پارکی که تابستان ها دریاچه می شود!

این پارک تابستان ها به دریاچه تبدیل می شود!

در اتریش یک مسیر طبیعت گردی زیبا هست که نصفی از سال تبدیل به دریاچه ای به عمق ۱۰ متر می شود! مطمئنا اگر در فصل زمستان گذرتان به این پارک زیبا بیفتد هیچوقت باور نمی کنید که تا ۶ ماه بعد دیگر اینجا اثری از خشکی نیست! در این پارک اتفاقی عجیب می افتند و پدیده ی طبیعی نادر یکی از زیباترین مسیرهای طبیعت گردی در اتریش را به دریاچه ای به عمق ۱۰ متر تبدیل می کند! اگر می خواهید از دریاچه اتریش بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

دریاچه گرین در اتریش
مطالب مرتبط:
این غذاها محبوب اتریشی هاست!
عظیم ترین غار یخی دنیا در اتریش + تصویر

در دامنه ی کوه Hochschwab در ایالت «اشتایر مارک» اتریش، دریاچه ای به اسم دریاچه ی گرین (Green Lake) هست که یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیاست. در طول ماه های سرد زمستان این دریاچه فقط ۱ تا ۲ متر آب دارد و اطرافش پارکی کاملا خشک و بدون آب است، یک پارک خوش آب و هوا که مردم عاشق آمدن به اینجا هستند تا مدتی را از شلوغی شهر دور بمانند. همین که دمای هوا بالا می رود و یخ و برف بالای کوه ذوب می شود آب از کوه سرازیر  و این دریاچه را پر از آب های کریستالی و شفاف می کند اینجاست که این همه آب از این دریاچه ی کوچک سرریز می کند و کل پارک اطراف را فرا می گیرد. در همین لحظه دریاچه ای بزرگی به وجود می آورد که تا قبل از آن اثری ازش نبود!

پارک در زیر آب های دریاچه

مقدار آب دریاچه هر روز بیشتر و بیشتر می شود تا اینکه در اواخر خرداد و تیر به بالاترین مقدار خودش می رسد؛ فکر می کنید عمق آب در این زمان چقدر باشد؟ بیشتر از ۱۰ متر! در این روزها  دیدن داخل دریاچه به یکی از جاذبه های پرطرفدار این ناحیه تبدیل می شود و این دریاچه ی عجیب پر از غواصانی می شود که کنجکاوند بدانند این پارک کوهستانی در زیر آب به چه شکل و شمایلی در آمده است!

غواصی در دریاچه گرین

غواصان همین که به زیر آب می روند مناظری را می بینند که در کمتر جایی پیدا می شود؛ شنای ماهی ها در کنار نیمکت های چوبی، چمن های کف دریاچه، درخت ها، مسیرهای پارک، و حتی پل هایی که با دیدنشان واقعا فکر می کنید در خشکی هستید. مطمئنا دیدن چمن ها و درختان پارک در دریاچه ای به عمق ۱۰ متر از چشم اندازهای بینظیریه که دیدنش فقط نصیب کسانی می شود که در تابستان به این ناحیه از اتریش سفر کنند.

پل های زیر دریاچه

در این دریاچه جانورانی آبزی مثل انواع حلزون ها، خرچنگ های کوچک و انواع مختلف ماهی زندگی می کنند اما تنوع گیاهی آن زیاد نیست چون کف بیشتر قسمت های دریاچه صخره ای است. حدس می زنید برای چه به این دریاچه گرین یا سبز می گویند؟ به خاطر رنگ سبز زمردینش! این آب شفاف و زلال دمایی بین ۶ تا ۷ درجه سانتی گراد دارد و از جاذبه های منحصربفرد دنیاست.

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد