پارک برنهم، یکی از مهمترین جاذبه های فیلیپین

پارک برنهم | Burnham Park در شهر باگیو در فیلیپین

باگیو (Baguio) یکی از شهرهای بزرگ فیلیپین است که جاذبه ای زیبا و معروف را در خود جای داده است: پارک برنهم (Burnham Park)، پارکی تاریخی که در پایین شهر قرار دارد و توسط معماری به اسم «دانیل برنهم» ساخته شده است. این پارک با درختان سرسبز و سربفلک کشیده و دریاچه ای مصنوعی، گردشگران زیادی را برای گذراندن یک عصر فرحبخش به خود جذب می کند. برای آشنایی بیشتر با پارک برنهم در فیلیپین در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پارک برنهم در فیلیپین

چشم اندازهای پارک برنهم

مطالب مرتبط:
قلعه سن پدرو، یکی از قدیمی ترین قلعه های فیلیپین
ویگان، شهری با معماری اسپانیایی در فیلیپین!
پارک اقیانوس مانیل، تماشای بزرگ ترین آکواریوم فیلیپین

شهر باگیو در فیلیپین با آب و هوای ملایم خود مقصد گردشگری جذاب برای کسانی ست که به دنبال تفریح و استراحت اند و پارک برنهم در این شهر جاذبه ای مهم برای دور شدن از محیط های شهری و آرامش در میان طبیعت است. پارک، مشرف به بلندترین کوه منطقه یعنی کوه کابویائو (Kabuyao) قرار دارد و در آن دریاچه ای دیدنی، فضاهای چمن کاری شده، درختان سرسبز، پیاده روهای زیبا و گل کاری های دیدنی وجود دارد. در طول بارندگی های موسمی یعنی از خرداد تا شهریور پارک معمولا در مهی غلیظ فر رفته و حالتی مرموز و اسرارآمیز به خود می گیرد اما در پایان فصل بارندگی های موسمی به یکباره به گلستانی از گل های رنگارنگ و خوشبو تبدیل می شود.

گل های رز، مینای چمنی و گل های رنگارنگ زیادی در محیط معتدل پارک برنهم می رویند که چشم اندازهای جذابی را برای آن ایجاد کرده اند. باغ گل رز یکی از جذاب ترین قسمت های این پارک است جایی با صدها شاخه گل رز که مثل قطعه ای از بهشت می ماند و گردشگران زیادی در کنار آن عکس های زیبا می گیرند. باغ رز در ورودی شمالی پارک قرار دارد یعنی همان جایی که مجسمه نیم تنه دانیال برنهم قرار  داده شده است. در سال ۲۰۱۳ در این محل یک فواره رقصان تعبیه شده که زیبایی چشم اندازهای پارک را دوچندان کرده است. در جنوبی ترین قسمت پارک در گذشته تعداد زیادی از گونه های درختان صنوبر از نقاط مختلف دینیا وجود داشت که امروز به جز گونه های داخلی، بقیه از بین رفته اند.

پیاده روی

تاریخچه پارک برنهم

پارک به اسم دانیل برنهم، معمار آمریکایی نامگذاری شده، کسی که طراحی شهر و پارک را به طور همزمان انجام داد. پارک قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارد و ساخت آن در حوالی سال ۱۹۰۴ شروع شده است. پارک در احاطه ارتفاعات کوهستانی قرار گرفته و در سالیان اخیر به خاطر ساخت و سازهای شهری کوچکتر از مساحت اولیه اش شده است. در زلزله سال ۱۹۹۰ این پارک به پناهگاه مهم افراد زلزله زده شهر تبدیل شد و نقش مهمی پیدا کرده بود. پارک برنهم با مساحت ۳۲٫۸۴ هکتار در مرکز شهر قرار دارد و با توجه به موقعیت مرکزی اش از جاذبه های ارزشمند شهر به شمار می رود به طوری که تا به امروز یکی از محبوب ترین و معروف ترین پارک های فیلیپین بوده و همیشه گردشگران زیادی برای فرار از شلوغی های شهر به آنجا می روند.

