ژوهانسبورگ، شهری به رنگ طلا

دیدنی هایی از ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ بزرگ‌ترین شهر در آفریقای جنوبی است که از گذشته به دلیل داشتن منابع و معادن فراوان سرزمینی ثروتمند بوده است. این شهر به خاطر داشتن معادن بزرگ طلا «شهر طلایی» لقب گرفته است. در این یادداشت برخی از دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی می‌کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ژوهانسبورگ شهر طلایی
چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کرد؟

The Apartheid Museum

موزه آپارتاید

این موزه در سال ۲۰۰۱، چند سال پس از فروپاشی دولت آپارتاید، تاسیس شد. این موزه تاریخ آپارتاید را در قالب عکس، آثارهنری، بریده روزنامه‌، مدارک شخصی و… به تصویر کشیده است. با قدم زدن در این موزه به تاریخ آفریقا پا می‌گذارید و از ناگفته‌هایی درباره سختی‌هایی که سیاه‌پوستان تحمل کرده‌اند و ظلمی که برآنان رواداشته شده آگاه می‌شوید. این موزه با معماری جالب توجه‌اش یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در ژوهانسبورگ است.

Address: Cnr Northern Parkway & Gold Reef Road, Ormonde, Johannesburg Official

site: http://www.apartheidmuseum.org

Gold Reef City

 گلد ریف سیتی

از معدن گلد ریف سیتی که در هشت کیلومتری مرکز شهر قرار دارد تا چند سال پیش طلا استخراج می‌شد. حالا بعد از تمام شدن منابعش، کاربری آن تغییر کرده و به یک جاذبه توریستی بدل شده است. در این مرکز که برای تمامی اهالی خانواده جذاب خواهد بود، مجموعه‌ای شامل پارک، مغازه، سالن تئاتر، رستوران و… ایجاد شده است. بازدیدکنندگان می‌‌توانند با رزرو کردن تور معدن طلا تصویر شفاف‌تری از کارگران این معادن داشته باشند.

Address: Shaft 14, Northern Parkway, Johannesburg Official

Wits Art Museum

موزه ویتز آرت

این موزه شگفت‌انگیز در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است و آثاری از هنر آفریقایی را به نمایش می‌گذارد. در موزه ویتزآرت می‌توانید آثاری از هنرمندان آفریقای جنوبی، مرکزی و غربی را مشاهده کنید. در این موزه که وابسته یه یکی از دانشگاه‌های آفریقاست می‌توانید نمودهایی از هنر مدرن را ببینید و بعد از بازدید از یک وعده غذا یا میان‌وعده در کافه محبوب موزه لذت ببرید.

Address: 1 Jan Smuts Avenue | University of the Witwatersrand, Johannesburg 2001, South Africa Phone Number: +27 11 717 1365

lion park

پارک شیرها

برای رسیدن به این پارک کافی‌ست کمتر از یک ساعت از شهر ژوهانسبورگ دور شوید. این پارک برای کسانی که عاشق حیوانات هستند و از نزدیک شدن به حیات وحش لذت می‌برند گزینه مناسبی است. بازدیدکنندگان می‌توانند شیرها را بغل کنند، در کنار یوزپلنگان راه بروند و در کنار زرافه‌ها وقت بگذرانند. شما می‌توانید با رزرو کردن یک تور طی رانندگی شترمرغ‌ها، سگ‌های وحشی، گونه‌هایی از بز وحشی و چیتاها را ببینید. همچنین رزروکردن تور عکاسی در این پارک امکان پذیر است.

Address: R114, Honeydew, 1747 Official

jacaranda trees pretoria

پرتوریا

حدود۵۵ کیلومتر بعد از ژوهانسبورگ به پرتوریا، پایتخت اداری آفریقای جنوبی، می‌رسید. این شهر ارزش آن را دارد که برای بازدید از آن وقت بگذارید. در پرتوریا ساختما‌ن‌های تاریخی و موزه‌های بسیاری وجود دارد. درخت جوالدوز در فصل بهار این شهر را به رنگ بنفش در می‌آورد که بسیار دیدنی‌ است. در سفر به پروتوریا از باغ ملی گیاه‌شناسی، پارک آزادی، باغ وحش بزرگ و بنای یادبود ‌Voortrekker بازدید کنید و از طبیعت آرام و حیات وحش متنوع لذت ببرید.

پارک ملی کالاهاری در آفریقای جنوبی
بهترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی
آنچه از آفریقای جنوبی نمی دانید
از گشت و گذار در آفریقای جنوبی لذت ببرید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code