بلیط هواپیما

«پارک المپیک»، تلفیقی از سنت و مدرنیته در پکن

آشنایی با پارک المپیک در پکن

شهر پکن، پایتختی پهناور در کشور چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور می باشد. این شهر با توجه به آثار و بناهای تاریخی ۵۰۰۰ ساله ای که دارد سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. البته المپیک ۲۰۰۸ هم نقش مهمی در شناساندن شهر پکن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جذاب برای توریست‌ها و تبدیل این شهر به شهری بین المللی داشت، از همین رو می خواهیم درباره پارک المپیک در پکن صحبت کنیم؛ این پارک محل برگزاری بازی های المپیک در سال ۲۰۰۸ و همچنین مسابقات پارا المپیک در پکن بوده است، در حقیقت می توان گفت یکی از مهمترین میادین گردهم آیی بازی های بین المللی در چین است. در ادامه همراه با ما باشید تا کاملتر با پارک المپیک در پکن آشنا شوید. در صورتی که تجربه ی حضور در این مجموعه را داشته اید با ما در میان بگذارید.

پارک المپیک در پکن
مطالب مرتبط:
یک برنامه سفر ۴ روزه عالی به پکن
برج های طبل و ناقوس در پکن
راهنمای دریافت ویزای کار چین

پارک المپیک در پکن یا المپیک سبز محل برگزاری بازی های المپیک در سال ۲۰۰۸ و مسابقات جهانی پارا المپیک بوده است. این مجموعه وزرشی در محدوده ای با مساحت برابر با ۱۱۵۹ هکتار ساخته شده که نزدیک به ۶۸۰ هکتار از آن در نواحی شمالی توسط پارک المپیک پکن پوشش داده شده است. بخش مرکزی این پارک ۳۱۵ هکتار و بخش جنوبی آن ۱۶۴ هکتار نیز می باشد. این پارک شامل ۱۰ موقعیت، دهکده المپیک و سایر امکانات ورزشی مورد نیاز می باشد و از آن به عنوان یک مکان دیدنی در شهر پکن شناخته می شود. به منظور بازدید از این پارک و همچنین محوطه های اطراف می توانید با خرید تور پکن الی گشت خودتان را به سمت این شهر جذاب برسانید. این پارک از ۱۰ موقعیت مختلف، دهکده المپیک و دیگر امکانات لازمه تشکیل شده است و در حال حاضر به عنوان یک مکان دیدنی در شهر پکن شناخته می شود.

پارک المپیک

آشنایی با بخش های مختلف پارک المپیک در پکن

 آشیانه پرنده و مکعب آبی در بخش مرکزی

زمانی که وارد پارک المپیک در چین می شود اولین قسمت این مجموعه بخش مرکزی آن است که تعدادی زیادی ساختمان و زمین مهم در این ناحیه وجود دارد و در گوشه شمال شرقی دهکده المپیک قرار دارد. شما در قسمت جنوبی این سازه ی عظیم می توانید استادیوم ملی را تماشا کنید که این مکان با نام آشیانه پرنده نیز شهرت دارد. مرکز آبی که از آن به عنوان مکعب آبی در پارک المپیک در پکن یاد می شود. دیگر قسمت های جنوبی در مرکز پارک شامل یک استادیوم سرپوشیده، مرکز قرارداد و موزه علوم و فناوری چین می باشد. پیشنهاد ما این است که حتما برای بازدید از این مکان دیدنی با تورهای پکن – شانگهای الی گشت همراه شوید.

برجی با ارتفاع ۱۳۲ متر به نام برج لینگ لونگ که از بلندترین ساختمان های پارک المپیک در پکن است در طول بازی های المپیک به عنوان مرکز پخش بازی های از آن ها استفاده می شود. تماشای این برج زیبا به ویژه هنگام شب، جذاب و رویایی است. نورپردازی خیره کننده در تاریکی شب، نمای بیرونی برج را به طرز شگفت انگیزی نمایان می سازد. برای تماشای این برج زیبا می توانید در تور چین مجموعه گردشگری بهروزسیر شرکت کنید.

