بلیط هواپیما

پارک بوئن رتریو در شهر مادرید اسپانیا

پارک بوئین رتریو در مادرید | Buen Retiro Park In Madrird

باغ های با شکوه رتریو تمام زیبایی های که یک باغ اروپایی می تواند داشته باشد را در خود دارد. درون پارک بوئن رتریو بناهایی از جنس سنگ مرمر، چمن های زیبا و سرسبز و ساختمان هایی که با ظرافت تمام ساخته شده اند دیده می شوند. پارک با ۱٫۴ کیلومتر مربع وسعت بزرگ ترین پارک در شهر مادرید است و در نزدیکی مرکز شهر آن قرار گرفته است. اگر در طول هفته برای بازدید از آن بروید با مکانی خلوت و مناسب برای رویا پردازی مواجه می شوید. اما آخر هفته ها شور زندگی پارک را در بر می گیرد. برای گردشی کوتاه در پارک با الی گشت همراه باشید.

پارک بوئین رتریو

تاریخ پارک

مطالب مرتبط:
معرفی رستوران های ارزان و با کیفیت مادرید
۱۰ پیشنهاد جالب برای گشت و گذار در مادرید

بین سال های ۱۶۳۰ تا ۱۶۴۰ میلادی توسط فیلیپ چهارم برای سکونت خاندان های سلطنتی ساخته شد. فیلیپ پنجم (۱۷۰۰-۱۷۴۶) دستور ساخت تنها باغ فرانسوی مجموعه را صادر کرد. در دوران فردیناند ششم از پارک بوئن رتریو برای برگزاری اپراهای شاهکار آن زمان استفاده می شد. چارلز سوم زیبایی های محیط اطراف باغ را دید و دیوارهای قدیمی را با نرده های آهنی تزیین شده جایگزین کرد. رصد خانه Juan de Villanueva نیز در دوران چارلز چهارم بنا شد.

تاریخ پارک

در دوران ملکه الیزابت دوم باغ دچار تغییرات اساسی شد و چهره باغ کاملا دگرگون شد.  در جای جای آن حباب های چراغ دار قرار دادند، انواع درختان میوه در باغ کاشته شدند و در قسمت هایی از باغ که قبلا بی استفاده بود نیز مانند Campo Grande  درخت کاری انجام شد.

اوایل قرن بیستم میلادی پس از توسعه شهرها پارک بوئین رتریو تبدیل به قلب سبز شهر مادرید شد. مجسمه آلفونسو دوازدهم در کنار حوضچه نصب شد و پس از آن مجسمه های بی شمار، حوضچه ها و آثار تاریخی پارک را پر کردند و کم کم پارک به نحوی تبدیل به موزه ای در فضای باز شد. در نقشه زیر می توانید محل دقیق قرار گرفتن آن را مشاهده کنید.

دریاچه پارک

این دریاچه به صورت مصنوعی ساخته شده است. جریان های آب به آرامی از کنار ستون ها و مجسمه آلفونسو دوازدهم عبور می کنند و منظره زیبایی را به خصوص در غروب آفتاب ایجاد می کنند. می توانید با پرداخت چند یور در ساحل شمالی دریاچه یک قایق پارویی اجاره کنید ودور تا دور آن را پدال بزنید. تعدادی از بازدید کنندگان به دسته عظیم ماهی ها که در حال شنا کردن در دریاچه هستند غذا می دهند می توانید به تماشای آن ها و یا اردک هایی که در آب های آرام به شنا مشغول هستند بپردازید.

در انتهای جنوبی دریاچه مجسمه عجیبی که با موجودات عجیب تزیین شده ساخته شده است. افسانه ها می گویند ثروت عظیمی که فیلیپ چهارم در پارک بوئن رتریو پنهان کرد این جا دفن شده است.

دریاچه پارک

Casita del Pescador

خانه کوچکی که در میان یک دریاچه کوچک قرار گرفته و مانند خانه های عروسک ها ساخته و رنگ آمیزی شده است.  این خانه در کنار یکی از درب های ورودی پارک که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد بنا شده است. می توانید با یک پیاده روی کوتاه از خانه و کوه کوچکی که در کنار آن قرار دارد دیدن کنید. یک آبشار کوچک نیز در کوه هم جوارش سرازیر است.

خانه عروسک ها

کاخ کریستال | Palacio de Cristal

سازه ای خیره کننده ساخته شده از شیشه  و فلز که بدون شک زیباترین معماری را در میان سازه های این پارک دارد. این ساختمان در میان درختان جنوب دریاچه قرار دارد. در سال ۱۸۸۷ به عنوان گلخانه ای زمستانی برای گل های نادر ساخته شد و امروز به عنوان موزه دائمی مرکز هنری مجموعه از آن استفاده می شود. هنگامی که وارد آن می شوید نور خورشید تلالویی خیره کننده درون شیشه های بنا دارد و هر بازدید کننده ای از دیدنش شگفت زده می شود. اطراف این ساختمان نیز دریاچه ای کوچک قرار دارد که لاک پشت ها، غورباقه ها و اردک ها در آن زندگی می کنند. هنگامی که اطراف آن قدم می زنید می توانید به عکاسی از کاخ و محوطه زیبای اطراف آن بپردازید.

کاخ کریستال

Jardines de Cecilio Rodrígue

باغ های محصور یک ویژگی خاص دارند: طاووس! این باغ ها در گوشه ای از پارک بوئن رتریو واقع شده اند که دست یابی و پیدا کردنشان آسان نیست. اما هنگامی که آن را کشف می کنید، دیگر تمایلی به ترک آن ندارید. طاووس ها را در میان بوته های مارپیچ، درختان و دریاچه های خلوت دنبال کنید. اگر خوش شانس باشید یکی از آن ها را می بینید که دمش را گشوده است یا درحال پریدن از بالای درخت به پایین آن است.

باغ محصور

باغ گل سرخ

اگر عاشق گل سرخ هستید در ماه فروردین به این جا بیایید. باغ دایره ای شکل گل های سرخ در کنار Jardines de Cecilio Rodrígue قرار گرفته است و در آن بیش از ۴۰۰۰ گل سرخ زیبا در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف روییده است. دالان های آن در بالایشان قوس کمانی دارند که با شاخه های پیچک و گل های رز پوشیده شده است. هنگام قدم زدن در باغ گل سرخ تصویر می کنید درون یک افسانه اید، چشمه های زیبا و نیمکت های باغ نیز این خیال را واقعی تر جلوه می دهند.

باغ گل سرخ

پیاده روی در میان مجسمه ها

Paseo de la Argentina به عنوان مسیر پیاده روی در میان مجسمه ها شناخته می شود. اگر علاقه مند به تاریخ اسپانیا هستید در این پیاده رو قدم بزنید. همان طور که با شنیدن نام آن می توانید حدس بزنید، مسیر این پیاده روی با مجسمه های مربوط به گذشته سلطنتی اسپانیا که در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده دکور شده است. این مکان برای کمی گشت و گذار در خلوت خود و آشنایی با فرهنگ مادرید بسیار مناسب است.

مجسمه ها

ساعت کاری موزه

در روزهای کاری هر روز موزه باز است.

فصل تابستان: ۷ صبح تا ۱۰ شب

فصل زمستان: ۷ صبح تا ۱۲ شب

با استفاده از خط دو مترو به نام Cuatro Caminos/Las Rosas می توانید در ایستگاه رتریو پیاده شوید.

همچنین Puerta de Alcalá و موزه Puerta de Alcalá نیز در کنار پارک بوئن رتریو مادرید قرار دارند.

منبع: theculturetrip.com

راهنمای سفر به مادرید
راهنمای سفر به مادرید
معرفی هتل ۴ ستاره اچ سی سی ریجنت در بارسلونا
معرفی هتل ۴ ستاره اچ سی سی ریجنت در بارسلونا
شهرهای توریستی کشور اسپانیا
شهرهای توریستی کشور اسپانیا
گران ویا، توریستی ترین خیابان در مادرید!
گران ویا، توریستی ترین خیابان در مادرید!