راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور

سفارت استرالیا کجاست؟ چگونه ویزای استرالیا بگیریم؟

استرالیا یکی از کشورهای پهناور در نیمکره جنوبی جهان است. این کشور به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا و به عنوان اصلی ترین کشور در قاره اقیانوسیه به شمار می رود. علت آن هم این است که این کشور از تمامی جهات با اقیانوس های بزرگ جهان محاصره شده است.  استرالیا از آب و هوای معتدل و همینطور جاذبه های گردشگری و طبیعی زیادی برخوردار هست. اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید ویزای استرالیا را از طریق سفارت این شرکت دریافت کنید. ویزای استرالیا به عنوان یکی از معتبرترین ویزاها در جهان معرفی شده است. این که چطور بخواهید ویزای استرالیا را دریافت کنید و یا حتی از کجا بخواهید آن را سفارش دهید را الی گشت به شما خواهد گفت پس با ما همراه باشید.

ویزای استرالیا

اطلاعات کلی از سفارت استرالیا

مطالب مرتبط:
استرالیا و پارک های ملی شگفت انگیز!
طبیعت استرالیا را در این مسیرها کشف کنید

یکی از معتبرترین ویزاها در دنیا مربوط به ویزای استرالیا می شود. اعتبار این پاسپورت بسیار زیاد است، از طرفی کشور استرالیا به دلیل موقعیت های خوبی که مهاجران فراهم آورده از جمله شرایط مناسب تحصیلی، کاری و همینطور گردشگری افراد زیاد را به سمت دریافت ویزای این کشور سوق داده است. کشور استرالیا دارای ویزاهای مختلفی است :

آدرس: سفارت کشور استرالیا در تهران خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲ قرار دارد.

تلفن تماس سفارت : ۸۸۷۲۴۴۵۶

شماره فکس :  ۸۸۷۱۴۱۲۱

کد پستی : ۱۵۸۷۵-۴۳۳۴

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰

ایمیل : immigration.tehran@dfat.gov.au

وب سایت رسمی:  iran.embassy.gov.au

قبل از مراجعه به سفارت استرالیا حتما تماس بگیرید و وقت قبلی دریافت کنید.

سفارت و ویزای استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا

اگر جزء کسانی هستید که می خواهید ویزای استرالیا را دریافت کنید. علاوه بر فرم تقاضای ویزای استرالیا باید مدارک زیر را هم به سفارت استرالیا تحویل دهید. همچنین مدارک فارسی باید تماما به انگلیسی ترجمه رسمی شوند و از هر کدام یک سری کپی در پرونده شما موجود باشد. اصل مدارک شما پس از صدور ویزا، به شما بازگردانده می شود.

 • گذرنامه
 • شناسنامه ایرانی
 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۶
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ سال
 • ارائه مدارکی جهت مشخص نمودن توانایی مالی شما برای گردشگری در کشور استرلیا ( به طور مثال گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر)
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده برگشتن شما به کشور است به طور مثال اگر دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل، اگر کارمند هستید گواهی اشتغال به کار و اگر کارفرما هستید مجوز کسب خود را باید به سفارت تحویل بدهید.
 • در آخر هم باید مبلغ ۱۳۵ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا جهت صدور ویزا پرداخت کنید، که لازم به ذکر این این مبلغ در صورت رد درخواست شما قابل باز پس گرفتن نمی باشد.

امکان پرداخت هزینه ویزای استرالیا به صورت اینترنتی امکان پذیر است.

موارد مهم جهت اخد ویزای استرالیا

 • حداقل ۶ ماه باید از اعتبار گذرنامه شما جهت سفر به استرالیا گذشته باشد.
 • اگر دارای دعوت نامه از بستگانتان در استرالیا هستید، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان شما در استرالیا باید به مدارک شما ضمیمه بشود.
 • مدت زمانی که برای تکمیل پرونده شما طول می کشد ۳ الی ۵ هفته است.
ویزای استرالیا

انواع ویزاهای استرالیا

برای گرفتن ویزای استرالیا شما باید یکی از موارد زیر را در رزومه درخواستیان داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مرتبط با سفارت استرالیا مراجعه کنید، تا اطلاعات کاملتری کسب کنید.

