بلیط هواپیما

۱۰ پیشنهاد خوشمزه که باید در پاریس امتحان کنید

معجونی از مزه، عطر و طعم در پایتخت روشنفکری دنیا

در حال برنامه ریزی برای سفر به شهر رمانتیک پاریس هستید؟ بین پاریس گردی و بازدید از جاهای دیدنی و معروف پاریس بهتر است چند تا از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای پاریسی را امتحان کنید:
غذای فرانسوی فقط در آداب و روش غذا خوردن و یا پیدا کردن یک رستوران خوب خلاصه نمی شود، ما از یکی از نویسنده های معروف غذایی پاریس به نام Clotide Dusoulier خواستیم که در این مورد ما را راهنمایی کنید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
اگر گرسنه هستید این غذاهای هندی را نگاه نکنید!
۷ غذای خوشمزه از آفریقای جنوبی

باگت فرانسوی

پاریس را بدون امتحان کردن این ها ترک نکنید…

باگت: به جرات می توان گفت پاریس بهترین، خوشمزه ترین و با کیفیت ترین باگت روی زمین را تولید می کند. هر سال یک مسابقه در پاریس برای انتخاب بهترین تولید کننده ی باگت برگزار می شود و اگر می خواهید باگت را امتحان کنید، این مورد می تواند منبع خوبی برایتان باشد. یادتان باشد که حتما قسمت زبر و خشن آن را جدا کنید، مثل پاریسی ها که این کار را انجام می دهند.
استیک فرانسوی: در واقع این نوع از استیک، استیک گریل شده ای است که با چندین سس مختلف در کنار آن به همراه چیپس سرو می شود. وقتی گوشت به اندازه ی کافی گریل و پخته شده باشد و سیب زمینی ها به اندازه ی کافی پخته و تازه باشند، استیک گریل شده را از وسط با دست نصف می کنند و دوباره آن را سرخ می کنند.
تارت لیمو: این شیرینی کوچک فوق العاده، ترکیب بسیار جالبی از شیرینی و ترشی در کنار هم است و با یک لیمو شیرین که در بالای آن ریخته می شود، ترکیب می شود.

جگر چرب

جگر چرب: شاید قرار گرفتن جگر در این لیست به نظر یکم عجیب بیاید. اما بد نیست بدانید که جگر یکی از تجملی ترین و گران ترین غذاهایی است که در فرانسه و در رستوران های آن می توان پیدا کرد بطوریکه پاریسی ها هر وقت یک مهمان خاص و بسیار مهم دارند، برای پذیرایی ناهار یا شام، جگر چرب سرو می کنند. پاریسی ها را می توان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این غذا در دنیا دانست. معمولا در کنار این غذا، مزه هم وجود دارد تا طعم آن را چندین برابر خوشمزه تر کند. اگر به پاریس رفتید، جگر چرب را به روشی که فرانسوی ها آن را طبخ و سرو می کنند حتما امتحان کنید.
سوفله: احتمالا نام این کیک را در کتاب های آشپزی زیاد خوانده اید و یا حتی خودتان درست کرده اید. سوفله یک نوع شیرینی یا کیک فرانسوی است که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن تخم مرغ است. این کیک کوچک دو قسمتی است و بیس آن یک نوع کرم است که روی آن کرم سفیده ی زده شده قرار می گیرد.
نان سوکا ( Socca): این نان در منطقه ی نیس فرانسه تولید می شود اما در سرتاسر فرانسه و بخصوص پاریس به فراوانی پیدا می شود. سوکا ساختاری مثل نوعی نان به نام فاریتانا دارد که یک نوع نان ایتالیایی است. سوکا بسیار ترد و نازک است و ازترکیب آرد نخود و روغن زیتون با آب درست می شود و بعد در تنور گذاشته می شود تا پخته شود. سوکا یکی از خوشمزه ترین نام های فرانسه است که نباید پاریس را بدون امتحان کردن آن ترک کنید.

منبع: bbcgoodfood.com

۱۰ غذای پرطرفدار اندونزی
۱۰ غذای پرطرفدار اندونزی
بهترین بستنی فروشی های تهران کجا هستند؟
بهترین بستنی فروشی های تهران کجا هستند؟
آمه زایکو؛ مجسمه ‌های شیرین و سنتی ژاپنی
آمه زایکو؛ مجسمه ‌های شیرین و سنتی ژاپنی
چطور در یک کشتی کروز، سالم و سرحال بمانیم (بخش سوم)
چطور در یک کشتی کروز، سالم و سرحال بمانیم (بخش سوم)