بلیط هواپیما

وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!

خانه جیم تامپسون در تایلند

بانکوک از آن شهرهای دیدنی تایلند در جنوب شرق آسیاست که به زنده بودن و بازارهای روی آب و مراکز خرید فوق العاده معروف است اما اینها تنها بخشی از جذابیت های این شهر است. اینجا مملو از بناها و آثار تاریخی و فرهنگی است که هر کدام با داستان های جالب خود می توانند شما را مجذوب خود کنند. یکی از آنها موزه خانه جیم تامپسون است! کسی که اسمش هیچ شباهتی به اسم های تایلندی ندارد چرا که اصلا تایلندی نبوده است. او یک سرباز آمریکایی در جنگ جهانی دوم بود که بعد از تمام شدن دوران خدمتش در جنگ تصمیم می گیرد در تایلند بماند و صنعت ابریشم این کشور را احیا کند، با رشد این صنعت در تایلند او به یک تاجر معروف در دنیا معروف شد. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به خانه ی جیم تامپسون در بانکوک بزنیم.

خانه جیم تامپسون در تایلند
مطالب مرتبط:
دشت عجایب نیلوفر قرمز در تایلند
بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!

جیم تامپسون زمینی در یکی از روستاهای بانکوک به نام Ban Krua خریداری کرد و در آن ۶ خانه از چوب ساخت. چوب در خانه ی او حرف اول را می زند، خانه ای که  در آن ترکیب شگفتی از زندگی آمریکایی و زندگی سنتی تایلندی به چشم می خورد. دکوراسیون خانه ی او با معماری کلاسیک، سنتی و سلطنتی شکل گرفته است. وسایل و اشیا با هنرمندی خاصی در خانه چیده شده اند و زیبایی آنها زیر روشنایی نورپردازی خانه زیباتر شده است.

با ورود به موزه ی خانه جیم تامپسون، تصویر خانه های چوبی با وسایل دکوری قدیمی در کنار گیاهان درختان اطراف خانه بدون شک برای یک گشت و گذار چند ساعته وسوسه تان می کند. در این خانه به خوبی می توانید از روند احیای ابریشم در تایلند مطلع شوید. اتاق ها و طبقات خانه مملو از وسایل، تزئینات و مجسمه های سنگی و چوبی است که تامپسون با دقت و ظرافت آنها را انتخاب کرده است.

ورودی خانه جیم تامپسون در تایلند

روی دیوارهای خانه آویزهای هنری و سنتی با شکل و شمایل های مذهبی قرار گرفته است، حتی آشپزخانه ی آن نیز مملو از ظرف و ظروف سنتی تایلندی است. اما در برخی قسمت های این خانه نیز نمادی از زندگی آمریکایی را می بینید، برای مثال تایلندی ها در آن زمان حمام و دستشویی خانه هایشان را در بیرون از خانه می ساختند اما در اینجا آنها در داخل خانه قرار گرفتند. اگر مسافر شهر بانکوک هستید پیشنهاد می کنیم سری به این موزه خانه بزنید و به هزار توهای آن سرک بکشید، هر گوشه ی این خانه دیدنی است.

شاید برایتان سئوال باشد سرنوشت جیم تامپسون چه شد؟ باید بگوئیم قصه ی زندگی او غم انگیز تمام شد، چرا که او در یکی از روزهای سال ۱۹۶۷ با رفتن به ارتفاعات مالزی ناپدید شد و بعد از آن هیچ خبری از او نشد، اما یادگار با ارزشی از او ماند.

بعد از گم شدن او بنیادی به نام جیپ تامپسون تشکیل شد تا مسئول خانه و دارایی های تامپسون شود. از آن زمان تا به الان این بنیاد خانه ی جیپ تامپسون را به عنوان یک موزه مدیریت می کند، در طی این سال ها در محوطه ی خانه یک کافه ی هنری، یک مرکز و فروشگاه هنری نیز در اینجا ایجاد شد، نشستن در کافه ی اینجا و تماشای محوطه ی خانه تجربه ی لذت بخشی برایتان می شود.

به خاطر بسپارید که ساعت بازدید از خانه ی او از ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر است.

داخل خانه جیم تامپسون در تایلند

تصویری از جیم تامپسون در خانه اش

پارچه های ابریشمی در اتاق ها و سالن های خانه فضا را زیباتر کرده اند.

نمایی از داخل خانه جیم تامپسون در تایلند
جاذبه های دیدنی کمتر شناخته شده تایلند
جاذبه های دیدنی کمتر شناخته شده تایلند
هزینه های سفر به پوکت
هزینه های سفر به پوکت
هیجان ورزش های آبی در پوکت + ویدیو
هیجان ورزش های آبی در پوکت + ویدیو
بهترین اقامتگاه های ساحلی تایلند
بهترین اقامتگاه های ساحلی تایلند