ماجراجویی متفاوت در وارنا | این بار به پارک آبی اکشن بروید!

پارک آبی اکشن | Action Water Park در وارنا

خیلی ها وارنا، شهر ساحلی و خیال انگیز بلغارستان را به سواحل طلایی اش می شناسند و خیال دارند تا در اوج گرمای تابستان خود را به این مقصد ساحلی بینظیر برسانند. اما شاید کمتر کسی بداند که این شهر به غیر از ساحل و انواع و اقسام تفریحات ساحلی، پارک آبی مجهزی هم دارد که اسم آن به عنوان چهارمین پارک آبی برتر اروپا بر سر زبان ها افتاده است. اگر اینکه ساعت ها در ساحل بنشینید و یا سرگرم تفریحات ساحلی شوید شما را راضی نمی کند و دلتان هیجان و ماجراجویی می خواهد راهی پارک آبی اکشن در وارنای بلغارستان شوید. اگر می خواهید از این پارک آبی بیشتر بدانید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پارک آبی اکشن در وارنا
مطالب مرتبط:
بهترین رستوران های وارنا در بلغارستان
چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟

در بهار و تابستان گرمای هوا و تابش سوزان آفتاب خیلی ها را وسوسه می کند تا به پارک های آبی بروند و با ماجراجویی های آبی و هیجان انگیز روزی متفاوت را بگذرانند. پیشنهاد می کنیم اگر خیال دارید تا برای گذراندن تعطیلات گرم تابستانی به وارنای بلغارستان بروید حتما چند ساعتی را در پارک آبی اکشن بگذرانید.

وارنا چند تا پارک آبی دارد ولی اگر به دنبال هیجان انگیزترین آن ها می گردید به پارک آبی اکشن بروید، پارکی که در سال ۲۰۰۱ به عنوان اولین پارک آبی بلغارستان ساخته شده و درسته که وسعتش به اندازه ی پارک آبی پارادایس نیست اما بدون شک سرسره ها و وسایل هیجان انگیز بیشتری دارد.

جاذبه های وارنا

کافیست به ۱۰۰ کیلومتری وارنا بروید تا سرزمینی از هیجان و ماجراجویی را در مقابل تان ببینید. در این پارک حتی یک ثانیه هم آرام در جای خود نمی نشینید و دلتان می خواهد هر لحظه اوج هیجان را تجربه کنید. پارک آبی اکشن با ۳۶ هزار متر مربع مساحت انواع تفریحات مثل ۳۰ سرسره را در خود جای داده که هر کدام از آن ها شما را به دنیایی متفاوت می برند. تعدادی از این سرسره ها خاص و منحصربفردند و نمونه ی آن ها در هیچ پارک آبی دیگری پیدا نمی شود مثلا می توانید به سرسره سقوط آزاد بروید و با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سریع ترین سقوط آزاد سرسره ای دنیا را تجربه کنید. نظرتان با سرسره ای به ارتفاع ۱۸ متر چیست؟ اگر ماجراجو هستید و شجاعت کافی دارید حتما دوست دارید هر چه زودتر بلندترین و پر شیب ترین سرسره ی جهان را امتحان کنید.

دوست دارید به طولانی ترین سرسره سرپوشیده بروید و ۱۵۰ متر را سر بخورید؟ ویژگی های منحصربفرد این پارک برای کسانی که روحیه ی ماجراجویی دارند مثل بهشت می ماند. در کنار هر کدام از سرسره ها درختان نخل و مدیترانه ای می بینید که فضایی جالب و حال و هوای خاصی را به پارک داده اند. در گوشه گوشه ی پارک استخرها، رودخانه ها و فواره هایی  خودنمایی می کنند که فضایی شاد و پرهیجان را به وجود آورده اند. در این مجموعه کافه ها و رستوران هایی هست که بعد از ساعت ها بازی می توانید برای رفع گرسنگی روی آن ها حساب کنید. حتی در این پارک آبی یک باغ وحش کوچکی هم برپا شده که شما را به بازدید از دنیای عجیب و جالب حیوانات هم دعوت می کند.

سفر به بلغارستان

پارک آبی اکشن ۵ قسمت متفاوت دارد که مطمئنا بخش هیجانی آن با روحیه ی ماجراجویی شما بیشتر سازگار است. در این بخش بدون اینکه وقت را تلف کنید خودتان را به سرسره اکسترم برسانید، سرسره ای زرد رنگ که با ارتفاع ۱۹ متری اش ضربان قلب تان را تندتر می کند و لنگه ی آن در دنیا پیدا نمی شود! بر روی این سرسره با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت ۱۹ متر را به پایین می آیید و به نهایت ماجراجویی می رسید.

اگر بعد از تجربه ی دوز بالایی از هیجان دلتان یک خوراکی شیرین می خواهد خبر خوبی برایتان داریم درست در کنار این سرسره بستنی فروشی معروفی هست که با بستنی های خوشمزه و متنوع از شما پذیرایی می کند.

حالا که بستنی را نوش جان کردید به سراغ یکی دیگر از سرسره های منحصربفرد این بخش بروید: سرسره تربولنس، سرسره ای U شکل که با سرعت ۴۲ کیلومتر در ساعت شما را مهمان هیجان و سرعت می کند و در آخر هم به یک سیاه چاله منتهی می شود. از سرسره U شکل به سراغ سرسره عمودی بروید! سرسره ای که آنقدر شیبش زیاد است که بعد از اینکه از بالا به آن نگاهی می اندازید آرزو می کنید که ای کاش هیچ وقت به سراغ این سرسره نمی آمدید! اما نگران نباشید این خاصیت سرسره کامیکازه است و بعد از یک بار امتحان دلتان می خواهد دوباره و دوباره از روی آن سر بخورید! در این سرسره با سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت ۱۸ متر را به سمت پایین می آیید.

پارک های آبی بلغارستان

ماجراجویی های این پارک آبی تمامی ندارد، بعد از هر بار فوران آدرنالین دوباره یک بازی هیجانی دیگر انتظارتان را می کشد تا ماجراجویی تان از اینی که هست هم بیشتر شوند. وقتش است تا به سراغ سرسره سقوط آزاد بروید، چند متری تجربه ی سقوط آزاد واقعی و بعد به روی سرسره ای پرشیب می روید. ادامه ی مسیر شما هستید و سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت!

شاید با شنیدن اسم ماجراجویی به تفریحاتی مثل سافاری، کوهنوردی، صخره نوردی و … فکر کنید اما پارک آبی و سرسره هایش روی دیگری از ماجراجویی ست و رفتن به پارک آبی اکشن در وارنا احساسی باورنکردنی از هیجان و ماجراجویی را به شما هدیه می دهد.

کلیسای الکساندر نوسکی صوفیه، نماد پایتخت بلغارستان!
کلیسای الکساندر نوسکی صوفیه، نماد پایتخت بلغارستان!
موزه رترو وارنا، سفری کلاسیک در زمان!
موزه رترو وارنا، سفری کلاسیک در زمان!
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
بهترین موزه های شهر وارنا، بلغارستان
بهترین موزه های شهر وارنا، بلغارستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code