ووژن، شهر آبی چین با قدمتی ۱۳۰۰ ساله!

ووژن، شهر آبی چین | Wuzhen

کشور پهناور چین به دلیل وسعت و تنوع آب و هوایی که دارد، جاذبه های بسیاری نیز دارد. برای دیدن و بازدید یکی از جاذبه های چین می بایست به جنوب چین و کناره رود یانگ تسه بروید. در این منطقه ووژن، شهر آبی چین یکی از شهرهای شناور بر روی آب قرار دارد. بسیاری از گردشگران تصور می کنند که تنها ونیز ایتالیا شهری ساخته شده بر روی آب است. در صورتی که در اطراف جهان و در کشورهای مختلف دنیا می توان مشابه آن را پیدا نمود. ووژن، شهر آبی چین یکی از شهرهای توریستی چین است که امروزه بازدید از آن در  اکثر تورهای تفریحی به چین گنجانده شده است. مجله الی گشت اگر چه بیشتر مسیرهای گردشگری را معرفی نموده است اما گشت زنی در میان آبراهه های شهر ووژن چین آن هم با تاکسی های آبی جاذبه دیگری است.

ووژن از روستاهای شناور جهان-ووژن، شهر آبی چین
مطالب مرتبط:
گوانگجو، دروازه جنوبی چین
معرفی کامل استان های کشور چین
پارک‌های ملی چین و طبیعت بی نظیر این کشور

تنها تصور خود را به قایق رانی در میان ساختمان های این شهر، محدود نکنید. در اینجا، با قدمت ۱۳۰۰ ساله روبرو هستید. بنابراین پل های سنگی قدیمی، کنده کاری های چوبی بی نظیر طبعا تاریخی و حتی کرجی ها و قایق های قدمت دار، برای بازدید شما مسافران وجود دارد. در ادامه نه تنها با تک تک جاذبه های ووژن، شهر آبی چین آشنا می شوید، بلکه می توانید نحوه دسترسی به این شهر، اقامتگاه ها و تصاویر آن را نیز، بخوانید و ببینید.

این شهر از هانگزو تنها ۵۰ دقیقه با اتوبوس فاصله داشته و دارای دو بخش شرقی و غربی است. بخش شرقی دونگژا پر از جاذبه های دیدنی و توریست هاست. در بخش غربی شیژا هم بیشتر مغازه ها و اقامتگاه ها قرار گرفته اند. پیشنهاد ما برای بازدید و اقامت در این شهر تاریخی بین یک تا ۳ روز اقامت است.

ووژن، شهر آبی چین- آبراهه ها و خانه ها

بهترین زمان بازدید از ووژن

بهار را بهترین فصل بازدید از ووژن، شهر آبی چین می دانند. ماه های فروردین تا خرداد، آب و هوا و دما در ووژن بسیار مطبوع بوده و مناظر هم بسیار دیدنی و دل انگیز هستند. مه صبحگاهی هم، صحنه های تاریخی شهر را بسیار دیدنی می کند. برای بازدید، پاییز را هم به شما پیشنهاد می دهیم. آسمان صاف و هوای خنک پاییزی، سفر به ووژن چین را در اولویت بیشتر گردشگران قرار می دهد.

زمستان هر چند که هوا تقریبا سرد است رطوبت هوا تا حدی این سرما را کاهش داده و خلوتی شهر، موقعیت مناسبی برای گردش است. قیمت های پایین تر و توریست کمتر موقعیت خوبی برای گردشگران است.

اگر در هوای گرم و مرطوب اذیت می شوید، تابستان را برای سفر به ووژن، شهر آبی چین پیشنهاد نمی دهیم.

بهار ووژن، شهر آبی چین
جاذبه های منطقه دونگژا:
  • نمایش سایه
  • نمایش های رزمی
  • نمایش آکروبات بازی بر روی شاخه های بامبو
جاذبه های منطقه شیژا:
  • مناظر آرام و ساکت آبراهه ها در روز و محیطی مناسب قایق رانی و تماشای محیط زندگی مردم و خانه های چوبی (بیشتر ساخت و سازها و خانه های قدیمی را در این قسمت از شهر خواهید دید)
  • بسیاری از خانه های این منطقه دوباره بازسازی شده تا نشان دهنده معماری قدیمی و اصیل ووژن، شهر آبی چین باشد.

شکم گردی در میان ووژن، شهر آبی چین

در کناره های رود و مخصوصا در مناطقی که رفت و آمد گردشگران و ترویست ها زیاد است، به راحتی می توانید غذاهای دریایی چینی را سفارش دهید. این منطقه تنها به خاطر غذاهای دریایی اش معروف نیست. بلکه در اینجا می توانید کینگ توآن (Qing Tuan) یا همان کوفته برنجی های رنگی شیرین، کیک گوسائو و گوشت نیم پخته با سس سویا را هم امتحان کنید.

پل های سنگی ووژن، شهر آبی چین

جاذبه های دیدنی شهر ووژن چین

اگر می خواهید که بیشتر به شما خوش بگذرد، همرنگ جماعت شوید. به این معنی که غذاهای چینی و محلی این ناحیه را سفارش دهید. لباس هایی محلی با چاپ های آبی رنگ را بگیرید. در مسیرها و خیابان های قدیمی قدم بزنید، در حالی که چتر مدل چینی را بر روی سرتان گرفته اید. اینگونه یکی از تجربه های زیبای زندگی تان را بسازید.

تنها به قدم زدن در خیابان های سنگی و قدیمی اکتفا نکنید. در بازدید خود، سعی کنید که در فعالیت های محلی هم شرکت کنید. به طور مثال، در طول خیابان طولانی شهر، جشنی برگزار می شود. این جشن عموما در طول فصل زمستان برپا می شود. در این جشن، میزی طویل و بزرگ در خیابان اصلی و طولانی شهر می چینند و بر روی آن انواع غذاها را می گذارند. تمام مردمی که از گوشه و کنار جهان برای بازدید وارد ووژن، شهر آبی چین شده اند، در پشت این میز غذا می نشینند. با یکدیگر صحبت می کنند و خوش می گذرانند.

در طول تابستان اما جاذبه های دیگری انتظار شما را می کشد. در این فصل سبزیجات تازه فصلی به همراه میوه های تابستانی بر روی قایق ها و در آبراه ها به فروش می رسند. بازار قایق های شناور ووژن، شهر آبی چین یکی از جاذبه های دیدنی این منطقه است.

در مواجهه با فرهنگ قدیمی و تاریخی چینی، باید بگوییم که ووژن، شهر آبی چین در واقع از بسیاری از جهات، مدرن به حساب می آید. به طور مثال در هر گوشه از شهر و آبراهه ها، می توانید به اینترنت وای فای رایگان شهر دسترسی داشته باشید. همچنین گردشگران و توریست هایی که کارت های پرداخت بین المللی دارند، در هتل ها و رستوران ها می توانند از آن ها استفاده کنند.

از مهم ترین اتفاقات و همایش های جهانی که در این شهر رخ داده است، می توان به کنفرانس جهانی اینترنت اشاره کرد. این کنفرانس در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۴ در این شهر برگزار شد که از دستاوردهای آن برای ووژن، شهر آبی چین اینترنت رایگان وای فای برای آن بود.

جاذبه های دیدنی و شبانه ووژن، شهر آبی چین

کجا اقامت داشته باشید؟

هتل تونگ آن هتل (Tong An Hotel) از هتل هایی است که در شیژا قرار گرفته و بزرگترین هتل این منطقه است. امکانات و انواع اتاق ها، به شما امکان انتخاب اتاق مورد نظرتان می دهد. همچنین بیشتر اتاق ها رو به آبراهه ها، تراسی کوچک دارند. بعضی از اتاق های استاندارد نیز نمایی از دریاچه یوآنبائو دارند.

هتل ژائومینگ (Zhaoming Hotel) از هتل های نوساز در این منطقه بوده که با درخت های بومی طراحی شده است. این هتل تنها یک نوع تایپ روم داشته و فضای جالبی با دو تخت یک نفره برای اجاره در اختیار مسافران قرار می دهد.

چطور خود را به ووژن، شهر آبی چین برسانید؟

از ۳ شهر مهم و بزرگ چین می توانید برای بازدید از ووژن، شهر آبی چین اتوبوس سوار شوید. همچنین اگر به دنبال قطار هستید، می توانید تا تانگشیانگ (Tongxiang) قطار گرفته و از آنجا مسیر کوتاهی را اتوبوس سوار شوید.

از شانگهای (Shanghai):

بیشتر گردشگران چین وارد شانگهای می شوند، به همین خاطر مسیر دسترسی به ووژن، شهر آبی چین را از شانگهای توضیح می دهیم. خود را به ایستگاه اتوبوس جنوبی بین شهری شانگهای برسانید. هر یک ساعت اتوبوس های ووژن با مبلغ ۵۵ یوآن حرکت می کننند. پس از رسیدن به این شهر آبی هم، باید اتوبوس های محلی K350 را به مقصد شیژا سوار شوید. اتوبوس های K350 هر ۵ تا ۱۰ دقیقه این مسیر را طی می کنند. در نتیجه اگر صبح زود راه بیفتید، به راحتی می توانید تور یک روزه ای را برای بازدید از این شهر روی آب داشته باشید.

بازدید از ووژن، شهر آبی چین-
از هانگزو (Hangzhou):

از ایستگاه مرکزی مسافربری هانگزو (Jiubao Passenger Transport Center) اتوبوس سوار شوید. اتوبوس های ووژن هر ۲۵ دقیقه و با کرایه ۳۱ یوآن حرکت می کنند. حرکت این اتوبوس ها از ساعت ۰۷:۰۰ صبح تا ۱۸:۲۰ هر روز انجام می شود. اگر چه قطار را جزو راحت ترین وسایل نقلیه می دانیم اما برای رسیدن به ووژن، شهر آبی چین چون بایستی زیاد خط عوض کنید، پیشنهاد ما همان قطار است.

یکی از خوبی های سفر از هانگزو به ووژن این است که می توانید از فرودگاه بین المللی هانگزو اتوبوس های ووژن را سوار شده و پس از ۱۱۰ دقیقه به این مقصد توریستی و گردشگری برسید. هزینه این اتوبوس ها ۴۲ یوآن است. در ووژن برای رسیدن به منطقه گردشگری و تفریحی شیژا می بایست اتوبوس K350 را سوار شوید. اتوبوس های فرودگاه به مقصد ووژن، از ساعت ۰۹:۱۰ صبح تا ۲۱:۱۰ حرکت دارند.

از سوژو (Suzhou):

از ایستگاه جنوبی اتوبوس سوژو می توانید به ووژن، شهر آبی چین ووژن اتوبوس بگیرید. هر روزه ۶ حرکت به سمت این شهر توریستی وجود دارد. قیمت و هزینه این اتوبوس ها ۳۵ یوآن برایتان تمام می شود.

بافت شهری در ووژن، شهر آبی چین

چطور بین دو منطقه دونگژا و شیژا در ووژن، شهر آبی چین رفت و آمد کنید؟

بیشتر تورها و قایق هایی که شما را در میان محله های ووژن، شهر آبی چین جابه جا می کنند، ساعت های مخصوصی برای حرکت دارند. اگر زمان برای شما اهمیت ندارد، در طول روز هر زمان که به این شهر توریستی و گردشگری وارد شدید، می توانید سوار این قایق های اتوبوسی شوید. برای کسانی که ساعات دقیق حرکت این قطارهای اتوبوسی را می خواهند و از معطل شدن دوری می کنند، جدول زیر را تهیه نموده ایم:

  • حرکت از شیژا به دونگژا: ۰۷:۳۰ تا ۱۷:۳۰
از دونگژا به شیژا:

روزهای دوشنبه تا پنج شنبه: ۰۷:۴۰ – ۱۷:۲۰

روزهای جمعه تا یکشنبه: ۰۷:۴۰ – ۱۷:۳۵

  • نکته: برای سوار شدن به قایق تفریحی شیژا باید ۵ یوآن چین بپردازید. اگر کارت اقامتگاه هتل داشته باشید، با ارائه آن می توانید رایگان در این تور قایق سواری شرکت کنید.

منبع: travelchinaguide.com

بدروم و هشت جاذبه گردشگری برترش
بدروم و هشت جاذبه گردشگری برترش
بوسانگ، شهر چترها و رنگ‌ها
بوسانگ، شهر چترها و رنگ‌ها
اتاق های مخفی در جاهایی که به ذهنتان هم خطور نمی کند
اتاق های مخفی در جاهایی که به ذهنتان هم خطور نمی کند
۵ اثر رمزآلود بازمانده از دوران باستان
۵ اثر رمزآلود بازمانده از دوران باستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code