آشنایی با پارک المپیک

در سال ۲۰۰۸ در جنوب برج لینگ لونگ که استادیوم ملی در آن قرار دارد برای بازی های آسیایی بازگشایی شد. این استادیوم مرکزی پارک المپیک دارای مساحتی برابر با ۲۰۴۰۰۰ مترمربع است و ظرفیت آن برابر ۹۱۰۰۰ بازدیدکننده نیز دارد. نمای این استادیوم به شکل آشیانه پرنده ساخته شده است که نمادی از امیدواری بشر به آینده و تلفیقی از هنر و معماری در این مکان است.

کمی دورتر از بنای آشیانه پرنده، یک مرکز ملی آبی که به مکعب آبی مشهور است نیز قرار دارد. این مکعب آبی شبیه به یک سلول و ساختار طبیعی آن شبیه به حباب های صابونی نیز ساخته شده است. یک بنای مکعبی شکل عظیم که با به کارگیری فناوری های مدرن و مفاهیم قدیمی چین باستان در این مکان طراحی شده است. برای تماشای این معماری منحصر به فرد می توانید در تور چین آژانس بهروزسیر شرکت کنید.

پارک المپیک

پارک المپیک در پکن در قسمت شمالی

در قسمت شمالی پارک المپیک در پکن مکان دیگری به نام پارک المپیک در پکن در قرار دارد که برای دسترسی به آن باید در شمال جاده کهویی بروید. این پارک جنگلی به منزله نقطه انتهایی محور مرکزی در پکن نیز تلقی نیز می گردد. این ناحیه توسط جاده پنجم به دو ناحیه باغ شمالی و باغ جنوبی تقسیم می شود. این باغ جنوبی شامل زمین های دریایی آئوهای و کوهستان یانگ شان با قدمتی باستانی می شود. تعدادی ساختمان و بنا در این مکان ها وجود دارند، باغ شمالی این منطقه دارای زمین هایی است که شامل پوشش های گیاهی وسیعی می شود و طبیعت بی نظیری را برای گردشگران فراهم آورده است. این مکان برای افرادی که دوست دارند با طبیعت کشور چین بیشتر آشنا شوند جالب است.

نمای داخلی پارک المپیک

پارک المپیک پکن در بخش جنوبی

بخش جنوبی پارک المپیک در پکن هم نیز مرکز ورزش های ملی این مجموعه محسوب می شود. این بخش شامل ساختمان هایی برای بازی های آسیایی در سال ۱۹۹۰ نیز بود. این ساختمان ها که شامل استادیوم، سالن ژیمناستیک، استخر یینگ دونگ و پارک فرهنگی قومی چین نیز بود. از دیگر کاربردهای این ساختمان می توان به برگزاری فستیوال های باستانی کشور چین اشاره که به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ و آداب و رسوم اجداد چینی ها برگزار می شود. این مکان به عنوان یک موزه در حال حاضر برای بازدید گردشگران باز است.

آشنایی با پارک المپیک در پکن

بازدید از پارک المپیک پکن

به منظور بازدید از تمامی بخش های پارک المپیک در پکن می توانید از دو طریق مترو و اتوبوس اقدام نمایید. بسته به این که از کدام یک از مناطق شهری می خواهید خودتان را به پارک المپیک در پکن برسانید باید ایستگاه های متفاوتی بایستید، ایستگاه های خطوط شماره ۸، ۱۰ و ۱۵ که به مرکز پارک المپیک در پکن نیز راه دارند.

هزینه بازدید از بخش های مختلف پارک المپیک در پکن

  • بازدید از استادیوم ملی ۵۰ یوآن
  • بازدید از مرکز آبی ۳۰ یوآن
  • بازدید از پارک جنگلی المپیک رایگان
  • استادیوم سرپوشیده ۲۰ یوآن
  • موزه علوم و فناوری ۳۰ یوآن
  • بازدید از پارک فرهنگی قومی چین ۳۰ تا ۹۰ یوآن

آدرس:  Chaoyang, Beijing, China, 100875

آشنایی با خانه ابویی زاهدان
آشنایی با خانه ابویی زاهدان
موزه هفت تپه، تماشای آثار باستانی در خوزستان
موزه هفت تپه، تماشای آثار باستانی در خوزستان
ارتفاعات کامرون، طبیعت فوق العاده مالزی
ارتفاعات کامرون، طبیعت فوق العاده مالزی
درویش های چرخان را کجای استانبول ببینیم؟
درویش های چرخان را کجای استانبول ببینیم؟