گل های پارک

پوشش گیاهی پارک برنهم

حدود ۳۰۰۴ گونه گیاهی مجزا در این پارک شناسایی شده که در میان آن ها درختان، بوته ها، گیاهان دارویی و … به چشم می خورد. در مجاورت این پارک حدود ۲۶۰۰ درخت کاشته شده که بیشتر آن ها در اطراف پیست اسکیت هستند. اگر مجذوب گل ها و گیاهان بومی این ناحیه شده اید به بخش غربی پارک بروید، در آنجا گلخانه ای هست که گل ها و گیاهان را با قیمت مناسب به فروش می رسانند. این گلخانه مخصوص گل های ارکیده است هرچند که  انواع دیگری از گل ها هم در آن پرورش داده می شوند.

تفریحات پارک

  • قایق سواری در دریاچه

مهمترین جاذبه این پارک دریاچه ای زیبا و مصنوعی در مرکز آن است که آب و هوای پارک را لطیف و خنک کرده و زیبایی غیر قابل وصفی به چشم اندازهای پارک داده است. این دریاچه که حدود یک قرن پیش ساخته شده در سال ۲۰۱۳ لایروبی شد و امروز عمق آن به حدود ۳ متر می رسد و می توانید با کرایه قایق، چند دقیقه ای را در فضای دریاچه قایق سواری کنید. دریاچه، زیستگاه تعدادی از ماهی های مختلف است و رنگ آن به خصوص در فصل تابستان به دلیل رشد جلبک  ها و حرکت مداوم قایق ها، قرمز قهوه ای ست.

قایق سواری
  • پیاده روی

در پارک مسیرهای زیبایی برای پیاده روی وجود دارد که در احاطه درختان سربفلک کشیده، چمن کاری ها و گل کاری های دیدنی هستند. در این  مسیرها پیاده روی کنید، اکسیژن خالص استشمام کنید و از تماشای چشم اندازهای اطراف لذت ببرید. پارک جایی تماشایی برای پیاده روی و عکس گرفتن در کنار گل ها و فضای سبز است و در مسیر، افراد زیادی را می بینید که در بر روی صندلی های پارک نشسته و در حال استراحت هستند.

  • اسکیت سواری

در گوشه ای از پارک پیستی مخصوص برای اسکیت هست که گردشگران زیادی از آن استفاده می کنند. در اطراف این پیست درختان زیادی می بینید که هم فضا را تلطیف کرده اند و هم چشم اندازهای بی نظیر به وجود آورده اند.

  • دوچرخه سواری و ماشین سواری

پارک یک سری ماشین های موتوری کوچک دارند که می توانید در فضای مخصوص اطراف دریاچه با آن ها بازی کنید. در این  مسیر وسایلی مثل دوچرخه و موتورهایی برای بچه ها هم برای کرایه وجود دارد.

ماشین سواری
  • ورزش های گروهی

در بخش شرقی پارک یک زمین فوتبال به همراه زمین تنیس و بستکبال وجود دارد که امکان ورزش های گروهی و مفرح را برایتان مهیا کرده است و به خصوص در آخر هفته ها افراد زیادی را در آنجا در حال بازی می بینید.

  • زمین بازی بچه ها

پارک محوطه ای مخصوص برای بازی بچه ها دارد که می توانید کودکان را برای سرگرمی به آنجا ببرید. زمین بازی بچه ها در بخش غربی پارک قرار دارد و به خصوص در فصل تابستان خانواده های زیادی کودکان خود را برای بازی به این قسمت از پارک می آورند.

  • تماشای مراسم فرهنگی

در روزهای مشخصی از سال در این پارک مراسمی مثل برگزاری کنسرت انجام می شود که می توانید در آن ها شرکت کنید و با فرهنگ افراد این ناحیه بیشتر آشنا شوید.

منبع: traveltips.usatoday.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد