بلیط هواپیما

طبیعت استرالیا را در این مسیرها کشف کنید

حس خوب طبیعت استرالیا 

حتما تا به حال شنیده اید که استرالیا یک قاره ی زیبا و چشم نواز است. اما این پنج مسیر طبیعت گردی این صفت ها را به اوج می رسانند. شما می توانید طبیعت استرالیا، حیات وحش و چشم انداز منحصر به فرد آن را از جمله پارک های ملی و مناطق میراث جهانی در اینجا پیدا کنید. جنگل های باستانی را در حاشیه شهرهای مدرن پیدا کنید و در کوه های برفی استرالیا زندگی کنید. شما همچنین در سفر به استرالیا می توانید به حیوانات استرالیایی در زیستگاه های طبیعی خود دسترسی پیدا کنید. جنگل های بارانی، دامنه کوه های سرسبز، دریاچه های زیبا و اقیانوس، این حس را برای شما به ارمغان می آورد تا کفش هایتان را به پا کنید و در این زیبایی غرق شوید. با الی گشت باشید تا مسیر های زیبای پیاده روی در طبیعت استرالیا را تجربه کنید.

استرالیا

پیاده روی در دامنه کوه های استیرلینگ

مطالب مرتبط:
مسیر های طبیعت گردی بریزبن، استرالیا
باغ وحش تارونگا، معروف ترین باغ وحش استرالیا

دامنه کوه های استرلینگ که در ۲۰۰ مایلی جنوب شرقی پِرت و در ارتفاع بالایی واقع شده است، به شما مژده ی یک منظره ی زیبا از مناطق دشتی کویری استرالیا را می دهند. بر بالای قله ی ۱۱۰۰ متری (انتهای مسیر و بالاترین نقطه) به شما چشم اندازی فوق العاده از زمین های زراعی اطراف و اگر عمیق تر نگاه کنید اقیانوس پاداش داده می شود!

برای رسیدن به آنجا به پارک استیرلینگ رنج کاراوان رفته و با یک اتوبوس به نقطه شروع مسیر یعنی مت الن بروید. مسیر پیاده روی در طبیعت استرالیا در میان گیاهان بومی که در اواخر تابستان زمین را پوشش می دهند، عبور می کند. چشمان خود را برای دیدن عقاب دم گوه ای، مارمولک گوآنا و طوطی های ارغوانی (که در میان درختان صمغ و گوشتخوار پنهان شده اند) آماده کنید. در این مسیر امکانات وجود ندارد، بنابراین مقدار مورد نیازی آب با خود حمل کنید و به جای چادر در یکی از غارهای خالی متعددی که در طول مسیر وجود دارند، اطراق کنید.

طول مسیر: نزدیک به ۲۸ کیلومتر (دو تا سه روز)

درجه سختی: زیاد

بهترین زمان سفر:‌ مرداد تا مهر

استیرلینگ

مسیر تاسمانیان اُور لند

بیابان تاسمانی به دلایلی به عنوان یک میراث جهانی ثبت شده است: در این ۲۵۰۰ هکتار می توانید خلنگ زار، مراتع آلپی، دره های یخبندان، قله های کوهستانی و جنگل های باستانی راش را مشاهده کنید. این مسیر ۸۰ کیلومتری طعم همه چیز را برای شما – از صخره های بلند گرفته تا دریاچه سنت کلایر، عمیقترین دریاچه طبیعی- در استرالیا فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که پیش از رفتن یکی از خانه های محلی را رزرو کنید و مهم نیست که چه فصلی به اینجا می آیید، خود را برای گِل و لای آمده کنید. این بخشی از عرفان تاسمانی است!

طول مسیر: نزدیک به ۵۰ کیلومتر (پنج تا شش روز)

درجه سختی: متوسط

بهترین زمان سفر:‌ آذر تا فروردین

تاسمانیان

اقیانوس بزرگ

پیاده روی اقیانوس بزرگ ۹۶ کیلومتر در امتداد خط ساحلی غربی ویکتوریا از خلیج آپولو تا گلنمپل قرار دارد. انتخاب کنید که می خواید یک مسیر یک روزه در میان تپه های ماسه ای، کشتی های تاریخی و فانوس دریایی را طی کنید و یا  در مسیر چند روزه از میان درختان اوکالیپتوس پارک ملی اوتوِی و در امتداد کوه های صخره ای با چشم اندازهای خیره کننده اقیانوس عبور کنید. امتداد مسیر کمپ بزنید یا برای اقامت یکی ازهتل هایی را که در طول مسیر به راحتی در دسترس هستند انتخاب کنید.

پیاده روی را با یک سفر به غروب آفتاب کنار سنگ آهک اعظم آپولو ۱۲، محل تجمع پنگوئن ها به اتمام برسانید (دوربین دو چشمی به همراه داشته باشید، آنها ۱۰ دقیقه بعد از غروب آفتاب نمایان می شوند). کوالا، گونه هایی از کانگورو، شاهین معمولی، آلباتروس و نهنگ (در ماه های تابستان) نیز می توانند در نقاط مختلف مسیر پیاده روی دیده شوند.آگاه باشید که مناطق خاصی از مسیر در هنگام مد دریا قابل گذر نیستند.

طول مسیر: ۹۶ کیلومتر (یک تا هشت روز)

درجه سختی: آسان

بهترین زمان سفر:‌ تیر تا شهریور

ساحل

طبیعت استرالیا در میان کوه های آبی

تنها یک ساعت از سیدنی با ماشین، این سایت میراث جهانی یونسکو یکی از پیچیده ترین سیستم های پیاده روی را در میان پارک های ملی استرالیا می باشد. یکی از مسیر های ۳ تا ۸ کیلومتری را در ارتفاع ۳۰۰۰ ‍پایی که از آبشارها و جنگل های اوکالیپتوس عبور می کند و با ‍پایین آمدن به چشمه های عمیق می رسد را انتخاب کنید.

کاتومبا مقصدی است که حتما باید ببینید. ۴ کیلومتر ازنقطه ی اکو به آبشارهای کاتومبا ‍پیاده روی کنید تا یک منظره بی نظیر از «سه خواهر»، یه تشکل سنگی را مشاهده کنید. در حالی که در آنجا هستید، به راه آهن خوش منظره ای بروید که گفته می شود که شیب دارترین خط راه آهن در جهان است. برای گزینه های سخت تر، به آبشارهای ونورث بروید، جایی که مسیر های دایره ای ۴ تا شش کیلومتری میان جنگل های بارانی و آبشارهای بی شماری وجود دارد. گزینه دیگر بلک هیث است، جایی که می توانید در امتداد باغ های رودودندرون و از میان جنگل آبی برای چشم اندازهای دیدنی از آبشارهای ۲۰۰۰ پایی و گوت طبیعت گردی کنید.

طول مسیر: یک تا هشت کیلومتر

درجه سختی: آسان

بهترین زمان سفر:‌ شهریور تا آذر

خواهر

پیاده روی بزرگ ویتساندی

بیشتر مردم به برای قایق رانی یا غواصی به جزایر ویتساندی می روند اما اکثر آن ها از پارک ملی نیمه حاره ای نزدیک به آنجا بی خبرند. نقطه شروع مسیر برندی کریم می باشد که از میان طریق جنگل های کانوی عبور می کند و به ساحل ایرلی می رسد. در این مسیر می توانید درختان انجیر، نخل الکساندرا، کولاکاسیا (گوش فیل) و بلوط گل لاله ای را مشاهده کنید. پروانه هایی که میان درختان و گیاهان زیبا این منطقه هستند، را ببینید و لذت ببرید. منظره های زیبا از جزایر متفاوت چندین نقطه در امتداد مسیر قابل مشاهده هستند. سایت های کمپینگ را قبل از حرکت رزرو کنید و مراقب باشید که درخت استینگینگ که باعث بروز خارش می شود دوری کنید.

طول مسیر: ۳۰ کیلومتر

درجه سختی: آسان تا متوسط

بهترین زمان سفر:‌ فروردین تا شهریور

دریا

منبع: outsideonline.com

راهنمای سفر به پرت در استرالیا
راهنمای سفر به پرت در استرالیا
راز رنگ نارنجی صخره های خلیج آتش چیست؟
راز رنگ نارنجی صخره های خلیج آتش چیست؟
معرفی هتل کومو ملبورن | ۵ ستاره
معرفی هتل کومو ملبورن | ۵ ستاره
این کوه عجیب با شما شوخی می کند!
این کوه عجیب با شما شوخی می کند!