هیجان بالن سواری در بهترین نقاط دنیا با مناظری باورنکردنی

با بالن سواری بهترین مناظر را از آسمان نظاره کنید.

بیش از دو قرن، انسان‌ها از بالن‌های هوای داغ برای سفر به اتمسفر و دیدن دنیا از دیدگاهی متفاوت استفاده می‌کردند. تجربه بالن‌سواری در شرایطی امن و راحت، بسیار هیجان‌انگیز است و هنوز هم بسیاری از این روش برای تماشای زمین از ارتفاع استفاده می‌کنند.

امروزه مسافران ماجراجو از هر نقطه‌ی دنیا می‌توانند بهترین منظره‌های دنیا و تمدن‌های باستانی را از بالن ببینند و به زیبایی و تفاوت‌های کره زمین از دیدگاهی دیگر تماشا کنند. در ادامه با الی گشت ۴ مکان از بهترین مقاصد گردشگری برای طرفداران بالن‌سواری را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط:
شهرهای بالونی و رنگی
تفریحاتی در دبی که نفس را در سینه حبس می کند
بالن سواری

Yarra Valley

«Yarra Valley» حدود یک‌ ساعت با «ملبورن» فاصله دارد. بالن‌سواری در این منطقه به بازدیدکنندگان تجربه‌ی پروازی امن و آرام برفراز تپه‌ها و دره‌های موجدار و قلم‌کاری شده توسط باغ‌های چهل‌تکه و مزرعه‌ها را به همراه تصویری دور از کوه‌های « Great Divide»‌ فراهم می‌کند. بالن‌های هوای داغ سرگرمی محبوبی در Yarra Valley هستند و بسیاری از تامین‌کننده‌ها آماده ارائه خدمات در این زمینه‌اند.

بالن سواری

Serengeti

«Serengeti» خانه بزرگ‌ترین پستانداران مهاجر در جهان است که از تانزانیا تا منطقه حفاظت‌شده «Masai Mara» در کنیا ادامه می‌یابد. یک پرواز بالنی برفراز Serengeti امکان تماشای حیوانات مختلف را در هر فصلی از سال فراهم می‌کند. در کنار حضور بیش از دو میلیون حیوان وحشی، غزال و گوره‌خر که در زمان مهاجرت از منطقه عبور می‌کنند، حیواناتی مانند شیر، کرگدن، زرافه، فیل و سایر موجودات عظیم نیز به وفور یافت خواهند شد. بهترین تامین‌کننده‌های بالن از شعله‌ی کم‌صدا استفاده می‌کنند که به بالن اجازه می‌دهد در طول پرواز برفراز حیات‌وحش غیرقابل تشخیص باقی بماند.

بالن سواری

منطقه حفاظت‌شده صحرای دبی

خیلی دور از ذهن نیست که بالن‌سواری‌ در اطراف شهر مجلل دبی همانند همه آیتم‌های این شهر لوکس و جذاب باشد. مسافران سپیده‌دم از نزدیکی برج خلیفه سوار بالون می‌شوند، به منطقه پرواز می‌روند تا آموزش‌های لازم را می‌بینند و سپس از پروازی یک ساعته لذت خواهند برد. این بالن‌ها ۱۲۰۰ متر برفراز تپه‌های مملو از شن غلتان و واحه‌های سبز رنگ ارتفاع می‌گیرند. جایی که مسافران می‌توانند چشم‌اندازی از شترها، غزال‌های معروف عرب، داشته باشند. سبد این بالن‌ها می‌توانند تا ۲۴ نفر را در خود جای دهند، اما بالن‌های سفارشی نیز وجود دارند که شامل بالن‌های دونفره هستند.

بالن سواری

Albuquerque

خانه بزرگ‌ترین دورهمی عاشقان بالن و بالن‌سواری در جهان، «البکرکی» (Albuquerquee) مکانی ایده‌آل برای مشاهده زیبایی‌های چشم‌نواز و صدها بالن معلق در هوای صاف منطقه میدوِست (Midwest) آمریکا است. هر سال ماه اکتبر بزرگ‌ترین شهر ایالت کزیک میزبان فستیوال جهانی بالن البکرکی (Albuquerque International Balloon Fiesta) است، که شامل کنسرت‌ و آتش‌بازی در کنار پرواز بالن در روز و شب است. بسیاری از مردم در این مراسم شرکت می‌کنند که تنها اتفاقات را از زمین مشاهده کنند، اما مسئولان همچنین به خدمات‌دهنده‌های مجاز اجازه ارائه بالن‌ به بازدیدکنندگان را می‌دهند.

آبشار قره سو و قصر خورشید در کلات نادری مشهد
آبشار قره سو و قصر خورشید در کلات نادری مشهد
با خیابان های معروف تفلیس آشنا شوید
با خیابان های معروف تفلیس آشنا شوید
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
آشنایی با پارک ملی دونیانا در اسپانیا، مکانی ایده آل برای پرنده نگری!
آشنایی با پارک ملی دونیانا در اسپانیا، مکانی ایده آل برای پرنده نگری!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code