بلیط هواپیما

سفر به دنیای افسانه ای فیلم آواتار در پارک «پاندورا»

پارک آواتار فلوریدا

اگر فیلم معروف آواتار را دیده باشید، احتمالا شما هم جذب دنیای افسانه ای «پاندورا» شده اید. شاید دلتان می خواست به کوه های معلق آن دست بزنید و یا به دنیای گیاهان عجیب و غریب آن نزدیک تر بشوید. خبر خوب این است که کمپانی دیزنی، پارکی را در فلوریدای آمریکا ساخته است که کاملا شبیه به دنیای خیالی این فیلم است. با الی گشت همراه باشید تا شما را به سفری در این دنیای افسانه ای ببریم.

پارک آواتار پاندورا

کوه های معلق

مطالب مرتبط
جزایر رویایی فلوریدا
۳ پارک آبی برتر که اخیرا انتخاب شده اند

اولین چیزی که توجه هر بیننده ای را در بازدید از این پارک جلب می کند، مجموعه کوه های معلق است که در مرکز این پارک آویزان اند! آبشارهایی از این کوه ها جریان دارد و قله های آن ها، رمزآلود و ناشناخته است. این ۲۲ کوه معلق، در سراسر پارک پراکنده هستند و هرکدام ظاهری منحصر به فرد دارند. برای ساخت این کوه ها، گروهی متشکل از ۶۰ هنرمند روی سنگ های این کوه ها کار کردند و حکاکی های دستی انجام دادند. این هنرمندان، کوه ها را به گونه ای به فضای سبز متصل کردند که به نظر می رسد قانون جاذبه در آن ها اثر ندارد. مسیرهای پیاده روی این پارک به گونه ای هستند که زوایای متفاوتی از این کوه ها را شامل می شوند. همچنین، با قدم زدن زیر این کوه ها هم می توانید از زاویه ی جالب ترشان دیدن کنید.

کوه های معلق

گیاهان پاندورا

حتی معروف ترین گیاه شناسان دنیا هم اسم بسیاری از گونه های گیاهان پاندوراییایی را نمی دانند. سازنده های این دنیای افسانه ای، با خلاقیت جالبی، ۲۰ گونه ی اصلی از این گیاهان را طراحی کرده اند که هرکدام ده ها زیر مجموعه دارند. در اینجا به گیاه دپوفت (dapophet) برمی خورید که بافتی شبیه گیاه آلوئه ورا دارد. گیاهی با تنه ی پیچ خورده وبرگ های آبی رنگ. بعضی از گیاهان آنقدر شبیه به نسخه ی واقعی شان ساخته شده اند که به سختی می شود گیاه واقعی را از مصنوعی تشخیص داد. تمام این گیاهان در طول روز رنگ های تند و زنده ای دارند و در هنگام شب می درخشند.

گیاهان پاندورا

رودخانه ناوی

اگر نتوانستید در شب به دیدن گیاهان درخشنده پاندورا بروید، رودخانه ی ناوی (Na’vi) (نام قبیله ساکنان بومی سیاره پاندورا در فیلم آواتار، که ظاهری شبیه انسان داشتند) را در روز ببینید. از آنجایی که سازندگان قصد داشتند این پارک را تا حد ممکن، شبیه به یک فضای واقعی بسازند، در طراحی قایق ها از رنگ و تزئینات زیادی استفاده نکرده اند. به جای آن، در ورودی این دریاچه با یک ناوی مواجه می شوید که مسافران را به سمت این قایق ها راهنمایی می کند. در این سفر از طریق قایق، به سمت جنگل های بارانی درخشنده ای برده می شوید که همزمان ترسناک و کمی عجیب وغریب است. گیاهان این جنگل، رنگ های روشن و درخشان شبرنگی دارند و بازدید کنندگان می توانند با پیکر انیمیشنی الهه ترانه های ناوی ارتباط برقرار کنند.

رودخانه ناوی

مراسم درام زنی ناوی

اسم این منطقه سووتو وایا (Swotu Wayä) است، منطقه ی مقدس ترانه ها در سرزمین ناوی. آلات موسیقی در ریشه ی درختان ساخته شده اند. این تجربه به شما امکان ارتباط با الهه ی ترانه ها یعنی ایوا (Eywa) را می دهد. زمانی که این طبل ها را به صدا دربیارید پاسخی از این الهه می شنوید. همچنین، در طول روز یک تیم سه نفره ی محلی، این طبل ها را به صدا در میاورند تا توانایی این طبل ها و قدرتشان در تولید صدا را به نمایش بگذارند.

مراسم طبل زنی
کوهی که سردترین آب و هوای جهان را دارد!
کوهی که سردترین آب و هوای جهان را دارد!
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
این جاذبه ها نشان دادند که سنگ روی سنگ بنا می شود!
این جاذبه ها نشان دادند که سنگ روی سنگ بنا می شود!
درباره شهر جهنمی چیزی شنیده اید؟!
درباره شهر جهنمی چیزی شنیده اید؟!