بلیط هواپیما

همه چیز درباره میدان پلازا مایور در مادرید

میدان پلازا مایور در مادرید(Plaza Mayor Square)

پلازا مایور نام میدانی بزرگ در مرکز شهر مادرید است که بین توریست ها و افراد محلی، از محبوبیت زیادی برخوردار است. این میدان که سراسر از مستطیل های متقارن تشکیل شده است، معماری یک دستی دارد. در ادامه همراه الی گشت باشید می خواهیم میدان پلازا مایور در مادرید را بیشتر به شما بشناسانیم:

میدان پلازا مایور مادرید
مطالب مرتبط:
۴ خیابان معروف در مادرید
توصیه هایی برای داشتن سفری مهیج به مادرید

میدان پلازا مایور در مادرید مشهورترین میدان این شهر است که نام آن در طول زمان بارها تغییر کرده است، با این حال در آخر به همین نام (Plaza Mayor Square) تغییر پیدا کرد.این میدان در طول دوره Hasburg ساخته شد و فقط چند قدم با میدان مشهور دیگر مادرید به نام Puerta del Sol فاصله داشت. این میدان در ابعاد ۱۲۹ در ۹۴ متر است و بوسیله ی یک ساختمان ۳ طبقه مسکونی با ۲۳۷ بالکن که رو به میدان است، محاصره شده است و به طور کلی، ۹ ورودی دارد.

پلازا مایور در آن زمان، با باغ هایی تزیین شده بود که در سال ۱۹۳۶، برداشته شد. در وسط این میدان، یک مجسمه ی برنزی از شاه فیلیپ سوم وجود دارد که در سال ۱۹۱۶ بوسیله ی  Jean Boulogne  و  Pietro Tacca ساخته شد.

میدان پلازا مایور در مادرید

درباره The Casa de la Panadería

ساختمان The Casa de la Panadería، ساختمانی فرهنگی و مربوط به شهرداری در بخش شمالی میدان پلازا مایور است.این ساختمان، ۴ طبقه از سطح زمین فاصله دارد و شامل یک طبقه ی بالایی به شکل اتاق زیر شیروانی است که در کناره ها بوسیله ی برج های زاویه داری احاطه شده است.

در قسمت وسطی این ساختمان، نماد بزرگی از آرم اسپانیا یعنی آرم قدیمی و سلطنتی اسپانیا وجود دارد. پلازا مایور صحنه ی اتفاقات و رویدادهای عجیب و غریب و بیشماری بوده است. بازارهای کریسمس، بازی های فوتبال، مراسم گاوبازی اسپانیایی ها و… همه و همه در این میدان اتفاق افتاده اند.

در میدان پلازا مایور در مادرید همچنین مغازه ها و کافه های سنتی زیادی وجود دارد، این میدان حالا جذابیت بسیار زیادی در بین مردم و گردشگرها دارد و به یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی مادرید تبدل شده است که سالانه هزاران بازدید کننده را به دیدن خود می کشاند.

The Casa de la Panadería

ساندویچ کالاماری ای که باید بخورید!

ساندویچ کالاماری (The Calamari Sandwich)، یکی از پختنی های مخصوص شهر مادرید اسپانیا است. این ساندویچ ویژه شامل تکه ای نان است که در آن کالاماری هایی که در آرد و تخم مرغ خوابانده شده و بعد سرخ شده اند، تشکیل شده است. گاهی اوقات روی این مواد، آبلیمو و سس مایونز هم اضافه می کنند. این ساندویچ به اندازه ای در مادرید معروف است که تقریبا در همه ی رستوران ها و کافه های آن به چشم می خورد و البته، یکی از غذاهای معروف میدان پلازا مایور در مادرید هم هست. بعد از  گشت و گذاری در شهر مادرید و بازدید از مناطق دیدنی آن، هیچ چیزی بهتر از توقفی در مرکز تاریخی شهر و میل کردن یک ساندویچ کالاماری نیست!

نکات سفر به مادرید و آنچه گردشگران نباید انجام بدهند!
نکات سفر به مادرید و آنچه گردشگران نباید انجام بدهند!
خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
کلیسای لا سئو، یکی از بهترین دیدنی های بارسلونا
کلیسای لا سئو، یکی از بهترین دیدنی های بارسلونا
آندورا کجاست؟+ ویدیو
آندورا کجاست؟+ ویدیو