بلیط هواپیما

واقعیت هایی جذاب درباره روسیه که نمی دانید!

 واقعیت هایی درباره روسیه

روسیه، بزرگ ترین کشور دنیا با طبیعتی بکر، دریاچه بینظیر بایکال، معماری زیبای ساختمان ها، موزه ها و مکان های فرهنگی اش هم برای هنردوستان و هم برای طبیعت دوستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. اگر دلتان هوای سفر به این کشور خاص و زیبا را دارد می خواهیم واقعیت هایی جذاب از روسیه بگوییم که شاید آن ها را ندانید، الی گشت را همراهی کنید.

روسیه
مطالب مرتبط:
پدیده شب های سفید در روسیه چیست؟
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه: راهنمای سفر

۱-هتل آستوریا در سن پترزبورگ جایی است که هیتلر وقتی این شهر را فتح کرد تصمیم گرفت که در آن جا جشن بزرگی برگزار کند.

۲-در موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ، که بزرگ ترین موزه این شهر است حدود ۷۰ گربه نگهداری می شود تا از هجوم جانوران جونده به گنجینه های تاریخی این موزه جلوگیری شود. این سنت از سال ۱۷۴۵ با تصویب الیزابت، دختر پتر کبیر، موسس سن پترزبورگ در این موزه اجرا می شود. این موزه حدود ۱۴ مایل راهروی مرمرین دارد.

گربه های آرمیتاژ

۳-در مسکو پارکی وجود دارد که در آنجا ردیفی از درختان را در کنار رودخانه می بینید که بر روی آن ها صدها بلکه هزارن قفل بسته شده وجود دارد. این قفل ها به عنوان نمادی از عشق ابدی زوج ها به هم، بر روی درختان قرار داده شده است. در این شهر وقتی زوجی ازدواج می کند آن ها اسم خود را  بر روی قفلی به شکل قلب می نویسند، آن را بر روی درخت های فلزی وصل می کنند و کلید آن را به رودخانه می اندازند.

درخت عشق

۴-در روز «سوبوتنیک» مردم شهرهای مختلف روسیه داوطلبانه خیابان ها را جارو زده و تمیز می کنند. این کار از بعد از انقلاب روسیه شروع شد و تا حالا ادامه دارد.

۵-قندیل هایی که در زمستان ها از ناودان  خانه های مسکو آویزان است آنقدر بزرگ اند که اگر بیفتند حتی ممکن است باعث مرگ افراد پیاده رو شوند!

۶-در ایستگاه متروی شهر Ploshchad Revolutsii مسکو، مجسمه برنزی از سگی وجود دارد که بینی آن درخشان است و اگر به آن دست بزنید خوش شانسی می آورد.

ایستگاه متروی

۷-مجسمه سگ دیگری هم در روسیه وجود دارد که مربوط به سگی است که در سال ۱۹۵۷ به فضا فرستاده شد.

۸-سوپ پای مرغ، غذایی سنتی در روسیه است.

۹-مردم روسیه در هنگام مهمانی، معمولا برای میزبان گل می برند. تعداد گل ها باید عددی فرد باشد جز در هنگام مراسم تدفین که تعداد گل ها قوانین خاص خودش را دارد.

۱۰در شهر سن پترزبورگ در کنار پلی که به قلعه «پیتر و پل» می رسد مجسمه ای از یک خرگوس صحرایی وجود دارد که یادآور خرگوش هایی است که در جزیره ای زندگی می کردند و در مقابل سیل هایی که در قرن های ۱۸ و ۱۹ آمده بود ایستادگی کردند. گفته می شود اگر با سکه ای به این مجسمه خرگوش ضربه بزنید خوش شانسی می آورد.

مجسمه خرگوش

۱۱-متوسط طول عمر مردان در روسیه فقط ۶۳ سال است که از کره شمالی و عراق هم کمتر است. در مقابل، متوسط طول عمر زنان ۷۵ سال است. دراین کشور، جمعیت زنان ۱۱ میلیون بیشتر از جمعیت مردان است.

۱۲-ترافیک در مسکو آنقدر سنگین است که بعضی از پولدارها برای فرار از آن آمبولانس کرایه می کنند.

۱۳-رستورانی در مسکو وجود دارد که همه کارکنان آن دوقلو هستند.

۱۴-در بسیاری از جاذبه های توریستی روسیه گردشگران خارجی باید هزینه ورودی خیلی بیشتری پرداخت کنند.

منبع: telegraph.co.uk

مسکو یا سنت پترزبورگ؟
مسکو یا سنت پترزبورگ؟
سنت پترزبورگ، بهترین مقصد گردشگری برای اروپا در سال ۲۰۱۶
سنت پترزبورگ، بهترین مقصد گردشگری برای اروپا در سال ۲۰۱۶
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه
تصاویری جالب از زندگی روزمره عشایر روسیه!
تصاویری جالب از زندگی روزمره عشایر روسیه!