلودیو، دومین شهر بزرگ بلغارستان!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code