۱- ویزای مهاجرت همسر

مناسب برای افرادی است که با شخصی که تابعیت استرالیایی یا که مقیم آنجا است ازدواج کرده متقاضی در صورتی که دو سال با همسرش زندگی کند می تواند اقامت دائم استرالیا را دریافت کند.

۲- ویزای مهاجرت والدین

ویزای والدین برای آن دسته از افراد در گرفته شده است که  نیمی از فرزندانشان در استرالیا اقامت دائم یا شهروندی دارند. به طور مثال پدر و مادرهایی که دارای ۴ فرزند هستند باید حداقل ۲ فرزند آنها مقیم کشور استرالیا باشند و اگر ۵ فرزند دارند حداقل باید ۳ فرزند آنها دارای اقامت دائم استرالیا داشته باشند.

۳- ویزای آخرین فرد بازمانده

این ویزا برای افرادی است که تمامی اقوام درجه یک آنها مقیم کشور استرالیا هستند و هیچ فردی را در ایران ندارند.

۴- ویزای دانشجویی

این ویزای برای تمامی افراد جهت تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری مجاز است. اما لازمه آن داشتن مدرک زبان IELTS  با نمره بالاتر از ۶٫۵ است. و همینطور ارائه مدرکی مبنی بر توانایی ساپورت مالی به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا است که این مبلغ حدودا نزدیک به ۹۰ میلیون تومان می شود.

۵- مهاجرت از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری

ویزای تجارت مخصوص کسانی است که میخواهند در کشور استرالیا سرمایه گذاری نمایند، که معمولا ۴ سال است و ۲ سال هم تمدید می شود. اگر فرد بتواند پس از گذشت دو سال تجارت موفقیت آمیزی را ارائه دهد به او اقامت دائم توسط کشور استرالیا داده میشود.

۶- ویزاهای موقت شامل انواع ویزاهای توریستی

این نوع ویزا برای افرادی است که سفر کوتاه مدت به کشور استرالیا را دارند و قرار نیست مدت زمان طولانی در این کشور اقامت کنند.

۷- ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص ( برای این مورد شما باید مواردی که در زیر بیان می کنیم را مد نظر داشته باشید.)

چند نکته مهم برای دریافت ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص  در استرالیا:

 • بهتر است بدانید برای گرفتن اقامت دائم ویزای استرالیا سن شما باید کمتر از ۴۴ سال باشد.
 • سابقه کاری یکی دیگر از این نکات مهم گرفتن ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص در استرالیا است. شما باید سابقه کاری در یک محل کاری معتبر را داشته باشید و در گواهی شما باید جزئیاتی از قبیل طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف شما در گواهی سوابق کاری شکا ذکر شود. طول مدت زمان سابقه کاری شما به نسبت رشته تحصیلتان متفاوت است. برای بعضی از رشته ها تحصیلی که مثل فوق دیپلم های فنی حداقل ۵ سال سابقه کار و برای اکثر رشته ها دانشگاهی ۳ سال سابقه کار نیاز است.
 • شما باید دارای یک مدرک تحصیلی معتبر باشید. منظور از معتبر این است که مدارک لیسانس به بالا باید مورد تایید مراکز علمی استرالیا باشد. اینکه شما به طور تجربی حرفه ای را بلد باشید برای سفر به کشور استرالیا کافی نیست.
 • خوب است بدانید برای سفر به استرالیا زبان رسمی این کشور انگلیسی است، به همین دلیل یکی از شرایط صدور ویزای استرالیا باید نمره امتحان شما در آیلتس (IELTS) 6 یا ۷ شده باشد تا پرونده صدور ویزای شما توسط سفارت باز شود. پس بهتر است تلاش خود را در این زمینه کنید تا نمره مناسبی اخذ کنید.
  • محمد خورسند

   سلام، محمد هستم ۳۶ساله.دیپلم صنایع چوب دارم(دارای مدارک فنی درودگری درجه ۲،منبت کار درجه ۲و۱و کابینت سازی درجه ۲و ۱)همینطور مدرک آرایشگری درجه ۲٫حدود ۱۵سال سابقه کار در زمینه مدارک صنایع چوب دارم و هم‌اکنون در حال گذراندن دوره آیلتس هستم. آیا شانسی برای مهاجرت و کار در استرالیا دارم؟

 1. مرجانه

  برای فردی که چند سال سابقه زندگی و کار در استرالیا را داشته و پس از ۸ سال مراجعت به ایران دوباره قصد سفر تحت ویزای کار یا دانشجویی را دارد چه شرایطی هست؟

 2. فاطمه

  سلام بنده ۲۴ سال سن دارم و مدارک تحصیلی من (مقطع پیش دانشگاهی )را دفتر دار مدرسه گم کرده همه هم حق به جانب او گرفته اند و حتی آموزش و پرورش هم پاسخگوی من نیست آیا میتونم برای ادامه تحصیل به استرالیا بیام؟؟؟؟چون با این اوصاف نمیتونم بدون مدرک پیش دانشگاهی به دانشگاه های ایران برم راهی هست که بشه به من کمک کرد یا نه

 3. Morteza

  سلام بنده در کار دکوراسیون داخلی هستم و همیشه تنهای و شخصی کار کردم و وابسته به هیچ شرکتی نبوده ام و الان میخوام میبرم استرالیا باید چه کارهای انجام بدم؟

 4. احمد

  سلام.من۳۰سالمه دیپلم برق دارم.پنج سال هم سابقه اداره برق دارم.میخوام باخونواده برم استرالیا وویزای کاری بگیرم.میشه راهنمایی کنید؟ممنون

 5. ایرج شاه محمدی

  سلام ایرج هستم از تهران، دارای ۲ فرزند( یک دختر و یک پسر) تولید کننده پرده های تزیینی هستم، کار فرما هستم میخواستم شرایط رفتن و اقامت به استرالیا را بدونم

 6. میلاد

  سلام دانشگاهی که برای مقطع دکترا تو استرلیا بع من پذیرش داده مدرک تافل رو هم قبول داشت و من نمره ۸۰ تافل رو بهش ارائه دادم و اونا هم قبول کردن، حالا با همین تافل ۸۰ می توم برم سفارت برای ویزا و این که مشکلی از نظر ویزا برام پیش نمیاد؟

 7. فرحناز

  باسلام وخسته نباشید. پسر من بورسیه گرفته برا استرالیا والان از خردادماه۹۷اقدام به اخذ ویزا کرده ولی متاسفانه هنوز جواب نیومده شما از علتش اطلاع دارین یاهمچین مواردی تا بحال پیش اومده؟ومااز کجا میونیم از وضعیت ویزا مطلع بشیم.

 8. مرجانه

  سلام.فقط نظرات در صفحه گذاشته شده. جواب سوالاتمون رو در کجا باید بخونیم؟ مرسی… و اینکه درباره شرایط ویزای توریستی اطلاعات بسیار مختصر بود اگه ممکنه کاملتر توضیح بدید ممنون میشم. از مبلغ ودیعه مالی و لزومِ مدرکِ آیِلتس. ممنونم

 9. مرجانه

  صفحه و توضیحات شما بسیار کامل و خوب هستن. نمیدونم آخرین اخبارِ این صفحه مربوط به چه تاریخی هست البته. اما خیلی منتظرم برای گرفتنِ جوابِ سوالاتم. ممنونم

  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه اطلاعات کاملتر و دقیق تری را بگیرید بهتر است که به سفارت استرالیا تماس بگیرید، قطعا راهنمایی های بروزتری را به شما ارائه خواهند داد.
   آدرس: خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲
   تلفن امور ویزا و مهاجرت استرالیا: ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱ (زمان پاسخگویی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد